Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Z tymże - w pdf mam jeszcze ok. 50 pozycji :roll:

A chciałoby Ci się wypisac jakie książki masz w pdf? Albo chociaż te, które Twoim zdaniem są najlepsze?

Najlepsze? Przypominam sobie "Na skrzydłach husarii" Sikory, kilka książek Nadolskiego...

Ale jeśli Cię interesuje, zagadaj na PW, podaj emaila to podam Ci jakowąś listę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Na skrzydłach husarii to coś innego niż Fenomen husarii?

"Na skrzydłach" to rozwinięty "Fenomen" tj. opis husarii (oczywiście krótszy niż w "Fenomenie"), a do tego omówienie kilku szarż husarskich na XVII-wiecznych polach bitew (Kłuszyn, jedna z szarż pod Chocimiem, Mohylew, Wiedeń itd.).

Ja ściągnąłem z oficjalnej strony R. Sikory.

Ale nie o tym temat :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Kończąc :P jeśli możesz Tofiku to wyślij mi na maila to o co Cię prosiłem, z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeliczyłem i było i chyba 250 teraz trochę więcej. Jest wszystkiego po trochu historia, religioznawstwo, etnografia, przyroda trochę literatury.

I na komputerze parę setek tekstów źródłowych w wersji książkowej tylko parę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Coś tam się na tych pułkach ma :P Z racji zainteresowań, gros posiadanych przeze mnie wolumenów stanowią książki opisujące zdarzenia z drugiej połowy XVIII wieku jak i I połowy XIX.

Moją perełką na półce jest bez wątpienia pozycja:

Martinien A., Tableaux par Corps et par Batailles des Officiers Tues et Blesse pendant les Guerres de l'Empire 1805-1815, Paris, 1899.

Kłaniam Się

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ja kocham papier, bo lubię pisać na pierwszych stronach odnośniki. Moja ślubna ostatnio stwierdziła, że się nie mieści i trzebaby z 5 m wywalić. Jestem niepocieszony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Tylko ołówkiem ! Aż takim barbarzyńcą nie jestem. Ale po takiej "obróbce" trafiam w tekście gdzie trzeba od razu. I uwielbiam średni bałagan na półkach. Porządek jest mało inspirujący.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A u mnie ostatnio sporo się zmieniło, to znaczy duuużo pozycji mam z bibliotek cyfrowych, cóż trzeba korzystać póki można.

A swoją drogą gdzie ja bym musiał szukać tych wszystkich roczników oficerskich, spisów lekarzy, indeksów miejscowości etc., no tak w Jagiellonce a tak ma wszystko pod ręką.

Nie wiem który to już raz piszę, szacunek dla ludzi z Poznania, czekam na kolejne perełki :P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

moja biblioteczka [jak ją nazywam] luczy mniej więcej około 1500 - 1600 tomów co oznacza jakieś 1200 - 1250 tytułów. W tym są rozmaite broszurki czy [jako jeden tytuł zestaw niemieckich gazet wojennych z lat bodajże '39 - 42...] Z tego w Excelu mam spisane jakieś 1100 pozycji - zakupów z połowy zeszłego roku i obecnego nie mam.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

[przepraszam za brak polskich znakow - komp mi sie zbuntowal :P]

Kadrinazi czesc u mnie wyladowala :lol:

W kazdym razie mam caly jeden pokoj zawalony swoimi ksiazkami, w drugim pokoju walcza o miejsce z pluszakami mojej coreczki... Liczyc ich nie liczylem, ale bedzie tego sporo. Do tego oczywiscie 30 giga roznych rzeczy o pierwszej wojnie swiatowej - glownie z www.archive.org.

99,99% to pozycje historyczne, ogromna wiekszosc z nich zas dotyczy historii wojskowej, przede wszystkim I wojny swiatrowej (caly jeden regal i jeszcze spory kawal drugiego i gdzies po katach jeszcze). No i mam polke regulaminow niemieckich z I i II wojny swiatowej.

Ksiazki lubilem kupowac od zawsze, ale gdzies tak na 3 roku studiow jade ostro - bylem wtedy u kuzyna na tydzien w Niemczech, gdzie cala zabrana kase zostawilem w antykwariacie. Potem doszly zakupy przez Internet...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

przy okazji - zapomniałem wspomnieć, że w pięknych studenckich czasach pewnego dnia [dokłądniej przez więcej niż jeden dzień] ściągnąłem wszystkie ówczesne zasoby www.army.mil - są one głównie w pdfach a płytek [Cd- oczywiście - wtedy '00 - '01 - szał] mam chyba z naście:), co ciekawe do tej pory większość z nich czeka na wydruk... Do tego około 10 pełnych sekregatorów jeszcze ręcznie przepisywanych cytatów i wyimków z różnych pozycji jeszcze wówczas pożyczanych, oraz drukowanych z różnistych stron internetowych...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Takie tępe pytanie. Wczoraj układałem książki na nowo i mam pewien dylemat: lepiej układać tematycznie, alfabetycznie, tematyczno-alfabetycznie, czy wg rozmiarów okładek? Ostatecznie zdecydowałem się na układ rozmiarowo-tematyczny, bo nie mogłem znieść widoku układu alfabetyczno-tematycznego (jedna duża książka, obok kilka malutkich, zaraz jedna mniejsza, a na prawo kilka ogromnych... A ile miejsca się marnowało!). Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.