Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

Marsz Niepodległości Gdańsk 2015, 2016

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Nie jestem pewien czy w dobrym miejscu otwieram ten temat ale najwyżej poproszę o jego przeniesienie.

Trochę przypadkiem zaplątaliśmy się w rejon gdańskiej starówki w czasie gdy przechodził tamtędy Marsz Niepodległości.

Trochę się spóźniliśmy a że nie miałem aparatu więc telefon musiał wystarczyć.

Była replika Ursusa:

af8v48.jpg

j7uttg.jpg

Była Husaria:

2hgfqkz.jpg

30113i8.jpg

Maszerowała też i piechota:

4snng9.jpg

29fa734.jpg

s5jzww.jpg

2dkwg41.jpg

213nes6.jpg

29pb09d.jpg

Marsz był z wyglądu mocno improwizowany. Oprócz odtwórców szły szkoły, jechały zabytkowe pojazdy. Było kilku Piłsudskich. W tłumie mignął prezydent Gdańska.

Pogoda dopisała i było bardzo sympatycznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ja byłem we Wrocławiu w podobny sposób. Też spokój, Piłsudski w bryczce. Ale niektórzy rekonstruktorzy przesadzali. Kilku w założonych maskach pgaz, a jeden to zasuwał w szczelnie zapiętym OP-1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Marsz jak napisałem miał fajny "lekki " charakter. Mam wrażenie, że gdybym ruszył mojego GAZ-a 69 też mógłbym wziąć w nim udział. Co ciekawe nie widziałem żadnych porządkowych. Ludzie sami się usuwali z drogi i ustawiali w szpalerze. Były okrzyki, wzajemne pozdrowienia, no i robienie zdjęć.

No i mnóstwo ludzi z flagami czy biało-czerwonymi szalikami.

Fajne wydarzenie. Nie napuszone oficjalnymi bzdetami.

Żeby nie było tak "militarnie" to wklejam jeszcze parę zdjęć.

1619jl.jpg

15i8en5.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Fajne, może wreszcie normalniejemy i zamiast samych mszy i wspominania w bólu tych co odeszli, nauczyliśmy się cieszyć, jak inne narodowości, że żyjemy? Oby więcej takich "oddolnych inicjatyw". A swoja drogą, czy Piłsudski robił coś jak się widział w kilku osobach???

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Co ciekawe w pochodzie wzięli udział Ukraińcy. Widziałem trzy stare samochody na ukraińskich numerach. Wołgę, zaporożca i coś jeszcze czego nie zidentyfikowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ale fajnie złapane kadry Gregski! Drugie zdjęcie z Ursusem mi się bardzo podoba.

W mieście ze świętymi intencjami odbyły się chyba dwa przemarsze? Ja widziałem ten pierwszy organizowany m.in. ? przez PiS na czele z senatorem Arturem Warzochą. Taki kondukt głównie na czarno ubrany, z flagami, bez rekonstruktorów czy innych "atrybutów", za to spokojny, ludzie się uśmiechali, śpiewali chyba nawet pierwszą kadrową, wieńce delegacja niosła by złożyć przed postumentem Marszałka Piłsudskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Rok minął i kolejny marsz. Uczestnicy częściowo ci sami.

Choć pogoda niezbyt przyjazna to i tak te kilkanaście tysięcy ludzi wyszło na ulice. (A potem napełniło kawiarnie cukiernie i knajpki by sie posilić o ogrzać)

k0oiua.jpg

b623gw.jpg

2vblav5.jpg

2qs9a9u.jpg

ru7cqd.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Marsz zakończył się pod pomnikiem Jana II Sobieskiego a potem część uczestników przeszła na Targ Węglowy by cieszyć się chwilą.

2hob6tu.jpg

okap3o.jpg

13z4bjm.jpg

24pcosk.jpg

33m633k.jpg

2j43oqu.jpg

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Można było pogadać, dotknąć pojazdów, strzelić fotkę.

Nie było Narodowców, KOD-ziarzy, faszystów, antyfaszystów itp, itd. Byli Polacy którzy chcieli spędzić dzień świątecznie.

i59994.jpg

8zi3wy.jpg

t8ln5t.jpg

8zip9z.jpg

2mmh3f4.jpg

34shsuf.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zapomniałem Wam pokazać młodych gepardów.

Jeździli jak ... gepardy!

o5vv4l.jpg

wt84sz.jpg

11jt4rm.jpg

Byli tez baloniarze. Niestety balon gdzieś sie zapodział. Ostał sie ino kosz z palnikiem...

25ugxn4.jpg

Luda trochę się zjechało ale komunikacja miejska nie zawiodła:

23vhxxz.jpg

A nad wszystkim czuwało MO

nm0pht.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.