Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
w4w

Amerykanie

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

I tak często słysze, że jestem w klasie humanistycznej, ale muszę uczyć się chemii i fizyki- choć mi się to kompletnie w życiu nie przyda. Argumentuje się to tym, że potrzebna jest wiedza ogólna. Bez sensu. Widzimy tą "wiedzę" w tym filmiku.

Amerykanie mają najlepsze uniwerystety- szkolą się w konkretnych dziedzinach. Co z tego, że nie mają pojęcia o jakimś zagadnieniu z innej, skoro są najlepsi w swojej specjalizacji. Na takich specjalistach wiele można zbudować.

Inna sprawa, że ci ludzie byli pytani o rzeczy, które słyszą w wiadomościach...

Kompromitacja. Angela Merkel- gazety, tv- trudno nie wiedzieć kto to jest...Potrzeba jest wiedza o współczesnym świecie i rzeczywistości- ale jak widać i Amerykanie i Polacy mają z tym problem...Problem z czytaniem/słuchaniem ze zrozumieniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Niektórzy to zobaczą na ekanie sfingowany filmik i od razu uważaja 280 mln amerykanów za kompletnych kretynów. Mozna sie w ten sposób dowartościować?

"Kiedy sączyła drinka, usłyszała rozmowę dwóch eleganckich mężczyzn w garniturach. Przez chwilę myślała, że będą porównywać ataki terrorystyczne do japońskiego nalotu na Pearl Harbor z 1941 r., który wciągnął Amerykę w II wojnę światową.

– To jest jak Pearl Harbor! – powiedział jeden z mężczyzn.

– A co to było Pearl Harbor? – zapytał drugi.

– To było wtedy, kiedy Wietnamczycy zrzucili bomby na port – odparł pierwszy. – Tak zaczęła się wojna w Wietnamie.

– I właśnie wtedy – mówi Susan Jacoby – postanowiła napisać tę książkę!"

To tylko fragment.

A tu link do całości.

http://wiadomosci.onet.pl/1472840,2678,1,kioskart.html

Sami Amerykanie potwierdzają prawdziwość tego filmu. :P:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy filmik i zdurniałem, zacząłem się zastanawiać nad... judaizmem ;)

Ale pytanie o berliński mur było the best :P

Kiedyś spędziłem w USA wakacje, potwierdzam, przeciętni Amerykanie są w sferze wiedzy ogólnej gorzej niż żałośni. Zdałem wtedy do II klasy liceum (wtedy były 4 lata) i mój kuzyn (równolatek, chodził do high-school) był w szoku, że o wojnie secesyjnej wiem więcej od niego. Pomijam, że ich pojęcie o krajach europejskich było praktycznie żadne. Całe zainteresowanie moich rówieśniczek (15-17 lat) sprowadzało się do mody w Europie. Niektórzy myśleli, że w Pearl Harbour zginęło więcej ludzi niż w Hiroszimie... :mrgreen:

U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała

Ale jakby zapytać pierwszego lepszego mężczyznę o to kim była Coco Chanel to też miałby problem ;)

To tak jak zapytać się pierwszej lepszej kobiety jak się nazywa trener piłkarskiego klubu FC Barcelona ;)

Nie mam bladego pojęcia, kto jest onym trenerem, ledwo skojarzyłem prezydenta Niemiec, doskonale wiem, kim była Coco Chanel. Jak widać, obiegowe opinie się nie sprawdzają... ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ale spójrzmy na USA a na Polskę... Na co Nam te kilkanaście przedmiotów w szkole?

To jest tak- przynajmniej mi się wydaje- jeśli jakiemuś Amerykaninowi zależy, to pogłębia swoją wiedzę i nie daje się ograniczyć przez system, że tak powiem. Uważam, że amerykański program nauczania jest o wiele lepszy- kształcenie w wybranym kierunku, a nie trucie głowy np. humaniście chemią czy biologią na poziomie, który nigdy się nie przyda. Amerykanie w wielu dziedzinach dominują, choć to prawda, że wiele zawdzięczają mieszkającym tam naukowcom np. z Polski, jak ktoś wcześniej wspomniał.

Ps:

doskonale wiem, kim była Coco Chanel

Brawo! Ja znam kilku, którzy nie wiedzą. Z racji mojego zamiłowania do Francji akurat taki przykład przyszedł mi do głowy w tej dyskusji ;) Koniec OT ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przecież historia mody czy kostiumologia to też historia ;)

Tak, tak, koniec OT ;)

Jedno trzeba Amerykanom jednak oddać. Na studiach korzystałem dużo z amerykańskich podręczników, przy polskich przekładach zasypiałem po 30 minutach niewiele rozumiejąc. Korzystając z tych zza oceanu, nie zasypiałem, rozumiałem i się nauczyłem. Szło jak masełko. Nawet wykładowcy je ode mnie pożyczali. Podręczniki akademickie mają po prostu Amerykanie doskonałe. Trochę może łopatologiczne, ale przynajmniej skuteczne i mało czasochłonne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.