Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
w4w

Amerykanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Dla niektórych prawda ekranu będzie wiekuistym dogmatem i objawieniem, a argument, że może ona wyglądać inaczej jest absolutnie nie do przyjęcia. I tak jest z tymi nieszczęśliwymi Amerykanami

Dokładnie. Niektórzy to zobaczą na ekanie sfingowany filmik i od razu uważaja 280 mln amerykanów za kompletnych kretynów. Mozna sie w ten sposób dowartościować? No pewnie, że mozna.

A czy nie przyszło ci do głowy, że jest tam inny, nieco niższy poziom nauczania (niż u nas)
alez przyszło alez przyszło.

A czy tobie nie przyszło do głowy, ze z tym filmikiem cos jest nie tak? Skad reporter wie, ze "przypadkowa osoba" powie Francja, zeby miec "smieszną mape" z napisem "Francja" w miejscu Australii, skoro dla poprzedniej "przypadkowej osoby" był tam "Iran"?

Przecież Ci ludzie nie sugerują sie mapa w odpowiedzi, NAJPIERW sami rzucają "Iran", a dopiero później z trudem szukają go na mapie i wskazują tam gdzie jest podpisany, chocby to była Australia (bo to śmieszny program dla Australijczyków, jakby Iran umieścili w Polsce to mogli by nie zrozumieć dowcipu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Amerykanie to wcale nie są tacy idioci, za jakich ich mamy. Zresztą jakby byli takimi idiotami, ich gospodarka nie prosperowałaby tak jak prosperuje, nie byliby światowym mocarstwem. A co z tego, że przeciętny Amerykanin nie wychyla nosa poza granice stanu? Ich sprawa. Zresztą robiono różnorakie sondy w różnych krajach i zawsze wygląda to podobnie... U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała

Ale jakby zapytać pierwszego lepszego mężczyznę o to kim była Coco Chanel to też miałby problem :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała

Ale jakby zapytać pierwszego lepszego mężczyznę o to kim była Coco Chanel to też miałby problem :wink:

To tak jak zapytać się pierwszej lepszej kobiety jak się nazywa trener piłkarskiego klubu FC Barcelona :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała :wink:

Powiem prawdę - babka od niemieckiego zapytała się o to, kto był pierwszym kanclerzem RFN po II WŚ i... nie wiedziałem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
U nas w kraju jakby ktoś zapytał pierwszą lepszą kobietę na ulicy jak się nazywa prezydent Niemiec, to też by nie wiedziała

Tego nie wiem.

Ale jakby zapytać pierwszego lepszego mężczyznę o to kim była Coco Chanel to też miałby problem

To wiem.

To tak jak zapytać się pierwszej lepszej kobiety jak się nazywa trener piłkarskiego klubu FC Barcelona

Tego nie wiem.

I teraz proszę mi powiedzieć, co z tego wynika?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Tego nie wiem.

Za to ja się dowiedziałem od dwóch pań, które minąłem pod podstawówką mojej siostry, że Wilno leży na Ukrainie. Tak całkiem przypadkiem podsłuchałem tę interesującą wymianę zdań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
że Wilno leży na Ukrainie

Dokładnie. Albo, że Lwów leży w Białorusi :D . Co do filmiku - nie będę tutaj rozmawiał o jego prawdziwości, fajnie było się pośmiać 8) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ann   
Przecież to jest ustawione. Ale fajnie sie dowartościować, ze oni sa idotami, a my nie? Co? Ale patrzcie, ludzie mówia "Iran", a reporter już ma w ręce mape, gdzie Iran jest w Australii, Amerykanie mówią "North Korea", a na mapie Korea juz jest w Australii. "Probably France" i oczywiscie Francja juz leży w Australii... jak mozna się nabrac, ze to przypadkowi ludzie na serio odpowiadają :lol: ?

Racja. Na pierwszy rzut oka widać, że to nie jest prawdą... Na to po prostu, nie można się nabrać, bo wtedy wychodzi na to, że się jest głupszym niżeli osoby odpowiadające na tym filmiku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Właśnie lecą "Podroże z żartem" o USA i pokazali sonde uliczną na temat USA w Polsce... mam nadzieje, ze to tez było wyreżyserowane ...no chyba aż tacy durni jako naród nie jesteśmy :]

Co to jest Oregon?

-Taki prezydent USA chyba ...Ronaldo Oregon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Właśnie lecą "Podroże z żartem" o USA i pokazali sonde uliczną na temat USA w Polsce... mam nadzieje, ze to tez było wyreżyserowane ...no chyba aż tacy durni jako naród nie jesteśmy

Te sondy w podróżach z żartem są wyjątkowo perfidnie wyreżyserowane :P Respondenci mówią z pamięci tak jakby czytali z kartki ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No cóż materiał jest skrajnie tendencyjny :rotfl:

A tak na serio to chyba do reszty stracę wiarę w nasze społeczeństwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ale w tym, zę PiS to partia lewicowa to wbrew pozorom jest sporo prawdy :rotfl:

...a poza tym to juz nie na temat chyba ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.