Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
w4w

Amerykanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zdziwiony! Byłem w USA i stwierdzam - banda niedouczonych idiotów. Ci ludzie wiedzą tylko czy jest wyprzedaż w miejscowym mallu. O świecie nie wiedzą nic.Biorąc pod uwagę ich poziom edukacji to się nie dziwię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba Pak   

USA to kraj, który nie jest w stanie wykształcić własnej inteligencji, od dlugiego czasu korzysta z Polaków, Czechów i innych narodowości, które tam jadą za chlebem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
USA to kraj, który nie jest w stanie wykształcić własnej inteligencji, od dlugiego czasu korzysta z Polaków, Czechów i innych narodowości, które tam jadą za chlebem.

Amerykanie to specjaliści w jednej wąskiej dziedzinie dlatego mają takie sukcesy, poza swoją specjalizacją o świecie nic nie wiedzą jak widać na tym filmie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to właśnie różni nasz system nauczania od "zachodniego": my uczymy się dużo, ale nie zawsze tego czego powinniśmy, oni uczą się tego, co będą w przysłości robili i w czym naprawdę muszą być dobrzy. Wyniki gospodarcze pokazują który system nauczania jest lepszy:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Tesz się zgadzam-amerykański system pozwala na rozwinięcie swojego talentu, uczenie zgodne z powołaniem. To jest bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek zastanawiające jest to, że nie wiedzą kim jest Fidel Castro- piosenkarz??? :shock: Ciekawe...A Mur Berliński- gdzie- też nie wiedzą, choć nazwa wskazuje...Ale pewne jest to, że amerykański system pozwala na samorealizację, no ale jakaś ogólna wiedza też się przydaje, jakieś ogólne pojęcie, ale bez przesady...

Napój Coffee Anan :lol:

"Będziemy mieli najlepiej wykształcony naród amerykański na świecie" George Bush :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Filmik przypomiał mi sytuację z czasów, gdy chodziłam do gimazjum. Otóż pewnego dnia mój klasowy kolega podczas odpowiedzi na geografii szukał Korei na mapie Ameryki Północnej i strasznie dziwił się, że jej tam nie ma, ponieważ "wczoraj jeszcze tam była"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

No cóż . Amerykanie to specyficzny naród . Widać wychodzi wykształcenie i sposób uczenia . A ciekaw jestem jakby tak inne narody przepytać . No Francuzi raczej nie zaliczą swój kraj do osi zła :lol: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Przecież to jest ustawione. Ale fajnie sie dowartościować, ze oni sa idotami, a my nie? Co? Ale patrzcie, ludzie mówia "Iran", a reporter już ma w ręce mape, gdzie Iran jest w Australii, Amerykanie mówią "North Korea", a na mapie Korea juz jest w Australii. "Probably France" i oczywiscie Francja juz leży w Australii... jak mozna się nabrac, ze to przypadkowi ludzie na serio odpowiadają :) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A mi się nie wydaje, że to nie jest ustawione. Może to specjalnie ta mapa- jakby byli mądrzejsi, to by powiedzieli "sorry, ale ta mapa jest zła- bo Iran nie jest w Australii", a tak potwierdzali z braku wiedzy te totalne bzdury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Przecież było pytanie o to który kraj następny trzeba zaatakować (albo który jest w "osi zła", nie pamietam dokąłdnie) i zawsze w Australii był kraj, który "przypadkowa" osoba wymieniła, nie wazne czy wymieniła Iran, Kore czy Francje. Tak grubymi nicmi szyte, że az dziwne że ktos sie nabrał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Tak grubymi nicmi szyte, że az dziwne że ktos sie nabrał.

Taa... jak mawiał mój ulubiony reżyser S. Bareja sa dwie prawdy - prawda czasu, i prawda ekranu. Dla niektórych prawda ekranu będzie wiekuistym dogmatem i objawieniem, a argument, że może ona wyglądać inaczej jest absolutnie nie do przyjęcia. I tak jest z tymi nieszczęśliwymi Amerykanami w twoim przypadku - ktokolwiek będzie zarzucał im niedokształcenie, częsciowy infantylizm, brak szerszego pojęcia o otaczającym ich świecie - ty natychmiast pochylisz kopię przeciw niemu (za argument mając wyłącznie własne przekonanie), i nie zważając na nic, będzisz bronił ich do upadłego, z uporem godnym lepszej sprawy (w tym przypadku zarzucając komuś nieokreślonemu manipulację). A czy nie przyszło ci do głowy, że jest tam inny, nieco niższy poziom nauczania (niż u nas), gdzie nacisk kładziony jest na specjalizację (tj. naukę tego, co kto lubi, lub co mu podchodzi - utylitaryzm w czystej postaci), kosztem przyswajania sobie wiedzy ogólnej ? że np. nasz uczeń III kl. LO poziomem posiadanej i przyswojonej sobie wiedzy odpowiada tamtejszemu studentowi II roku College'u?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.