Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Furiusz

Przedstawiciele innych narodowości w aparacie terroru w GG

Recommended Posts

Furiusz   

H. Zaczkowski, S. Janicki, Armia Krajowa na ziemi sochaczewskiej, Sochaczew 1989 s. 75 podaje, że obsadę obozu w Boryszewie - początkowo dla cywilów potem dla jeńców rosyjskich stanowiło m.in. 32 Ukraińców, obóz zlikwidowano na przełomie 1942/43 roku. Z kolei na s.68 podaje, że w sierpniu 1942 podczas publicznej egzekucji przed ratuszem w Sochaczewie żołnierza AK, samej egzekucji dokonali dwaj Łotysze (zwą ich autorzy szaulisami ale nie wiem czemu - szaulisi to przecież Litwini?). prowadzono jakieś badania na temat udziału innych narodowości w aparacie terroru na ziemiach GG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samej egzekucji dokonali dwaj Łotysze (zwą ich autorzy szaulisami ale nie wiem czemu - szaulisi to przecież Litwini?)

Tak, to Litwini, członkowie paramilitarnej organizacji litewskiej. Bodajże wspomina o nich Białoszewski w "Pamiętniku z Powstania Warszawskiego".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.