Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Bombardowanie szlaków kolejowych

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

Na cmentarzu w Szymanowie znajduje się zbiorowa mogiła kolejarzy i wojskowych będących ofiarami bombardowania transportu kolejowego na stacji Piasecznica 5 września 1939 roku. Był to element jakiejś zorganizowanej akcji o większym zasięgu czy jednorazowy wystrzał? Ktoś coś wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje były prowadzone aby zniszczyć transport wojskowy. I jak najbardziej były zorganizowane. Ślad takiej akcji widać w książce Henryka Kucharskiego "Okruchy wspomnień". Autor podaje, iż przez Szymanów przechodziło coraz więcej wycofujących się na wschód jednostek polskich, a po Bitwie nad Bzurą resztki oddziałów Armii Poznań generała Tadeusza Kutrzeby.

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Jeżeli chodzi o faktyczne cele jakie wyznaczano niemieckim lotnikom, to w miarę pełny obraz znajdziemy w II i III tomie "Lufwaffe nad Polską". Niemcy przeprowadzali dokładne rozpoznanie lotnicze, i na ich podstawie planowali bombardowania. Linie kolejowe, jako główne drogi zaopatrzenia i przerzutu polskich wojsk, atakowane były najczęściej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Dziękuję za informacje w wolnej chwili i jak znajdę wskazane prace postaram się przeczytać. Jak komuś coś jeszcze się przypomni z chęcią przeczytam.

swoja droga jak intensywne były takie bombardowania szlaków kolejowych? Bardziej punktowo je przeprowadzano czy jedna linia mogła być zbombardowana kilkukrotnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.