Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
leonidas

Literatura - I wojna światowa

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   

Brrr odpisałem i post szlag trafił. Teraz będzie krócej - jestem na 46 stronie, błędy są - mieszają się stopnie generalskie. Niby generał piechoty zostaje szefem sztabu (gość był generałem majorem wówczas, a generała piechoty dostał po wojnie na dowidzenia). To mnie od razu zdziwiło, bo etatowo to maksymalnie generał porucznik mógłby być, ale autorowi widać obce są takie rozterki ;) Generalnie najbardziej drażni mnie to, że we wstępie autor się chwali, jakby niewiadomo co napisał. A szału naprawdę nie ma. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Kupiłem sobie w antykwariacie taką książeczkę:

A przybliżysz nam, maluczkim, o czym jest ta rzecz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Kommandobuch, jak dobrze tłumaczę, to książka z rozkazami czyli instrukcja w jakiej formie winny być rozkazy.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Scylla   

A jakie tytuły polecilibyście komuś, kto bardzo niewiele wie w temacie? Uważam, że wojna jest niesamowicie ciekawym tematem (nie zrozumcie mnie źle) i myślę, że dobrze by było wiedzieć co nieco na ten temat, jednak nie chcę brać się za książki, którym nie podołam z powodu braku podstawowej wiedzy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki aspekt działań z tego okresu najbardziej interesuje: bitwy, życie "okopowe", myśl strategiczna, życie cywilów... no i w jakich językach miała by być ta literatura.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Scylla   

To zależy jaki aspekt działań z tego okresu najbardziej interesuje: bitwy, życie "okopowe", myśl strategiczna, życie cywilów... no i w jakich językach miała by być ta literatura.

Raczej życie codzienne, cywile i w jaki sposób ludzie sobie radzili z tak wielką, nagłą i tragiczna zmianą jaka przyszła. Najlepiej po polsku i żeby język była w stanie zrozumieć 16- latka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eizo   

Czy możecie polecić jakieś dobre książki dotyczące I wojny, które powoli wprowadzą mnie w tematykę I wojny? Oczywiście chodzi mi o książki które można zdobyć w języku polskim. Wiem, że jest tutaj temat z książkami o tej tematyce, ale ciężko mi coś wybrać :) Ech, teraz mi przyszło do głowy, że mogłem zamieścić to pytanie w tamtym temacie. Czy można prosić o przeniesienie/wklejenie? Z góry przepraszam.

Edytowane przez Eizo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Trochę tytułów tu padło. Po polsku też. Mamy serię Bellony Historyczne Bitwy, można zacząć od tego. Jest też seria Osprey "Wielkie Bitwy Historii", wydawnictwo Amercom, i tu są tytuły traktujące o interesującym Ciebie temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.