Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Nowa wędrówka ludów czyli co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

euklides   

(...)

Popylasz 7 dni w tygodniu przez 8 miesięcy, potem masz 4 miesiące wolnego.

I jeszcze w pracy śpi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

(...)

Popylasz 7 dni w tygodniu przez 8 miesięcy, potem masz 4 miesiące wolnego.

I jeszcze w pracy śpi

Edytowane przez euklides

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Swobodnie wybrałeś to, co masz. Popylasz 7 dni w tygodniu przez 8 miesięcy, potem masz 4 miesiące wolnego.

Żartujesz? Na warunki typu "8 na 4" w życiu bym się nie zgodził!

Z owej deklaracji wynika, że powinniśmy działać tak, by ludzie mieli możliwość dążenia do szczęścia.

No to ja z tej deklaracji inne wnioski wyciągam. Mianowicie, ze każdy może dążyć do tego by być szczęśliwym. Nie ma tam nic o tym, że muszę Kowalskiemu (przepraszam wszystkich Kowalskich) w tym dążeniu dopomagać.

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej.

Nie boje się tych 7 tysięcy obcych.

Boję się tych milionów idiotów oczadzonych poprawnością polityczna, którzy doprowadzą do ustanowienia podwójnych standardów i przez których dojdzie do zamknięcia i "umafijenia" środowisk emigranckich. Wystarczy kilkunastu fanatyków - bandziorków aby pociągnąć za sobą tysiąc osobowe środowisko. Jedni podążą z powodu naturalnej potrzeby podążenia z silnym przywódcą a inni ze strachu.

Gdybym był pewien że moje państwo będzie działało zgodnie z duchem tego co twierdził Rudolf Giuliani (teoria rozbitych okien) i reagował natychmiast i stanowczo na wszelkie przejawy łamania prawa, nie byłbym przeciwnikiem przyjmowania emigrantów. Niestety jestem bardzo pesymistycznie nastawiony co do tego.

O tym, że takie zjawisko powstaje powoli w naszym kraju pisałem wcześniej na przykładzie pana Hasi Hraisha. O wiele bardziej martwi mnie to co stało się w Niemczech. Wygląda, że zastosowano tam niejako embargo informacyjne na to co się stało. Pierwsze wzmianki w prasie pojawiły się dopiero po 4-5 dniach. W serwisie informacyjnym BBC przeczytałem wypowiedź przedstawiciela jednej z niemieckich gazet który przyznał, że znali temat na bieżąco ale nie zajęli się nim. Powiedział, że "Możliwe, że to był błąd" (Swoja drogą, żeby w tej sytuacji wytykać Polakom brak wolnych mediów to już szczyt bezczelności).

Okazuje się powoli, że podobne zajścia miały miejsce i w Hamburgu i w Stuttgartdzie. Podobne wypadki miały miejsce w Austrii ale tam udało się "zamieść" problem pod dywan.

Mało tego. W "Daily Mail" (edycja elektroniczna) przeczytałem anonimowy wywiad z dziewczyną która jest ofiarą tych zajść i która twierdzi, że są na nią wywierane naciski by zachowała w tajemnicy to czego doświadczyła.

Dla mnie to krok w stronę bolszewizmu lub faszyzmu (w sumie prawie jeden diabeł)

Dlatego jestem przeciwnikiem przyjmowania tych ludzi. Zwłaszcza, ze jak można tu i ówdzie wyczytać (znowu wygląda na to, że oficjalne dane są blokowane), że w tej masie jest nie więcej niż 30% kobiet, dzieci i starców. Reszta to młode zdrowe a czasem agresywne "byczki" co jak się zastanowić wydaje mi się szczególnie obrzydliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Okazuje się powoli, że podobne zajścia miały miejsce i w Hamburgu i w Stuttgartdzie".

... i Salzburgu, i Zurychu czy próby podobnych zachowań w Helsinkach. Na szczęście są to promile promili tego typu zachowań, co łatwo udowodni jancet, zatem nie ma się czym przejmować.

W kwestii wydarzeń niemieckich zadziwiająca jest reakcja pani burmistrz Kolonii, która stwierdziła, że kobiety nie były odpowiednio poinformowane (o czym?) i zapowiedziała stworzenia poradnika... dla kobiet, tak by były lepiej przygotowane (na co?). Oczywiście nie było mowy o jakimś poradniku dla uchodźców, choćby z racji tego, że oficjalnie (wówczas) nie wiadomo było kim są sprawcy. Co ciekawe policja zatrzymuje osoby z dokumentami wskazującymi na ubieganie się o azyl i dalej długo nie wie kim są sprawcy. Co ciekawe, zatrzymane osoby nie tak łatwo można z Niemiec deportować, muszą być skazane na co najmniej rok więzienia. Czy za kradzież telefonu i "molestowanie" można dostać taki wyrok w tym kraju?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

W nowszych doniesieniach, zapewne bardziej racjonalnych, już mamy informację, że wprawdzie na placu był tłum rzędu tysiąca osób, ale faktyczne od tłumu odłączały się grupki kilkunastu - kilkudziesięcioosobowe i to one były agresywne. Ponad 120 kobiet zgłosiło, że były zaatakowane i molestowane. Zgłoszono także kradzieże. Chyba nie zgłoszono gwałtu, pobicia? Nie jestem pewny, ale nie zetknąłem się z taką oficjalną informacją.

Sprawą oczywistą jest, że na terytorium UE liczącej przeszło 500 mln mieszkańców, każdego dnia zdarza się przemoc, ktoś zostaje zabity, ranny, zgwałcony, okradziony.

Zapewne zwróciłeś jednak uwagę, że zaczynamy interesować się podobnymi zjawiskami, gdy na małym obszarze ich częstotliwość występowania wzrasta do poziomu powyżej przeciętnej tj. do skali rejestrowania podobnych wypadków w ramach np. landu/kraju. Nie wiem jaka wartość jest dopuszczana by wiadomość o napastowaniu kobiet nie była "medialna", być może gdy w tłumie liczącym kilkuset bawiących się osób dojdzie do 1-3 przypadków?

Nie znam ogólnych nastrojów w Niemczech, bo nie śledzę liczb. Jednak z pośród 5 znajomych + siostry, którzy mieszkają w kilku miastach, obraz przez nich przedstawiany nie rzutuje najlepiej na tzw. imigrantów.

A nie są to ludzie, którzy działali w bojówkach nacjonalistycznych, są "rasistami" czy mają zawężoną wyobraźnię. Więc jeżeli takie osoby mi mówią że nie jest dobrze, to dlaczego miałbym im mówić, że rozumiecie "w skali całego kraju, to takie rzeczy się zdarzają i nie ma co generalizować".

A teraz jest najlepsze. W przypadku tych 5 osób, które mieszkają w Niemczech od urodzenia + siostry, która tam jest od 4 lat, sytuacja "narzekania" spotkała mnie dopiero w tym roku [Niemców znam od 10-5 lat].

Czasami włączam się do dyskusji, i choć w wielu miejscach zgadzam się z Tobą Jancecie, zwłaszcza jeżeli chodzi o "nie naginanie" rzeczywistości, to jednak gdy słyszę "prozę życia", to jakby to idzie w sprzeczności z teorią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

PT Jancet

Jak pamiętam jest PATRIOTĄ z krwi i kości ale wcale mu nie przeszkadza ( wręcz uważa za SŁUSZNE ) jak Jego PT Syn pozostanie / przebywa CZASOWO dla MAMONY !!! ( przepraszam PT Jancet nazywa to WOLNOŚCIĄ wyboru ) na terenie gdzie jest ona dostępna !!! Czyli : Ubi patria ubi bene !! Pośmiać się można z takowych LUDZI PATRIOTÓW EŁŁŁŁŁROPEJSKICH ( tzn . NOWOCZESNYCH w myśleniu ! Mogę zacytować odnośny fragment ) . Jak pamiętam to nawet CHCIAŁ przyjąć pod swój dach !! O tempora o mores . A tutaj LICZY zarobki Grzegorza . A sam płakał jak mu to PŁACĄ !!!w tym UKOCHANYM PATRIOTYCZNIE NASTAWIONYM Kraju . Można i tak . Sofistyka górą .

Vivat myślenie ...Kalego !!!

PS. Znałem takich podobno mężczyzn co to się wypowiadali co czuje kobieta w czasie ciąży i porodu . Wiedzieli lepiej od kobiet . Nie ma jak humor dla ...mas.

ZAWSZE bałem się PROSTOLINIJNYCH . Gorszych szui nie ma !!

Czekam na ...skreślenie z listy PT Administratorze .

Mieczysław Jan Różycki . Trzeba CENIĆ i umieć nosić NAZWISKO a nie jak szczur ( NIE obrażając GO ) kryć się .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Liczenie na byt sekowanego i biednego forumowicza co to zostanie zbanowany - jest nieco żałosnym aktem.

Fakt - krakus57 ma wielkie problemy z pewną; dość oczywistą nawet dla maturzystów; umiejętnością panowania nad spacją i stylistyką. A jak sam wskazywał - mądrość przynależy do wieku, widać li tylko mądrość, a nie: znajomość gramatyki i stylistyki.

Nad czym ubolewam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Fakt ...- A jak sam wskazywał - mądrość przynależy do wieku, widać li tylko mądrość, a nie: znajomość gramatyki i stylistyki.

Nad czym ubolewam.

Bóg zapłać za ZROZUMIENIE . Czyli stylistyka i spacja górują nad ... MĄDROŚCIĄ . O tym wiedzieli już praszczurowie ... POLAKÓW ucząc swe dziatki tzw . ERYSTYKI !!! ( łacińskiej . Nie mylić z kuchenną , tak znaną obecnie ).Pars pro toto !

Efekty widać do dziś !

PS. Może NIE tyle ubolewam ,co BEZ żalu !! Śmiech to zdrowie .

MJR

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A coś w kwestii uchodźców/emigrantów potrafi krakus57 napisać, w miarę poprawnie - czy tylko szuka zaczepki?

Stylistyka i spacja - nie górują nad mądrością, ale z całym szacunkiem - to krakus57 - niewiele mądrości tu zaprezentował, za to wiele: błędów dyskwalifikujących, nawet dzisiejszego maturzystę. Jak już się sadzić - to trzeba z czymś... forma: "Bóg zapłać za ZROZUMIENIA" - jest błędną, jeśli już to: "Bóg zapłać za ZROZUMIENIE".

Może czas wrócić do gimnazjum?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

niewiele mądrości tu zaprezentował,..

Może czas wrócić do gimnazjum?

A może PT Administratorze do ... biblioteczki czyli poczytaj mi mamo , zamiast ( co to mają świadczyć o tzw pożal się boże wiedzy . Jakieś kable , pielęgniarki gdzie zabrakło odpowiedzi na KONKRETY a nie ple , ple ) bzdur / głupot w rodzaju ktoś ,coś, gdzieś napisał !

Nie przystoi kopać się z koniem . Trza być w butach na weselu ( podpowiadam bez spacYji : to MÓJ ( BYŁY ) Kraków ( dzięki takim kRZtałconym Mentorom jak Waść ) i syfilityk Stasiu. znajdziesz w książeczce ? PT Panie XYZ KSZTAŁCONY !!! . Uczyli łaciny w gimnazy...JUM ?

Pielęgnuj sobie Waść ogródek .. Towarzystwa Wzajemnej Adoracyji i .... głupoty !

Panie BEZ nazwiska !!!!

Vale . Bez żalu . Co się ubawiłem z Mymi znajomymi to NASZE !

PS. cyt : " . Jak już się sadzić - to trzeba z czymś...""

Toż Waść ..ogrodnik czy uprawiający przydomowy ogródek . Nie przymierzając jak to FORUM ?

Masz rację Panie BEZ nazwiska ( nie dziwię się raczej ...z taką wiedzą! Lepiej się nie przyznawać ) SADŻ SE ( krakowskie ) dalej .

PS . Niech ci Wasi HISTERYCY nie piszą o Sikorskim , wypadku i jego cezurze bo hadko czytać wypociny tych z przedłużonym nazwiskiem in futuro lub nunc !

Mieczysław Jan Różycki

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Krakusie - skoro tak bardzo Ci nie odpowiada to forum to mam podpowiedź - nie musisz czytać forum, po co skoro jesteś tak bardzo prześladowany i w ogóle jest tak źle?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

PT Jancet

Jak pamiętam jest PATRIOTĄ z krwi i kości ale wcale mu nie przeszkadza ( wręcz uważa za SŁUSZNE ) jak Jego PT Syn pozostanie / przebywa CZASOWO dla MAMONY !!! ( przepraszam PT Jancet nazywa to WOLNOŚCIĄ wyboru ) na terenie gdzie jest ona dostępna !!! Czyli : Ubi patria ubi bene !! Pośmiać się można z takowych LUDZI PATRIOTÓW EŁŁŁŁŁROPEJSKICH ( tzn . NOWOCZESNYCH w myśleniu ! Mogę zacytować odnośny fragment ) . Jak pamiętam to nawet CHCIAŁ przyjąć pod swój dach !! O tempora o mores . A tutaj LICZY zarobki Grzegorza . A sam płakał jak mu to PŁACĄ !!!w tym UKOCHANYM PATRIOTYCZNIE NASTAWIONYM Kraju . Można i tak . Sofistyka górą .

Vivat myślenie ...Kalego !!!

Kolego Krakus57,

mój syn wiosną 2014 roku przebywał przez kilka miesięcy za granicą, konkretnie w Dreźnie, nie tyle dla mamony, ile delegowany przez swój macierzysty instytut w celu przeprowadzenia pomiarów, których przeprowadzenie w Polsce byłoby trudne. Pobyt sfinansowany był, o ile wiem, ze środków pomocowych UE. Oczywiście, coś na tym skorzystał, bo UE zapewniła mu w Dreźnie mieszkanie i wikt, a nawet jakieś kieszonkowe, a pensja z PAN była mu wypłacana. Z drugiej jednak strony kilkumiesięczna rozłąka z rodziną nie jest miła, gdy ma się lat dwadzieścia kilka.

Obecnie jednak syn utrzymuje się z dość skromnego etatu w PAN, ale generalnie daje sobie radę i jakoś pozostaje przy działalności naukowej. Zapewne, znając angielski biegle, nieźle niemiecki, a także trochę francuski, rosyjski i słowacki, mając doktorat w dyscyplinie fizyki - a fizycy są bardzo cenieni w wielkim biznesie - mógłby się ubiegać o pracę w jakiejś wielkiej korporacji i zapewne, za kilka lat, dopisać sobie zero na końcu ciągu cyfr, oznaczających jego dzisiejszą pensję. Ale pozostaje wierny nauce.

Jednocześnie jednak podkreślam, że bardzo się cieszę z tego, że każdy z nas może szukać szczęścia wszędzie w UE, od Szkocji po Bułgarię i od Laponii po Portugalię (pomijając Kanary, Maderę i zamorskie departamenty Francji). O to przecież walczyłeś w antykomunistycznej opozycji, czyż nie?

Ps. Może daj se spokój z tymi prochami? Bo alkohol chyba aż takich konsekwencji nie przynosi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Na co nam przyszło. Leszek Miller zgadza się z Gregiem:

Zdaniem Leszka Millera do Europy nie napływają uchodźcy, a imigranci ekonomiczni. – Mamy do czynienia z migracją ekonomiczną, a nie uchodźcami. Uchodźcy są w Turcji, Libanie w Jordanii, w obozach i nie mają pieniędzy na to, żeby się przedrzeć do Europy – uznał.

http://www.fronda.pl/a/madre-slowaleszka-millera-dziwie-sie-feministkom-ktore-nie-reaguja-na-wydarzenia-w-kolonii,63659.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Jak rozumiem dla janceta nic szczególnego się nie stało, bo kto by się zajmował zjawiskiem, który jest raptem promilem...

Nie rozumiesz janceta, bo bardzo chcesz go nie rozumieć. Jakoś tak zadziwiająco tracisz zdolność rozumienia, wyciągasz jakieś fragmenty moich wypowiedzi i na podstawie tych fragmentów formułujesz piramidy domniemań, z którymi nic wspólnego nie mam, a Ty twardo usiłujesz przekonać - nie wiem kogo? Siebie? Mnie? Innych? że to są moje poglądy.

121 znieważonych i molestowanych kobiet w Niemczech, w ciągu jednej nocy, przez zorganizowane grupy "przybyszów", wobec których policja była bezsilna - to istotny problem.

Z drugiej jednak strony musimy pamiętać, że w znacznie mniejszej Polsce co roku stwierdza się ok. 2000 gwałtów. Nie znieważania i molestowania, ale gwałtów. Czyli 6 dziennie. W sylwestra pewnie więcej. Do tego dochodzi, zapewne znacznie większa liczba gwałtów niezgłoszonych policji. "Co się stało z Magdą K.?" Pomimo, że tłumów "przybyszów" u nas raczej nie ma.

Problem każdej znieważonej kobiety jest ważny. Oczywiście, że tak. I tej znieważonej w Sylwestra, i tej, której się to przydarzyło 17 lutego. I tej, która została znieważona przez tłum "przybyszów" na centralnym rynku, i tej, której się to przydarzyło w bocznej uliczce.

Obawiam się, że na skutek medialnego nagłośnienia sprawy, za rok w Sylwestra policja niemiecka będą zajmować się monitorowaniem grup "przybyszów" i sytuacji na centralnych rynkach. Zaniedba patrolowanie bocznych uliczek. Bo taki zwykły gwałt, chrześcijanina na chrześcijance (mam tu na myśli tradycję, niekoniecznie popartą praktykowaniem religii), których pewnie w noc sylwestrową w Niemczech było też kilkadziesiąt, jest niemedialny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.