Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Nowa wędrówka ludów czyli co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego mieliby to robić wszyscy? Jeśli chodzi Ci tu o terrorystów to pomyśl - po co miałby się taki tułać z uchodźcami przez wiele tygdoni, skoro ci z ISIS czy z innych podobnych im band mają już "swoich" w Europie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać uważniej, nigdzie nie napisałem, że: "wszyscy". Nigdzie też nie napisałem, iż czynią to wyłącznie terroryści. Jeśli Tyberiusz widzi taki mój wpis - to proszę go zacytować.

Jeśli mamy pomagać, to uchodźcom z krajów ogarniętych walkami. Osoba niszcząca swe dokumenty stara się ukryć swą tożsamość i miejsce pochodzenia, zatem niech Tyberiusz zada sobie pytanie po co taki np. syryjski uchodźca miałby to czynić? Ja nie znajduję sensownej odpowiedzi, za to widzę ją w przypadku ludzi z Maghrebu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Gregski - ja bym strzelał.

Rozumiem, że tocząca się wojna w Syrii to nie jest powód do udzielania im pomocy? Jak ktoś goni Cię z siekierą i pukasz do sąsiada co by cię schronił u siebie, to on też prosi Cię pierwej o podanie przyczynz zagrożenia Twojej persony?

PS. Jak się ucieka przed wojną to nie bierze się nic innego, tylko dokumenty. Dyslogika?

Wszyscy u8ciekinierzy zieją do nas nienawiścią i najlepiej ich odsyłać do Syrii. Na śmierć. Albo do Auschwitz. Na jedno wychodzi.

Czy obowiązek ochrony wobec sąsiada obejmuje przyjęcie go na utrzymanie tudzież zapewnienie mu miejsca pracy? Bo do tego, czy to się podoba czy nie, sprowadzać się musi pomoc w tym wypadku. Bo normalna pomoc wobec pościgu z siekierą to jednak schronienie do czasu przyjazdu policji lub, w bardziej przytomnych krajach, posłanie "drwalowi" kilku gram ołowiu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ze gramy ołowiu to byś poszedł siedzieć...

Znaczy się według Ciebie nie powinni oni u nas pracować? Powinni utrzymywać się ze bieractwa, polować, kradzieży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   
Ze gramy ołowiu to byś poszedł siedzieć...

To już nie wolno strzelać do napastnika z siekierą? Rozumiem obrzydzenie coponiektórych do kiwnięcia palcem w razie zagrożenia, ale to chyba przesada.

Znaczy się według Ciebie nie powinni oni u nas pracować? Powinni utrzymywać się ze bieractwa, polować, kradzieży.

Jeszcze raz: czy przykład sąsiada gonionego przez "drwala" zakłada jednak obowiązek wzięcia sąsiada na utrzymanie tudzież obowiązek przez goszczącego zapewnienia takiemu sąsiadowi źródła utrzymania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drawal się usuwa dzięki policji w pare minut. Wojny tak szybko nie usuniesz.

A co do siekiery i ołowi. Jeśli byś zastrzelił gościa z siekierą choćby ten już odrąbał Ci nogę, to bys poszedł siedziec, bo nie użyłeś adekwatnego sposobu obrony. Tak jakby biegł ktoś na ciebie ze scyzorykiem, a ty bys go potraktował maczetą.

http://www.infor.pl/prawo/kodeks-karny/wylaczenie-odpowiedzialnosci-karnej/686651,Obrona-konieczna-art-25.html

Czy uwagi o większą staranność są dla Tyberiusz niezrozumiałe?

secesjonista

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Co do pytania numer dwa jak rozumiem przykład z "drwalem" upadł.

Co do pytanie numer jeden: OT, ale warto by zajrzeć do KK i sprawdzić jakimi zasadami rządzi się obrona konieczna (nawet w Polsce). Zaś odnośnie:

Drawal się usuwa dzięki policji w pare minut. Wojny tak szybko nie usuniesz.

to zdanie pierwsze jest całkowicie nieprawdziwe - nie wiem gdzie w Polsce średni czas przyjazdu policji to "parę minut" Pomijając nawet, że po "paru minutach" to mogą często przyjechać aby stwierdzić zgon ufającemu szybkość policyjnych reakcji obywatela. Zaś drugie: już nijak nie widzę związku nawet z OT.

Skądinąd nie bez przyczyny Austriacy wykupują broń palną ze sklepów, a Niemcy wszystko co da się nabyć z większymi i mniejszymi formalnościami. Ponoć trwają tam obecnie złote żniwa dla producentów i importerów gazów pieprzowych i innych tego typu wynalazków...

Edytowane przez Delwin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś zastrzelił gościa z siekierą choćby ten już odrąbał Ci nogę, to bys poszedł siedziec,

A przeczytałeś to co było w Twoim linku?

"W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Ponoć trwają tam obecnie złote żniwa dla producentów i importerów gazów pieprzowych i innych tego typu wynalazków...

W marketach dorzucają jedną puszkę gratis do kilograma kartofli z Egiptu lub pomidorów z Maroka ;) A tak poważnie: ludzie się w takich okolicznościach, jakie miały miejsce ostatnim czasem, zwyczajnie - boją. Problem w tym, by strach nie przerodził się w polowanie na czarownice...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Co do pytania numer dwa jak rozumiem przykład z "drwalem" upadł.

Nie upadł. Chodziło mi w tym przykładzie o sama ucieczkę, nie o późniejszy byt ściganego.

to zdanie pierwsze jest całkowicie nieprawdziwe - nie wiem gdzie w Polsce średni czas przyjazdu policji to "parę minut" (pomijając, że po "paru minutach" to mogą częśto przyjechać aby stwierdzić zgon ufnego w szybkość Policji obywatela. Zaś drugie: już nijak nie widzę związku nawet z OT.

W Cieszynie to pare minut. Wiem z autopsji. A mi nie chodzi o dokładny czas dajmy nawet w drastycznych przypadkach parę godzin. Czy w parę godzin rozwiążesz sytuację w Syrii?

Skądinąd nie bez przyczyny Austriacy wykupują broń palną ze sklepów, a Niemcy wszystko co da się nabyć z większymi i mniejszymi formalnościami. Ponoć trwają tam obecnie złote żniwa dla producentów i importerów gazów pieprzowych i innych tego typu wynalazków...

Nie widzę związku.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

W Cieszynie to pare minut. Wiem z autopsji. A mi nie chodzi o dokładny czas dajmy nawet w drastycznych przypadkach parę godzin. Czy w parę godzin rozwiążesz sytuację w Syrii?

Absolutnie niemożliwe.

(...)

Nie widzę związku.

Poważnie?

Ludzie obawiają się emigrantów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.