Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Klaudija

Poszukuję zakochanych w postaciach historycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudija   

Gregski, a ty czytałeś chociaż, co Maria Janion pisała? A wsłuchiwałeś się w głębię tego, co Maria Peszek śpiewa?! Chyba nie do końca zrozumiałeś tą piosenkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Otóż nie i co więcej przyznałem się do tego pisząc:

(w wolnej chwili będę musiał sobie "wygooglać" kto to...)

Atoli w moim poście nie chodziło o głębię prezentowaną przez te dwie postacie a o sposób w jaki prowadzisz dyskusję.

To Ty pierwsza wystąpiłaś z połajankami i insynuacjami a na koniec stwierdziłaś, że jesteś tutaj zaszczuwana.

I tylko tyle.

Wydaje mi się, że sama nie wiesz co chcesz zrobić i szczegółowe pytania lub wątpliwości jakie przedstawiamy irytują Cię niepomiernie.

Twoja sprawa.

Natomiast fakt, że nie potrafisz nad sobą zapanować i zarzucasz nam rzeczy których nie poruszaliśmy (zapodając przy tym serię przeraźliwie wyświechtanych komunałków) już nieco mnie dotyczy i dlatego napisałem poprzedni post. Żeby nie być posądzonym o konfabulowanie posłużyłem się Twoimi cytatami.

Chcesz dyskusji to dyskutuj. Pytaj się, odpowiadaj, używaj argumentów. Gwarantuje, ze większość z nas będzie starała się odpowiadać rzeczowo.

Oczywiście możesz nadal "strzelać focha" ale wtedy nie oczekuj, że będziesz traktowana poważnie.

I to tyle z mojej strony.

"Na razie..." (jak powiedział Maksio w "Seksmisji")

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Klaudija   

Żadnych fochów nie strzelam, w przeciwieństwie do was nie nazywam was prawicą ( widzę na oko, że prawica), ciemnogrodem itd. Rozumiem, że ktoś ma takie, a nie inne poglądy ale to jeszcze nie powód aby snuć insynuacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Rozumiem, że ktoś ma takie, a nie inne poglądy ale to jeszcze nie powód aby snuć insynuacje.

A to świetnie, że tak sądzisz. Kamień z serca.

Po prostu wydawało mi się, że dyskusja na temat metodologii Twoich badań zakończyła się uwagami na temat niestosowności awatara jednego z użytkowników. No ale pewnie coś pokręciłem.... cóż wiek więc i niechybna skleroza mnie dopadły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam, czy aby misja nie jest na wyrost i trochę niepotrzebną.

Ponoć wedle autorki tematu, społeczeństwo w tej części Europy jest tak konserwatywne, że boi się przyznać do pewnych fascynacji (o charakterze platoniczno-seksualnym) postaciami historycznymi, a na (bliżej nieokreślonym) Zachodzie jest inaczej. Ja mam poważne wątpliwości, czy Polacy którzy potrafią onanizować się przed kamerką internetową przed wszystkimi chętnymi internautami mieliby mieć akurat przed tym opory?

Kiedy pisałem o CSW to myślałem o pewnym narzędziu, bo jakoś autorka musi selekcjonować swych respondentów, chyba nie wystarczy deklaracja: "jestem zakochany...".

My jako mniej zainteresowani taką tematyką nie prowadziliśmy w tym kierunku żadnej kwerendy, atoli z chęcią poznamy kilka szczegółów... no ale tu jest problem. Autroka tematu pomimo deklaracji: z czym to miała do czynienia na "Zachodzie" jakoś skąpi nam informacji -

a) o publikacjach tyczących się takiej tematyki

- o stronach internetowych gdzie ludzie z Zachodu deklarują tego typu fascynacje

- o stronach internetowych gdzie autorka:

"Podobny temat podjęłam na zagranicznych forach i tu ludzie okazali się pomocni, nikt nie wysnuwał jakiś insynuacji i nie szczuł, bo to raczej polska specjalność".

Jakież to insynuacje spotkały Klaudija na tym forum?

To doczekamy się jednak owych przykładów z Zachodu - czy są one równie mityczne jak wiele tez w ramach wielu misyjnych prac gender study?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No właśnie miałem zamiar prosić Klaudiję aby uchyliła rąbka tajemnicy i napisała kto jest najczęstszym obiektem westchnień tych ludzi. Przyznaję, że mnie to ciekawi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

To może zacytuje Ciebie: Ja zapytam jak można sie zakochać w postaci historycznej? Platonicznie, to rozumiem, ale żeby seksualnie? - a to i tak po edycji, no i na odpowiedź, że jednak można pisałeś - Nie, nie można.

Na zmianę nastawienia wpłynęło pojawienie się magicznego słówka gender? czy może dowiedziałeś się czegoś w temacie - jak tak to się podziel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Można - stąd pytam się czy je zmieniłeś bo się czegoś dowiedziałeś a jeśli tak czy możesz się tym podzielić (sam jestem ciekaw) czy zmieniłeś zdanie bo pojawiła się w dyskusji kwestia gender? Nie zrozum mnie źle - nic mi do tego w co wierzysz lub nie ot po prostu czysta ciekawość mną wiedzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A przyczyną zmiany zdania jest owe słówko: "gender" i "Mnie chodziło to, że Europa Środkowa jest bardziej konserwatywna i ludzie boją się ujawnić, ta książka może to zmienić. Chciałabym, by Polska była taka jak Zachód, by się zmieniła, mam znajomych na Zachodzie a tam podejście do wszystkiego jest inne, nie ma czegoś takiego jak 'straszenie gender' czy gejem".

Czy może coś innego - bo to trochę wygląda jak przykład z eksperymentów Pawłowa albo zgadzanie się ze słuszną linią partii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.