Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Klaudija

Poszukuję zakochanych w postaciach historycznych

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Łysiak twierdzi, że jest zakochany w Napoleonie.

Chyba rzeczywiście została Ci tylko literatura. Mam wrażenie, ze obecna młodzież zakochuje się raczej w piłkarzach czy artystach estradowych (no może jeszcze w aktorach). Historia chyba już ne jest tak nośną dziedziną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Klaudija   

Nie wiem jaki jest odsetek młodzieży zakochującej się w sensie erotycznym w postaciach historycznych, nikt badań nie przeprowadzał. Co do literatury fachowej, przekopałam cały Internet i nic nie znalazłam. Znalazłam tylko strony prowadzone przez osoby, mówiące, która postać historyczna była 'hot or not' albo szlańczo zakochane w konkretnych ale to są osoby z Zachodu, z Polski ani Europy Środkowej ani widu ani słychu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Wybacz, ale ja nie bardzo rozumiem. Masz pomysł na książkę, konkretny obszar zainteresowania, wiesz, że zjawisko istnieje na oględnie pojętym Zachodzie, ale nie znasz żadnych opracowań, a materiału do badań i - jak rozumiem przez słowo "książka" - publikacji, szukasz w internecie?

To fajne. Ale nie masz wrażenia, że trochę jakby niepoukładane?

Z czystej ciekawości popularności zjawiska na Zachodzie wpisałem w internecie parę haseł, tak wokół tematu. W języku francuskim, niemieckim czy hiszpańskim nie natknąłem się w ogóle na takie informacje, rozmowy, publikacje. Jedynie w angielskim znalazłem forum, gdzie ktoś próbował poruszyć ten wątek. Wątek został jednak zamknięty przez moda jako wkręt. Co ciekawe, pytająca osoba była z Polski. To jakby nie do końca odpowiada temu, co piszesz o powszechności zjawiska na Zachodzie czy też otwartości tegoż na owe zjawiska. W żadnym z tych języków nie ma na to definicji ani nazwy. Oczywiście, cztery wymienione języki to nie wszystkie zachodnie. Niemniej, to dziwne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Klaudija   

A masz linka do tego forum?

Książka zawierałaby wywiady i opowieści takich osób. Właśnie, że takich wątków jest wiele, wystarczy wpisać 'history crush', 'my history crushes', 'hot historical males', 'historical hotties' etc. Nie wiem, może źle szukałeś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż, od stronek typu "hot" czy "crush history" niezwykle daleko do sytuacji opisanej jako: "zakochiwanie się w postaciach historycznych w sensie platoniczno-seksualnym tak jak nastolatki zakochują się np. w Bieberze". Może wpierw lepiej zapoznać się z literaturą dotyczącą np.: CWS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Fakt, szukałem przy użyciu innych, zapewne staromodnych fraz... Używałem zwrotów typu "fall in love with.." i w podobny deseń :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam jak można sie zakochać w postaci historycznej? Platonicznie, to rozumiem, ale żeby seksualnie?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Kiedyś może przeczytasz Lalkę. Nie mieści Ci się w głowie Tyberiuszu, że można zakochać się w kimś nierealnym, dawno zmarłym, postaci historycznej? Miłość niekoniecznie zakłada konsumpcje tej miłości w formie cielesnej. Swoją drogą to dość zabawne - w warstwie deklaratywnej jesteś taki otwarty i tolerancyjny, wszelkie zboczenia i zaburzenia psychiczne są Ci miłe i broniłbyś ich ale w głowie Ci się nie mieści miłość do postaci dawno zmarłych. Chyba jednak taki otwarty to nie jesteś.

PS CWS to Celebrity worship syndrome

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.