Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie bardzo rozumiem kontekst tego pytania, ani w reklamówce ani w programie nic o generałach nie zauważyłem, mógłbyś Tomaszu N objaśnić do czego się odnosisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował stonować KTC własną emocjonalność i sposób jej wyrażania, a pisząc "ruskich" wyraża się lekceważącą o Rosjanach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Podobno nominacje generalskie przesunięto w tym roku z święta WMB i WP właśnie na to święto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Znowu ten debilizm. Hura zginęło 200 000 ludzi, ale pokazaliśmy ruskim!

Co konkretnie Tyberiuszu nazywasz "debilizmem"? Formę obchodów? Same obchody? Samo Powstanie Warszawskie? Biorąc jednak pod uwagę "treść" Twojej wypowiedzi, oraz temat, w którym raczyłeś się z nami podzielić tą mądrością, obstawiałbym to drugie. W takim wypadku pozostaje mi jedynie z żalem pokiwać smutno głową na znak żałoby nad Twoim totalnym niezrozumieniem idei obchodów. Nie służą one bowiem żadnemu świętowaniu (Tyberiusz wskaże przykłady radowania się ze śmierci 200 tys. ludzi? czy tak sobie napisał, co by wykpić tylko?), ale oddaniu hołdu tym, którzy z najróżniejszych powodów poszli do walki, oraz tym, którzy stracili wówczas życie, nie ważne czy z bronią w ręku, czy w piwnicy modląc się o koniec koszmaru, a którym nie dane było cieszyć się spokojnym życiem. Tyle chyba możemy dla nich zrobić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Pałacyk Michla" to piosenka powstańcza powstała w sierpniu 1944 r., skoro KTC ją przytacza jako przykład do swej wcześniejszej wypowiedzi, to jak rozumiem określenie "debilizm" odnosi do tych brali udział w walkach powstańczych? Tych z AL również? Oni też chcieli: "pokazać ruskim"?

Poziom tego co prezentuje tu KTC trudno inaczej nazwać jak intelektualnym troglodytyzm i całkowitą atrofią empatii. Żenujące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Znowu ten debilizm. Hura zginęło 200 000 ludzi, ale pokazaliśmy ruskim!

Można czuć sprzeciw względem idei wybuchu powstania, dyskutować o jego szansach, ale nie w tym wątku. Jest to temat tylko informacyjny, związany z kolejną rocznicą tej tragedii. Zawsze uważałem, że są pewne miejsca i momenty, które winny być przypominane rokrocznie, bo ludzie to takie stworzenia, które szybko zapominają. Uroczystości zaś mają przypomnieć czym jest wojna, do czego może doprowadzić i jaka może być jej cena.

Inna sprawa, że napisałeś to Tyberiuszu w czasach w których możesz bez skrępowania wyrażać swoje myśli. To chyba Luksus?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nieco mnie bavarsky ubiegł (wcześniej pisałem z pracy i nie miałem zbyt wiele czasu), a chciałem coś podobnego napisać.

Tomaszu N, decyzje prezydenta Komorowskiego nic nie mają do obchodów Powstania, gdyby mu z kalendarza politycznego wynikało to pewnie by użył 1 września czy innej stosownej (militarnej czy o podobnych konotacjach) daty.

KTC - są stosowne tematy o ocenie Powstania Warszawskiego czy o decyzji jego wybuchu - tu temat, jak napisano, tyczy się kolejnych obchodów i co w ramach nich jest zawarte. I pozostawmy ów temat w jego pierwotnej funkcji - informacyjnej.

PS - KTC powinien dać świadectwo swej odwagi cywilnej również poza internetem, pójść na spotkanie byłych powstańców i objaśnić im w jakim to debilizmie uczestniczyli i jakim to przejawem debilizmu były ich pieśni - stosownych miejsc będzie niedługo wiele. Proszę nas uprzedzić gdzie będzie krzewił swą myśl, a ja z chęcią przyjadę i przypatrzę się jego odwadze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dyskusja odnośnie polityki historycznej i reszty tysiące razy przerabianych banałów wydzielona została tutaj: https://forum.historia.org.pl/topic/17533-powstanie-a-politycy-pop-historia-itp/page__pid__254520#entry254520

Ten temat ma charakter czysto informacyjny. Będę wdzięczny za uszanowanie tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.