Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Amilkar   

Teraz wiem , powiedziała ze zginie od sroki czyli Elstery z jakegos języka utonął w Elsterze.

Amilkar! Jaka tam hańba! Nie jesteśmy w stanie spamiętać każdego szczegółu- a epoka napoleońska jest pełna szczegółów, szczególików :P Ja np. nie znam odp. na pytanie
ale czytalem to i zapomnialem heh.

[ Dodano: 2007-05-13, 18:05 ]

DObra nie będę sie potępiał człowiek zapomina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zginął w rzece Elstera, a to oznacza w tłumaczeniu na nasze sroka. Wróżba brzmiała mniej więcej tak: "zwyciężyłeś Łabę, ale zginiesz od sroki”. Po tym jak wpław Łabę przepłynął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Amilkar zadaje. A było podobno tak jak Jarpen napisał.

EDIT:

Elstera to sroka po niemiecku :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o księcia Poniatowskiego i o ej wróżbie było już zadawane. Amilkar o to pytał (strona 10) :P

//Gratuluje! Panno Karolino- pilnie śledzisz quiz i pamiętasz takie szczegóły. Podałaś informacje o stronie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

O kurde sam zadawalem to pytanie! :? To weź hauer jeszcze raz zadaj albo co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

OK, zadam, mam nadzieje, ze nie było :P

Jeden z polskich bohaterów narodowych brał udział w utworzeniu Legionow polskich u boku Napoleona, ale sam odmówił współpracy. Nie ufał napoleonowi i był przeciwny wiazaniu sprawy polskiej niepodległości z Napoleonem. Pytanie proste, o kogo chodzi :P ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

W 1800 roku w wojnie przeciw Francji, Austria współpracowała z Rosją - z tego względu do włoch ruszył marsz. Suworow, został jednak powstrzymany - gdzie, kto dowodził Francuzami, i kto był szefem sztabu w armii francuskiej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Massena pobił Rimskiego-korsakowa pod Zurychem a Soult nie dopuścił do połączeni armii Korsakowa z armią marszałka Suworowa.A Szefem sztabu był Moreau czy Joubert?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Zadajesz... ja spotkałem się z informacją, że szefem sztabu Masseny był Soult - na jego doświadczenie spod Zurychu powoływano się np. desygnując go do roli szefa sztabu pod Waterloo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Byc moze i Soult dokładnie nie pamiętam. No ale moja kolej , moze coś osobistego:

Jakie wina (2 nazwy) pijał najczęściej Napoleon i jak je podawano i jaki trunek pijał najczęściej (nie alkohol)?

[ Dodano: 2007-05-17, 15:08 ]

Moze podpowiedź dam , co do nazw win sie nie da ale podpowiedz: z czyms te wina mieszano a trunek jest dzis bardzo popularny , najsmaczniejszyrodzaj tego trunku robiony jest podobno z odchodów lisa z ameryki poludniowej. :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Armaniak i Burgund- to jeśli chodzi o wina. Tyle ustaliłam.

A jeśli chodzi o napój bezalkoholowy- hm...strzelam- lemoniada :wink:

[ Dodano: 2007-05-17, 15:16 ]

A jest poodpowiedź- co do win, to dalej stawiam na te co wymieniłam. Napój- kawa- zawsze ją lubił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Wg Łysiaka to inne wina niz podaje Estera ale moge jej zaufac gdyz przwdopodbnie takie tez lubial. Ale mleko nie ale kawa dobrze!

Tochyba Estera zadaje! Brawo!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.