Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Toaletą- w sensie- szykowanie się do wyjścia etc.- wiązać krawat? Czy z tą inną toaletą- Napoleon nauczył się jakichś zasad hydraulki? Amilkar podaj odpowiedź...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A to ciekawostka :D

Następne pytanie, z tej racji, ze nikt nie odpowiedział i taka była umowa zadaje Anders. Panowie- rozliczyłam się z Wami :D ale trzeba przyznać quiz chodzi jak należy :D Mam nadzieje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Kim NIE był w swojej karierze marsz. Augerau:

A) Więźniem w obcym więzieniu

B) Sprzedawcą zegarków

C) Nauczycielem Tańca

D) Powodem dyplomatycznego kryzysu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Odpowiedź D. Aczkolwiek na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że wszystkie są w porządku, bo Augereau był wszystkim czym się dało, no prawie :D Myślałam, że jest to pytanie podchwytliwe i że wszystko się zgadza, ale to d ostatecznie mi nie pasuje...

PS Barwną miał świtę Napoleon, oj barwną!

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Niestety nie :mrgreen:

Pytanie istotnie było podchwytliwe, a kryzys dyplomatyczny łączy się z uwięzieniem Augerau w Portugalii, gdzie późniejszy marszałek ożenił się z bodajże Greczynką - otóż kiedy ta niewiasta dowiedziała się, ze w porcie stoi francuski okręt pognała do kapitana i poprosiła o interwencję - kapitan zagroził lokalnym władzom, ze w wypadku niewydania Augerau wypowie Portugalii wojnę w imieniu Republiki Francuskiej :mrgreen:

Zadajesz, oczywiście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
może podpowiedź?

Proszę bradzo :D Nazwa ta tłumaczona z francuskiego na polski może oznaczać przymiotnik rodzaju żeńskiego- upragniona, albo przeszła froma czasownika pragnąć- tyle się dowiedziałam o znaczeniu imienia ulubionej klaczy Napoleona. Teraz proszę podać jej imię...

pzdr

[ Dodano: 2007-04-14, 18:06 ]

Desirée- o to odpowiedź. Pięknie nazwał Napoleona tę klacz.

Następne pytanie zada ten, kto będzie pierwszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

To może ja , pytanie brzmi:Prosze podać nazwę 4 liniowców które mialy byc zbudowane kilka miesięcy po Traflgarze ,a Napoleona nalegał na przyśpieszenie ich budowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

jedna nazwa od pewnej dużej rzeki w Europie. Druga nazwa od wielkiej bitwy.Druga od bitwy ktora byl wczesniej niz nazwa drugiego bardzo znana rowniez jak ta nazwa drugiego a zaczyna sie na U.A trzeci to nie wiem jak okreslic nazwę ale zaczyna sie na D a konczy na h , jakas taka nie polska wymowa tego jest.

[ Dodano: 2007-04-16, 16:22 ]

Tam siępomylilem to trzecia nazwa jest tez bitwą zacuznajaca sie na U tez bardzo znana jak pierwsza. Pierwsza to bitwa i wielki sukces Napoleona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.