Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Prodion   

Jednym z niewielu ministrów którzy pełnili swoje funkcje bez przerwy za konsulatu i Cesarstwa(1801 - 1815, nie wliczając okresu wygnania Napoleona na Elbie) był minister marynarki. Jak się on nazywał ? :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

A wiec chyba bardzo proste pytanie będzie: Co zrobił znany korsarz francuski okresu cesarstwa i konsulatu i jak się nazywał. CHodzi o jego pierwszy a "szumny" sukces.

Jak coś to mogę podać parę wskazówek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Coś mi świta w głowie :D , ale więcej wskazówek się przyda :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Pan ten początkow o miał być księdzem ale uciekł ze szkoły i zaciągnął się na statek kabotażowy.A co się tyczy jego pierwszego wielkiego sukcesu. Zdobył on pewien okręt brytyjski ale w pewien bardzo zuchwały sposób.Jasne już okogo chodzi i co zrobił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

No cóż- quiz stanął w miejscu...Amilkarze podejmij jakaś decyzję.

To co mi w głowie świtało to inna bajka... :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Korsarza Surcoufa nie znacie?No to może będziecie wiedzieli co zrobil takiego zuchwalego?Napadl na okret Tryton ale w pewnych niedogodnych warunkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Amilkarze, zlituj się, udziel odpowiedzi, a potem, to może kto pierwszy ten lepszy...Podejmiesz decyzję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

No dobrze jak nikt nie zna odpowiedzi to niech Estera zadaje pytanie chyba ze nie chce( w co watpie) to ja moge innne zadać. A odpowiedź na pytanie brzmi: Korsarz Sourcouf , pierwszym olbrzymim sukcesem było zdobycie brytyjczyka "Tryton" , miał on 18 ludzi przeciwko 100!!!!!!!!!!!!!! i pare dzial przeciwko 32(kucharz z jednym marynarzem strzelali

z tych kilku dział

Zastrzelił on dowódcę trytona co zdemoralizowalo zaloge a sam ze swoimi rąbał i siekł zaloge stłoczoną na pokładzie .Dzieki zuchwalosci i okrutnemu szturmow. Zginał tylko jeden i jeden gosc byl ranny z zalogi korsarza.

Zyskał on wtedy przydomek "postrachu brytyjczyków".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
No dobrze jak nikt nie zna odpowiedzi to niech Estera zadaje pytanie chyba ze nie chce( w co watpie) to ja moge innne zadać.

Dziękuje bardzo, ale nadmienie, że to nie o to chodzi, że ja sobie chce zadawać pytania, ciach i proszę- zadaje i dlatego napisałam, żebyś odpowiedział i zdecydowal co dalej. Chodzi o to by ten quiz nie stał w miejscu, nie blokował się- jak już wcześniej wspomniałam ma on na celu pogłębianie wiedzy i zabawę histroyczną.

Amilkarze, Ty zadaj kolejne pytanie- obiecałam, że jak nikt nie odpowie na zadane przeze mnie pytanie to Ty zadasz zagadkę, ale teraz w sumie też możesz. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

No dobrze . Więc zadaje bez zbędnych komentarzy. Oto pytanie: Jak nazywał się sułtan turecki z bardzo nastawiaony profrancusko , ktory zreformowal kraj i kierowal sie polityka sprzyjajacą Bonapartemu dzięki pewnej odalisce w jego haremie. Napoleon chcial zawrzec z nim jakis układ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

TAK ! Zadajesz Estero (zastanawiam sie czy nie za latwe było)

PZDR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.