Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Anders   

O, jako że edytowałaś post, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi... Chodziło o mundur paradny Admirała księstwa Bergu... które to księstwo nie ma niestety dostępu do morza... jak widać nie ma przeszkody, której Murat nie potrafił ominąć:D

Zadawaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

To zadaje... :D

Biograf Kopernika Jeremi Wasiutyński określił Napoleona "pionierem kultu Kopernika w Polsce". Dlaczego to stwierdzenie jest słuszne? Z jakim wyrażeniem jest to związane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Po tym jak Bonaparte zawitał w Toruniu w 1806 zapytał władze o to czy mają pomnik "znakomitego rodaka Kopernika?", gdy dowiedział się, że zaniedbano pamiątki po M. Koperniku był zły i kazał je odrestaurować- na koszt cesarskiej mości.

Nie wiedziałam, że pomnik w Warszawie to także jego inicjatywa, myślałam głównie o Torniu, ale to dobra odpowiedź na zadane pytanie i oczywiście Towja kolej Szpek_Chomiku! :D

Napoleon był niesamowity, pamiętał o polskim naukowcu... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam, że pomnik w Warszawie to także jego inicjatywa, myślałam głównie o Torniu, ale to dobra odpowiedź na zadane pytanie i oczywiście Towja kolej Szpek_Chomiku! :D

Co prawda z tonu mojego postu wynikało że jestem pewien odpowiedzi, ale musze przyznać że wspierałem się raczej intuicją a nie wiedzą naukowa :D tak więc nie wiadomo jak to z tym pomnikiem było :D

No ale pytanie moge zadać:

Jako że pytanie z historiografii nie sprawiłoby Wam żadnej trudności, to znów zagadka będzie związana ze słynnym powiedzeniem Napoleona:)

wg niego:

Głowa bez pamięci jest jak:

a) twierdza bez załogi

B) państwo bez władcy

c) talerz bez zupy

d) rzeka bez wody

e) żołnierz bez dowódcy

prosze nie strzelać:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Co prawda z tonu mojego postu wynikało że jestem pewien odpowiedzi, ale musze przyznać że wspierałem się raczej intuicją a nie wiedzą naukowa tak więc nie wiadomo jak to z tym pomnikiem było

Możesz sprawdzić jak z tym pomnikiem było :D Zobaczymy czy może zbyt pochopnie uznałam odpowiedź :D

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał możliwość to sprawdzę:D tymczasem Anders odpowiedział oczywiście doskonale:)

[ Dodano: 2007-03-06, 22:31 ]

Pomnik w Warszawie został ufundowany przez Staszica a odsłonięty zostal w 1830 :D Tak więc wychodzi na to że nielegalnie zadałem pytanie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Tak więc wychodzi na to że nielegalnie zadałem pytanie :D

Cóż za afera! :D

Teraz zupełnie legalnie pytanie zadaje Anders. Czekamy na zagadkę... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

No dobra - Jeden z marszałków długo nie miał tytułu książęcego, nigdzie bowiem nie wykazał się umiejętnościami - wreszcie Napoleon powierzył mu oblężenie pewnego polskiego miasta. Kto to był i jakie miasto zdobywał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Lefébvre a miasto to gdańsk? otrzymal tytul książe Gdańska

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.