Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio się znam na umaszczeniu koni, niemniej, chodziło mi o konie białe :)

A ja akurat trochę tak ;)

Twoje pytanie.

Ech... wcale nie chciałem brać udziału w quizie... Ale cóż, słowo się rzekło, kobyłka u płota...

Który z generałów rosyjskich dostał się w 1812 roku do francuskiej niewoli zupełnie przypadkiem i co, bądź kogo, próbował udawać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Mineły 3 miesiace, nikt nie odpowiedział. To może teraz ja:

Kiedy Brytyjczycy zablokowali dostawy cukru do Imperium Francuskiego z zachodnich Indii Napoleon zainteresował się burakami cukrowymi. Pytanie brzmi :

Ile fabryk do przetwarzania cukru wybudował Napoleon ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

dobrze, zadajesz ;)

Ps. Specjalnie takie dałem żeby znowu nie zablokować quizu xD nawet na wiki była odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Wbrew zasadom quizu rzucę pytanie , może rozkręce :

Podajcie nazwisko żołnierza francuskiego ,który poległ w 1800 roku , a którego nazwisko było honorowo zachowane na liscie oddziału w którym służył , oraz wymawiane przy słowach jednego z żołnierzy : "zginął na polu chwały"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Już po wakacjach, może się rozkręci ;)

Théophile Malo Corret de la Tour d'Auvergne, zginął w Oberhausen w pobliżu Neuburga, 28 czerwca 1800 w walce z polskim ułanem. Do 1814 na liście etatowej 46 pułki liniowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Mam nadzieję, że nie będziemy się tylko we dwójkę tutaj bawić ;) Coś banalnego.

Zostańmy zatem w czasach republiki: 17 października 1799, dzień po powrocie do Paryża z Egiptu, Napoloen złożył wizytę w Dyrektoriacie, a potem udał się do mieszkania... No właśnie, czyjego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Heh, Napoleon wjechał do Paryża 12 października 1799, wraz z Eugeniuszem, Lucjanem i Józefem. Wieczorem 12, odwiedził rue de la Victorie, czyli dom Józefiny. Nie zastał jej, więc lekko się zgrzał. Potem wpadł do Pałacu Luksemburskiego, gdzie wdał się w dywagacje z Barrasem. Ok. 2 nad ranem, dnia 13 października, opuścił pałac. Rankiem ponownie udał się w to samo miejsce. Generalnie jego problemem była niewierność Józefiny. Więc, nie jest dziwne, że po południu, dzień po przybyciu do Paryża, znów udał się na rue de la Victorie. Tam zastał go bankier Collot. Napoleon rozpalał ogień w kominku, bowiem jego wrażliwość na chłód po kampanii egipskiej, znacznie wzrosła. Napoleon zarzekał się, że Józefinie, nigdy nie wybaczy licznych zdrad.

Wieczorem, udał się do Fortunee Hamelin. Gdzie dalej wałkował temat niewiernej żony. Czy o to chodzi....???

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Ooops, nie sprawdziłem daty powrotu N do Paryża, tylko bezkrytycznie podałem to co napisał autor artykułu (dzień po powrocie do Paryża z Egiptu), z którego zaczerpnąłem informację o spotkaniu. Zdaje się że zdarzyła się tam pomyłka drukarska i powinno być tydzień, ale chodzi mi o 17 października i nie o kobiety tam szło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.