Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Antykwariaty

Recommended Posts

Furiusz   

No właśnie, pewnie użytkownikom zdarza się korzystać z tych instytucji. Jakie antykwariaty polecacie? Ja ze swojej strony z mniej znanych warszawskich antykwariatów polecę ten na Tamce i na Solcu pod numerem 103 - Bibiomania antykwariat taniej książki. Niestety panował tam bałagan co nieco utrudniało szukanie ale robili przemeblowanie jak ostatnio tam byłem.

Bibio+mania to mnie się kojarzy raczej z rozpasanym lenistwem, zapewne chodzi o antykwariat Bibliomania.

:B):

Te wspomniane przybytki książek mają jakąś specjalizację?

Furiusz   

Mydło i powidło, wspomniana Bibliomania (mój błąd) do tej pory przypominała wielkie wysypisko - mniej więcej w jednej części lądowała historia, po przeciwnej kulinaria i sztuka ale szukać należało na własną rękę. Natomiast wybór przeogromny, sporo zauważyłem książek dotyczących Solidarności czy wydanych w latach 90tych, nieco niszowych pozycji jak np. książka o 17 września i sowieckiej propagandzie i losach żołnierzy wziętych wtedy do niewoli którą dawno temu czytałem i wiele innych. Sporo było też z epoki Napoleońskiej. Co do moich zainteresowań to już gorzej ale zdarzają się perełki jak wydanie Witruwiusza, O architekturze z 1956 roku, płócienna obwoluta, duży format, sporo rysunków, miodzio. Tylko i cena wysoka bo 74 zł choć i tak mniej niż na allegro.

Co do tego na Tamce, naprzeciwko Biedronki, to trochę antykwariat muzyczny, mają sporo winyli, kaset i płyt i prowadzą to goście chyba bardziej z tym związani jednak. Książki są popodpisywane tzn półki na których stoją. Ciekawy wybór jest w kategorii sztuka i architektura ale i co do historii jest nieźle. Jest też trochę literatury innego typu ale tu się szczególnie jakoś nie przyglądałem. Książki w ramach działów są strasznie porozstrzeliwane ale są i fajne perełki jak np Wilkołactwo L. Słupeckiego czy Sztuka Grecka M.L. Bernhard i kilka wydań Złotej Gałęzi Frazera za grosze i moim zdaniem perełka w postaci Słowa o wyprawie Igora. Z nowszych historycznie prac jest sporo o warszawie (zresztą Varsaviana to oddzielna półka) i o PW.

Albinos   

Do niedawna jeszcze waw.pl (od czasu gdy wykupiłem coś w okolicach 90% ich zbiorów dt. okupacji i Powstania rzadziej tam bywam) w Alejach Jerozolimskich 55 i na Opaczewskiej 43 oraz KDK z czterema punktami: Conrada 11, BUW, Kondratowicza 25 i Karmelicka 19. Obecnie w zasadzie jedynie "Kwadryga" na Wilczej 29A. Znakomite varsaviana (nigdzie poza archiwum w Milanówku nie widziałem sprawozdań rocznych gimnazjum Sowińskiego, a u nich już kilka znalazłem), mnóstwo książek przedwojennych (Wyspiańskiego uzupełniam już tylko u nich, a praca Borowego o Łazienkach u Wyspiańskiego, z autografem autora dla Zygmunta Batowskiego - oczy mi się cieszą za każdym razem jak na nią patrzę), świetne zbiory historyczne (ileż to już tuż tuż powojennych prac o okupacji i konspiracji od nich wyniosłem, to tam pierwszy raz trafiłem na serię "Pisarzy Polski Podziemnej", a i wspomnienia Stypułkowskiego wygrzebałem - cudo!), pocztówek od zatrzęsienia (jak się nie ma już miejsca na książki, to coś trzeba zbierać). Do tego ta lokalizacja i właściciele - przemili, znakomici fachowcy. Nie wiem czy ja się bardziej cieszę na ich widok, czy oni na mój. Plus za gust muzyczny. No i ta kamienica!