Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Furiusz

Ciekawostki archeozoologiczne z Imperium rzymskiego

Recommended Posts

Furiusz   

Temat bardziej dla podawania różnego rodzaju ciekawostek (jak np temat o wielbłądach w północnej części Imperium Romanum). Mnie uderzyło jedno N. Doneus, Das Kaiserzeitliche Graberfeld von Halbturn, Burgenlad. T.2, Mainz 2014 w kilku grobach rzymskich, ciałopalnych (i tylko takich!) odkryto kości chomika europejskiego. Nie jest to gatunek miejscowy ale sprowadzony przez człowieka z rejonów stepowych. Ciekawe jest to, że występował on przede wszystkim w grobach dziecięcych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

L. Ninov, Animal bones from mithraeum at Novae, "Novensia" t. 14 (2003), odkryto tu muszle ostryg morskich pochodzących - wedle spostrzeżeń autora - najpewniej z M. Śródziemnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.