Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Cphelmut85

Problem z odszyfrowaniem paragrafu człowieka osadzonego w areszcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam prośbę. Czy ktoś nie ma dokładnej informacji, na podstawie czego policja granatowa, żandarmeria kwalifikowała wykroczenia/przestępstwa. Zwróciła się do mnie Pani, której krewny trafił w czasie okupacji do aresztu miejskiego (mniejsza o miasto). Frapuje ją z jakiej przyczyny tam trafił. Niestety w rubryce powód widnieje tylko "2", a w rubryce decyzja "2-6". Szukałem nieco w internecie, ale nic trafnego nie znalazłem. Może ktoś ma wiedzę o tym? Mam dostęp do ksiąg z całej okupacji, ale nie ma w nich żadnej legendy. W dodatku tylko na przełomie 1943-44 używano kodów, w innych jest opis słowny wykroczenia, przestęstwa.

Edytowane przez Cphelmut85

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Są to księgi osadzonych w areszcie miejskim w Radomsku (woj. łódzkie) za lata 1939-1945. Tak jak pisałem, w rubryce pt. "za co" widnieje "2", natomiast w rubryce pt. "decyzja" widnieje "2-6", człowiek ten po klikudniowym pobycie został wypuszczony z aresztu.

Edytowane przez Cphelmut85

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zwrócił do Delegatury BUiAD IPN w Radomiu, to oni przecież dysponują dokumentacją Aresztu Miejskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś, to do IPN w Łodzi, gdyż chodzi o Radomsko, a nie Radom. A dwa, nikt tam tego nie opracowywał, wiem gdyż to oni "sprezentowali" nam skany tych ksiąg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.