Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Co z tymi uchodźcami?

Rekomendowane odpowiedzi

555   

To ta statystyka jest błędna a gdzie dokują nie ma nic do rzeczy, z tych kanałów informacyjnych powinien 555 wiedzieć, że kraj docelowy nie do końca interesuje władze UE. Wedle propozycji mielibyśmy przyjąć 5% spośród tych co starają się o status uchodźcy prócz tego dodatkową grupę z obozów spoza UE.

O ile osób chodzi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tego to nikt nie wie.

"Według danych Komisji Europejskiej w 2014 r. do krajów członkowskich wpłynęło około 627 tys. wniosków o azyl".

/za: www.tvn24.pl/

Czyli są to liczby bez nielegalnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

A tego to nikt nie wie.

"Według danych Komisji Europejskiej w 2014 r. do krajów członkowskich wpłynęło około 627 tys. wniosków o azyl".

/za: www.tvn24.pl/

Czyli są to liczby bez nielegalnych.

Przyznaję się do ignorancji w tym temacie ale ponad pół miliona osób na łódkach sobie nie wyobrażam. Przeraża mnie także ewentualny sposób weryfikacji. Jeżeli jednak do tego dojdzie to i Polska będzie musiała wziąć część na swoje barki i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko my na barki - Niemcy i inni muszą przestać żonglować statystykami:

S. Pabst, A. Pawlak "UE manipuluje statystykami uchodźców".

/dostępne na: www.dw.de/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Secesjonisto, napisałeś Gdyby mieszkali tam sami Polacy, a ulicą z siekierą biegłby Polak po spożyciu całkiem polskiej wódki, to fraszka już nie odczuwała poczucia zagrożenia z tytułu takiego przejawu swoistej obyczajowości? Tak na marginesie "rozwód po żyrardowsku" (termin obecny w dawnych publikacjach kryminalistycznych) to właśnie zabicie współmałżonka/współmałżonki siekierą, i nie chodziło o zachowania pewnej mniejszości etnicznej.

Nie wiem gdzie mieszkasz Secesjonisto, ale nie znam takich widoków, a mieszkam w Polsce ponad 40 lat, zaliczyłam i blokowisko i dom jednorodzinny i kamienice. Oczywiście będzie pewien odsetek ludzi których zachowanie odbiega od przyjętej normy, ale to odsetek. A inni etnicznie i kulturowo są inni w 99 %.

Przykład z domem to jednak trochę nietrafiony, państwo ma trochę inne zadania. Bo z tego, że ja nie zaprosiłbym bezdomnego nie wynika by państwo nie poczuwało się do rozważania jak pomóc tym którzy są wykluczeni. Bo przecież mogliby ich wyłapać i odholować na Bałtyk, wreszcie wielu z nich prezentuje bardzo nikły poziom znajomości angielszczyzny i umiejętności korzystania z sanitariatów.

czyli Secesjonisto, gdzie postawisz granicę - Twój dom - Państwo?

Bo rozumiem, że w domu to nie, bo masz za mało metrów lub nie masz na zupę dla uchodźców, ale już na ulicy obok Twojego domu zgadzasz się na azyl dla uchodźców?. A może jednak za blisko? Może jednak w lesie? Najlepiej po drugiej stronie Polski?

Wypada też nie zapominać o pewnych lekcjach z historii, bo Polska niektórych Żydów nie chciała przyjąć, Szwajcaria podobnie, a inne kraje też potrafiły nie przyjmować statków z żydowskimi uchodźcami. Los wielu z nich nie był godny pozazdroszczenia.

Nie osądzam Szwajcarii, czy innych państw sprzed kilkudziesięciu. Było, minęło. Chociaż pewnie dzisiaj Państwa te zrobiłyby to samo. Nie tylko w odniesieniu do Żydów.

Bruntal - czeskie miasto opanowane przez mniejszość etniczną i świetny przykład do pokazania, jak można poniszczyć domy, powyrywać ocieplenie, wybić szyby. Polecam każdemu komu wydaje się, że My i Oni jesteśmy tacy sami, aby pojechał na wycieczkę do Bruntala. I przemyślał to i owo.

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Żyrardów akurat słynął z dość patologicznych zachowań - nikogo nie obrażając, choć akurat dla mnie bardziej z kradzieży cegieł al stojących i będących w użyciu domów. Sporo mniejszych i większych miasta w Polsce ma specyficzne strefy biedy i patologii a dewastacji lokali komunalnych dopuszczają się nie tylko Romowie. Problem jest taki, że w przypadku masowej fali uchodźców musi powstać getto a ona zawsze rządzi się swoimi prawami zazwyczaj innymi niż u reszty społeczeństwa. Pytanie czy jest sens świadomoie tworzyć takie obszary tudzież strefy zwłaszcza przy skromnych możliwościach kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przykład z mieszkaniem secesjonisty jest o tyle nietrafiony, że jak najbardziej przemieszkiwał u mnie swego czasu pewien Senegalczyk, nie znający polskiego, choć nie zauważyłem by miał problemy z posługiwaniem się sanitariatami. Obecnie jest moim szwagrem i wykłada m.in. na polskiej uczelni.

Warunki jakie może stworzyć państwo czy odpowiednie instytucje (czy to prywatne czy publiczne) trochę jednak są lepsze od tych jakie może stworzyć pojedynczy obywatel.

Oczywiście potrafimy się różnić może nawet w 99% od innych osób ze względu na różnice etnicznie czy obyczajowe. Nie negując, że niektórzy potrafią niszczyć i się nie asymilują, to tego typu budynki można było zaobserwować na warszawskiej Pradze tuż obok loftu dla artystów. Jakieś dziesięć lat temu wieźliśmy przez tą część stolicy znajomka ze Szwecji, był niezwykle podekscytowany i pstrykał mnóstwo zdjęć. Nie wiem czemu wciąż powtarzał coś o: "slumsach"... no i mam nadzieję, że fraszka nie próbuje nas przekonać, że wszystkie koktajle Mołotowa w Bruntal to działanie wyłącznie Romów? Zapewniam jednak, że takie poczynania mogą mieć wpływ na zmniejszającą się ochotę do większej asymilacji. W jednym miejscu potrafią zasymilować w innym - nie, wypada spróbować sobie odpowiedzieć skąd takie różnice?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Trudność asymilacji to nie tylko działania autochtonów ale i kwestia ilości ludności napływowej im większa i bardziej zwarta grupa tym trudniej o asymilacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Jeżeli każdy kraj będzie musiał wziąć swój procent to i Polska będzie musiała. Jeżeli to nastąpi to będziecie musieli to przeżyć.

Edytowane przez 555

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Problem jest taki, że w przypadku masowej fali uchodźców musi powstać getto a ona zawsze rządzi się swoimi prawami zazwyczaj innymi niż u reszty społeczeństwa. Pytanie czy jest sens świadomie tworzyć takie obszary tudzież strefy zwłaszcza przy skromnych możliwościach kraju.

Ale to tylko kwestia przyjętych metod, tworzenie dużych ośrodków jest wygodniejsze dla decydentów danego kraju a czemu nie próbować tzw. "rozpuszczania"?

No i na ile może to być masowa fala jeśli chodzi o nasz kraj?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Dla tych, którzy jednak chcieliby coś zrobić dla tych ludzi: http://fundacjaestera.pl/

Salomonowe rozwiązanie. [... ciach - proszę trzymać się tematu]

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Ale to tylko kwestia przyjętych metod, tworzenie dużych ośrodków jest wygodniejsze dla decydentów danego kraju a czemu nie próbować tzw. "rozpuszczania"?

No i na ile może to być masowa fala jeśli chodzi o nasz kraj?

Co do pierwszego nie wiem zwyczajnie czy takie rozpuszczanie będzie możliwe. Wysyłać niewykwalifikowanego uchodźce w rejon z wysokim bezrobociem i brakami lokali socjalnych to nie najrozsądniejsza decyzja.

Co do drugiej części myślę, że liczba ta będzie raczej minimalna a Polska posłuży co najwyżej jako przystanek na drodze na zachód. Nie jesteśmy aż tak atrakcyjni gospodarczo a i im pewnie będzie lepiej we Francji czy Brytanii ze znajomymi czy rodzinami które wcześniej dostały się do UE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wiesz Furiuszu, jak będzie ciacho, jakaś go tam przygarnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Tak na marginesie moich ostatnich doświadczeń.

Udało mi się przylecieć z Amsterdamu przez Monachium do Gdańska ani razu nie okazując żadnego dowodu tożsamości. Taka wolność

Jednak....

Gdy samolot wylądował w Monachium przy wyjściu z rękawa czekała grupka funkcjonariuszy ubranych po cywilnemu i wygarniała na bok wszystkich "dobrze opalonych" podróżnych. Ja ze swoją nordycką urodą (włosy ciemny blond od kilku lat przechodzące w tak zwany "cmentarny blond) nie miałem problemu z przejściem tego "filtra".

Tak se myślę i nie wiem.

Rasizm to czy hipokryzja?

A może jedno i drugie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.