Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Co z tymi uchodźcami?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem władz włoskich jest znany, mnie nieco poruszyła informacja, że pewne władze państw z Azji postanowiły odholowywać statki z uchodźcami.

Jak zmierzyć się z tym problemem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co, co? Na razie nic. Trzeba ich przyjmować i pomagać ile można.

Ja bym powiedział, że jak Amerykanie zepsuli to niech oni organizują pomoc dla tych biedaków, co nie oznacza, żeby im nie pomagać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie bardzo rozumiem dlaczego tu się pchają.

Mają braci Muzułmanów w bogatych stabilnych krajach jak Arabia Saudyjska, Kuwejt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W takiej AS to nawet maja szansę na swój kochany szariat.

A oni do obcej kulturowo Europy gdzie są podobno dyskryminowani.

Toż sensu w tym nie ma...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co, co? Na razie nic. Trzeba ich przyjmować i pomagać ile można.

Ja bym powiedział, że jak Amerykanie zepsuli to niech oni organizują pomoc dla tych biedaków, co nie oznacza, żeby im nie pomagać.

Nie wiem co w tym wszystkim robią Amerykanie (prócz tego, że ci podli imperialiści są winni całemu złu świata), a jak pomagać?

Przyjmować bez ograniczeń - to wzrost bezrobocia, a kto ma pokryć koszty utrzymania ośrodków?

Jak Tyberiusz miałby małą firmę to zatrudniłby pracownika co nie zna polskiego za to świetnie porozumiewa się we francuskim i narzeczu Berberów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie, Amerykanie to samo dobro. Co tam, że zdestabilizowali Libię, Syrię, Irak, Afganistan...

Nie wiem co w tym wszystkim robią Amerykanie (prócz tego, że ci podli imperialiści są winni całemu złu świata), a jak pomagać?

To akurat prawda, bo wszędzie się pchają jako obrońcy demokracji, a gdzie by się nie wepchali tam wszystko popada w ruinę. I to oni są powodem tego problemu ze uchodźcami z Afryki.

Nie bardzo rozumiem dlaczego tu się pchają.

Mają braci Muzułmanów w bogatych stabilnych krajach jak Arabia Saudyjska, Kuwejt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W takiej AS to nawet maja szansę na swój kochany szariat.

A oni do obcej kulturowo Europy gdzie są podobno dyskryminowani.

Toż sensu w tym nie ma...

ONR następne drzwi po prawej... Najlepiej to do nich strzelać... a w najlepszym wypadku odsyłać z powrotem na pewną śmierć.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Nie, Amerykanie to samo dobro. Co tam, że zdestabilizowali Libię, Syrię, Irak, Afganistan..

A co to ma wspólnego z uchodźcami - w Katona się bawisz? Bacz byś śmiesznym się nie stał.

I to oni są powodem tego problemu ze uchodźcami z Afryki.

Poproszę o ciąg przyczynowo skutkowy udowadniający, że to oni są odpowiedzialni za uchodźców z Algierii, Tunezji, Maroka, Sahary zachodniej etc.

ONR następne drzwi po prawej...

Zawsze możesz wybrać się do jednego z ostatnich komunistycznych rajów. Nie wiem tylko czy do Korei Północnej coś lata.

a w najlepszym wypadku odsyłać z powrotem na pewną śmierć.

Deportować - jak Francuzi Romów i Rumunów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyberiusz chyba przez roztargnienie nie zauważył, że obecnie największa fala migracyjna jest związana z post-kolonialnymi krajami Francji, tego kraju co to tak aktywnie walczy z zabobonami podobnie jak Tyberiusz.

W 2014 r. w Polsce największą grupą starającą się o azyl.... byli Rosjanie, to zapewne wskutek tego, że amerykańscy specjaliści pchają się by budować w Rosji demokrację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Oczywiście że deportować.

Australia czy USA nie maja takich oporów.

Nie ma dla nich pracy, nie ma lokum, nie ma perspektyw. Umiejętności tych ludzi zwykle nie przystają do europejskich realiów. Maja bardzo niewiele do zaoferowania na tutejszym rynku pracy. Do tego są kompletnie obcy kulturowo. Ci ludzie momentalnie trafią tu na margines.

A poza tym ciekaw jestem ile swoich pieniędzy byłby gotów Tyberiusz przeznaczyć na utrzymanie tych ludzi?

Frustracja spowoduje, że staną się wrogami państwa które ich przygarnęło. A za kilka lat wszystkie te "dobre wujaszki" co to gardłowały za przyjmowaniem uchodźców hurtem będą się dziwili, ze nam pod tyłkami wybuchają bomby.

Dodatkowo im więcej ich przyjmiemy tym więcej będzie się tu pchać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi co uciekają przed represjami natury politycznej?

Polacy na obczyźnie z lat 70. i 80. spełniali twe kryteria gregski to ich też było trzeba deportować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że deportować.

Australia czy USA nie maja takich oporów.

Nie ma dla nich pracy, nie ma lokum, nie ma perspektyw. Umiejętności tych ludzi zwykle nie przystają do europejskich realiów. Maja bardzo niewiele do zaoferowania na tutejszym rynku pracy. Do tego są kompletnie obcy kulturowo. Ci ludzie momentalnie trafią tu na margines.

A poza tym ciekaw jestem ile swoich pieniędzy byłby gotów Tyberiusz przeznaczyć na utrzymanie tych ludzi?

Frustracja spowoduje, że staną się wrogami państwa które ich przygarnęło. A za kilka lat wszystkie te "dobre wujaszki" co to gardłowały za przyjmowaniem uchodźców hurtem będą się dziwili, ze nam pod tyłkami wybuchają bomby.

Dodatkowo im więcej ich przyjmiemy tym więcej będzie się tu pchać.

A nie lepiej strzelać do dzikusów? Wam by się to podobało co? Są gorsi bo są z Afryki? Trzeba im pomagać ile się da i koniec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Mocne słowa jak na ośmiolatka - parafrazując pewien kawał. Jestem za tym by im pomagać - ale w ramach ich państw, w Afryce. No i pomagać a nie ubezwłasnowolniać.

Secesjonisto - uchodźcy polityczni to trochę inna kategoria i raczej nie tak masowa. W małej skali problem jest zupełnie inny - tak jak z lekami.

Tyberiuszu ciągle czekamy na twe światłe enuncjacje co do roli sprawczej USA w związku z obecną fala uchodźców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa jak na ośmiolatka - parafrazując pewien kawał. Jestem za tym by im pomagać - ale w ramach ich państw, w Afryce. No i pomagać a nie ubezwłasnowolniać. 1

Secesjonisto - uchodźcy polityczni to trochę inna kategoria i raczej nie tak masowa. W małej skali problem jest zupełnie inny - tak jak z lekami.

Tyberiuszu ciągle czekamy na twe światłe enuncjacje co do roli sprawczej USA w związku z obecną fala uchodźców. 2

1 O właśnie! Jestem podobnego zdania, ale pytanie - jak im tam pomagać? Chwilowo tylko możemy ich przyjmować u siebie.

2 No dobrze może rzeczywiście nie mam racji, że to przez USA tyle mamy uchodźców, ale chyba mi nie powiesz, że USA są krystalicznie czystym i dobrym państwem. Hiroszima, Nagasaki, Wietnam, Syria, Libia, Irak, Afganistan...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej strzelać do dzikusów? Wam by się to podobało co? Są gorsi bo są z Afryki? Trzeba im pomagać ile się da i koniec.

Tyberiusz uznaje uchodźców za dzikusów?

Tyberiusz ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem... bo większość uchodźców w Polsce to z Rosjanie... pewnie wpływ Amerykanów.

1 O właśnie! Jestem podobnego zdania, ale pytanie - jak im tam pomagać? Chwilowo tylko możemy ich przyjmować u siebie.

2 No dobrze może rzeczywiście nie mam racji, że to przez USA tyle mamy uchodźców, ale chyba mi nie powiesz, że USA są krystalicznie czystym i dobrym państwem. Hiroszima, Nagasaki, Wietnam, Syria, Libia, Irak, Afganistan...

Hiroszima? Są chyba granice wylewania głupot, Amerykanie odpowiadają również za gwałty radzieckich czerwonogwardzistów? W Wietnamie nie było Rosjan? Do Afganistanu nie wkroczyły wojska ZSRR? Putin nie popierał władz w Syrii mordujących swych obywateli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.