Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

Dla mnie to jeden z lepszych pomysłów sztabu Komorowskiego. Do tej pory przekaz jest tragiczny - wyzywam na pojedynek na debaty ale przy pierwszej nadarzającej się okazji uciekam. Wychodzę do ludzi ale bez próby ich zrozumienia (słynne porady czy kobieta na wózku). Czy w wywiadzie dla RMF jestem kandydatem niezależnym od partii (w domyśle Duda jest zależny) i nikt mną nie steruje ale jednocześnie na pytanie kim jest pani która mu podpowiadała przy spotkaniach z ludźmi co robić odpowiada, że on musi mieć kogoś przy sobie kto mu powie kiedy skręcić czy gdzie iść (i cała niezależność własnie pada bo nawet sam nie decyduje gdzie idzie).

Całkowicie niespójne to było a do tego nachalna próba wejścia w elektorat "JOWowski".

Nowe hasło też oceniam tak sobie ani złe ani dobre, raczej zagrywka po to by o tym powiedziano w telewizji. Do starszych przemawia dla młodszych raczej nijakie (przynajmniej ja to tak oceniam).

W sumie zwrot jakiś jest i jakiś sensowny kierunek - normalny chłop który wyjdzie pogadać z normalnymi ludźmi na normalnej ulicy, to i normalna rodzinę musi mieć. To akurat moim zdaniem do Komorowskiego pasuje i to chyba niezły pomysł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Taka ciekawostka - z tymi suflerami się wczoraj rozpaliło ale to po prostu powrót do korzeni - oto w antycznym Rzymie republikańskim istniał nomenclator, niewolnik który podpowiadał panu imiona napotykanych ludzi czy przechodniów co było ważne przy okazji kampanii wyborczych. Jak widać nihil novi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

I jeszcze jedna ciekawostka środowiska LGBT a przynajmniej ich część zagłosuje na Dudę. Oczywiście tekst na poziomie szymelek młodego propagandysty z PRLu ale co tam. Zabawnie się robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Z drugiej strony pomysły Dudy względem ludzi zadłużonych we frankach otwierają mi scyzoryk w kieszeni...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Legierski chyba się nieoczekiwanie wybudził z hibernacji skoro dopiero teraz zauważył dwucyfrowe bezrobocie.

Przez tyle lat mu nie przeszkadzało czy nie zdawał sobie sprawy z jego poziomu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Legierski chyba się nieoczekiwanie wybudził z hibernacji skoro dopiero teraz zauważył dwucyfrowe bezrobocie.

Przez tyle lat mu nie przeszkadzało czy nie zdawał sobie sprawy z jego poziomu?

Nie wiem jak chciałbyś kilka milionów określić dwoma cyframi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chciałbyś kilka milionów określić dwoma cyframi ?

W lutym 2015 roku bezrobocie wynosiło 12% - to dla Roman Różyński to dwie cyfry czy raczej nie? Objaśniać czego jest to procent?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Kampania Prezydencka w Polsce nabiera barw. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przekaz z wizyty Prezydenta RP w dniu wczorajszym w województwie śląskim. Województwo opolskie czy nawet dolnośląskie może odpuścić ale ci z opcji tylko śląskiej to zawiedzeni byli jak rozmawiałem z kilkoma osobami, z rządów PO a tu nagle wizyta w obozie na Zgodzie, bardzo miłe przemówienie o różnorodności gdzie ten Śląsk to polska Europa z ludźmi o różnych korzeniach i poglądach. Szkoda, że w czasie kampanii mówi to tym ludziom ale lepiej późno niż wcale. Mnie to nie dotyczy ale osoby ze Śląska jaki traktujemy obecnie historycznie czyli bez Częstochowy, Beskidu Żywieckiego i Zagłębia mają orzech do zgryzienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

To znalazłem w onet.pl. Bronisław Komorowski.

Dla mnie patriotyzm polski jest patriotyzmem otwartym na innych. Wielkość Polski przejawia się w tym, że przygarnia innych, a nie odpycha. Nie ma we mnie akceptacji dla Polski, która będzie innych przymuszać innych, by żyli wedle moich reguł i warunków. Polska musi być krajem otwartym, szanującym różnorodność, także różnorodność śląską. Jeśli się takie wizji Polski i Polaków nie ma w sercu, to się mówi takie głupoty jak to, że śląskość to ukryta opcja niemiecka. To krzywdzi tych, którzy o Polskę walczyli, ale chcą Polski szanującej śląską odmienność.Trzeba wspierać języki i gwary regionalne. Śląsk dla mnie jest polską Europą, gdzie żyją ludzie z różnymi korzeniami i tradycjami, odmiennościami kultury, wiary i języka. Śląsk może być dobrym, albo złem przykładem tego, czy Polska sobie poradzi z tym, aby tę lekcję śląską przemyśleć do końca i wdrożyć w życie. Ręczę, że ja w tych kwestiach pomogę.

Zaczyna mi ta Polska podobać. Ukryta opcja niemiecka wcale nie jest taka ukryta. Mniejszości mają swoje prawa określone ustawą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wiesz 555 po tej kampanii prezydenckiej trzeba będzie poprzerabiać przysłowia. Np: "jak trwoga to do Boga" na: "jak sondaż spada z wysoka, gibko do Ślązoka".

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem w onet.pl. Bronisław Komorowski.

Dla mnie patriotyzm polski jest patriotyzmem otwartym na innych. Wielkość Polski przejawia się w tym, że przygarnia innych, a nie odpycha. Nie ma we mnie akceptacji dla Polski, która będzie innych przymuszać innych, by żyli wedle moich reguł i warunków. Polska musi być krajem otwartym, szanującym różnorodność, także różnorodność śląską. Jeśli się takie wizji Polski i Polaków nie ma w sercu, to się mówi takie głupoty jak to, że śląskość to ukryta opcja niemiecka. To krzywdzi tych, którzy o Polskę walczyli, ale chcą Polski szanującej śląską odmienność.Trzeba wspierać języki i gwary regionalne. Śląsk dla mnie jest polską Europą, gdzie żyją ludzie z różnymi korzeniami i tradycjami, odmiennościami kultury, wiary i języka. Śląsk może być dobrym, albo złem przykładem tego, czy Polska sobie poradzi z tym, aby tę lekcję śląską przemyśleć do końca i wdrożyć w życie. Ręczę, że ja w tych kwestiach pomogę.

Zaczyna mi ta Polska podobać. Ukryta opcja niemiecka wcale nie jest taka ukryta. Mniejszości mają swoje prawa określone ustawą.

I po tylu wpisach o mniejszościach w Polsce, o porównaniach z Europą i niezbyt udanych porównaniach z sytuacją w Niemcach, 555 potrzebował aż kampanii prezydenckiej w 2015 r. by dowiedzieć się, że status i uprawnienia danych mniejszości narodowych są zapisane w ustawach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Wiesz 555 po tej kampanii prezydenckiej trzeba będzie poprzerabiać przysłowia. Np: "jak trwoga to do Boga" na: "jak sondaż spada z wysoka, gibko do Ślązoka".

Polityka to matta fakka w języku ulicy. Z jednej strony dostają cukierka a z drugiej go im zabierają.

Ponboczek skonczyl jezyki przydzielac i braklo mu dla Slonzoka. Będziesz mowil tak jak ja.

W translacji na polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.