Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Klakson

Bytom czy Piekary Śl.?

Rekomendowane odpowiedzi

Klakson   

Witajcie forumowicze (zwłaszcza z Górnego Śląska). Mam dylemat, jako że niebawem przenoszę się za pracą na Śląsk i będę wynajmował tam mieszkanie - które miasto jest "lepsze" do życia? Chodzi mi o zieleń, przyjazne osiedla, komunikację miejską. Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w buty administracji i z góry żałuję, i przepraszam, okazuję skruchę i błagam o litość, ale muszę zapytać...

Po to wszedłeś na nasze forum by pytać się o takie pierdoły? To jest FORUM HISTORYCZNE, a nie przeprowadzki.pl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A to jest dział: "Hyde Park" odpowiednie miejsce na zadanie takiego pytania.

Jak ktoś je chciał zadać akurat na forum historycznym to nie ma w tym nic niestosownego.

Nie wiem po co Tyberiusz traci czas i energię na tego typu wpisy, nie lepiej w tym czasie poprawić błędy na swym blogu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Chciałbym wesprzeć Secesjonistę w jego gościnności i jakoś Ci, Klaksonie pomóc, ale niestety muszę poprzestać na pustej deklaracji, że gdybym coś o Bytomie i Piekarach Śląskich wiedział, to bym Ci coś doradził. Jakbyś się zastanawiał na Mińskiem, Siedlcami, Wesołą i Otwockiem, to miałbym coś do powiedzenia.

Natomiast mam opracowaną taką metodę środowiskowej oceny jakości życia, z której żyję jako "naukawiec", więc jeśli taka ocena, na podstawie danych GUS Cię interesuje, to napisz. Niestety "zieleń, przyjazne osiedla, komunikacja miejska" nie są zmiennymi tego modelu, raczej ścieki, odpady, ale też lasy i zróżnicowanie form użytkowania gruntu oraz stężenie SO2 itp. - jak najbardziej.

Zastosowanie tej metody to z pół godziny pracy, dlatego się pytam, czy to Cię interesuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
donner   

Witajcie forumowicze (zwłaszcza z Górnego Śląska). Mam dylemat, jako że niebawem przenoszę się za pracą na Śląsk i będę wynajmował tam mieszkanie - które miasto jest "lepsze" do życia? Chodzi mi o zieleń, przyjazne osiedla, komunikację miejską. Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Śląsk to może być Opole, Wrocław czy Katowice. Musisz to sprecyzować. Metra nie ma w żadnym z tych miast. Na siłę podobno w Warszawie je budują, ciekawe czy z funduszy europejskich czyli i moich podatków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
donner   

Autor tematu sprecyzował, wystarczy na chwilę oderwać się od obsesji śląskiej. Klakson pytał o Bytom v. Piekary Śląskie.

Mea culpa. Bytom Miechowice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Klakson   

Ojej, ale ferment wywołałem tym zapytaniem... Po prostu skądinąd wiem, że na tym forum jest dużo ludzi z całego kraju (pewnie spoza niego także). A jako że ten dział to Hyde park, uznałem, że będzie się nadawał do umieszczenia w nim takiego zapytania. jancet, mnie po prostu interesują tak niewychwytywalne w badaniach naukowych wrażenia jak właśnie "przyjemność życia". Oczywiście niektórzy stwierdzą, że Górny Śląsk przeczy jakiejkolwiek przyjemności, ale pozwolę sobie w to nie wierzyć :)donner, dziękuję za sugestię lokalizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu jest taka ładna dzielnica jak Sucha Góra. Piekar Śl. nie znam dobrze, dlatego się nie odniosę do tego. Ale Sucha Góra to może być dobry pomysł. [... ciach - bez reklam proszę]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.