Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Mój ulubiony okres historyczny to

Mój ulubiony okres historyczny to  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prehistoria
      3
    • Starożytność
      27
    • Średniowiecze
      26
    • Nowożytność
      28
    • Okres wojenny i międzywojenny
      33
    • Dzieje najnowsze
      7
    • XXI wiek
      2


Rekomendowane odpowiedzi

bermudka   

Ja nie przepadam za Starożytnością, chyba dlatego, że Polska nie miała tam żadnego wkładu. A ja, zapalona patriotka, uwielbiam historię Polski.

Za to kocham Średniowiecze- taki bajeczny okres, o którym tak do końca nie wiadomo wiele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja uwielbiam wiek XIX-wiadomo czemu-epoka napoleońska, ale generalnie w XIX wieku działo się wiele, rodziły się nowe idee.

Dzięki lekturze Pajewskiego zaczęła mnie wciągać I WŚ-fascynujący okres, mam nadzieję, że będę miała możliwość zgłębić te czasy w wakacje, bo na to potrzeba czasu...

Poza tym fascynuje mnie Wielka Rewolucja Francuska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Nowożytność , nowożytność i jeszcze raz ... Napoleońska epoka oczywiście . XIX wiek oczywiście również aczkolwiek mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

II wojna, II wojna i jeszcze raz II wojna.Zresztą Iwojnę też bardzo lubię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Mnie zainteresowała II wojna po obejrzeniu filmu "Gorzkie zwycięstwo" o roli Polski. Polecam.

Ale i tak starożytność fascynuje mnie najbardziej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rosołek   

Waham się pomiędzy nowożytnością a okresem międzywojennym (praktycznie oba okresy uwielbiam tak samo). Ostatecznie wybieram to drugie- zwłaszcza historia II RP będącej owocem tej niezwykłej miłości ojczystej płynącej w krwi Polaków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Starożytność a zwłaszcza Starożytny Rzym... no i oczywiście 'złoty wiek' Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Kiedyś też II wojna światowa, ale od kiedy dają wszystkie programy o niej na discovery, to spadła w moich oczach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Kiedyś też II wojna światowa, ale od kiedy dają wszystkie programy o niej na discovery, to spadła w moich oczach.

Jeśli Discovery ogląda się z wyłączonym głosem, efekty są nawet niezłe;) Mają całkiem sporo ciekawych filmów z okresu. Niemniej do poznawania historii lepsze są chyba jednak książki :wink: .

Od czasu gdy pojawiłem się na forum, moje zainteresowania troszkę się zmieniły... albo inaczej, skrystalizowały. Już nie czytam wszystkiego o II WŚ, co wpadnie mi w ręce. Na pierwszym miejscu jest zdecydowanie okupacja w Polsce, a zwłaszcza to, co działo się w Warszawie i okolicach. Pozostałe tematy zarzuciłem, jako mało mnie interesujące. Dalej sama historia Warszawy (czyli przekrojówka od wczesnego średniowiecza aż po dziś dzień) i starożytna Grecja (studia jednak na coś się przydają :lmao: ). Kto wie, może za jakiś czas znowu dojdzie do kolejnego uściślenia zainteresowań...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zaznaczyłem średniowiecze, ale również bardzo lubię starożytność. Z tych dwóch epok lubię najbardziej kultury i ludy pozaeuropejskie, zwłaszcza blisko- i dalekowschodnie, prekolumbijskie i afrykańskie. Interesuję się historią Kościoła i historią społeczną. Ostatnio pasjonuję się "odkrywaniem" warsztatu pisarskiego kronikarza.

A tak na studiach to pasjonuję się dydaktyką historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie starożytność ze względu na swoją różnorodność państw i narodów. A także za wielkich wodzów i ich kampanie, które toczyli w tamtym okresie. Gdyby nie to to najprawdopodobniej nie miałbym za bardzo, co czytać ;) . Jednakże jeszcze lubię po trochu pozostałe epoki.

Pozdrawiam!

KD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie II WŚ, jednak podobnie do Albinosa zdecydowanie więcej czytam o tym co działo się Polsce w czasie tego okresu niż to co na świecie. Ponadto lubię epokę napoleońską i I WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najciekawsze jest średniowiecze. Ponad wszystko podobają mi się sposoby walki w tej epoce, zamki, wojny, postacie, myśli i piękne legendy oraz opowieści z tamtego okresu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.