Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Mój ulubiony okres historyczny to

Mój ulubiony okres historyczny to  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prehistoria
      3
    • Starożytność
      27
    • Średniowiecze
      26
    • Nowożytność
      28
    • Okres wojenny i międzywojenny
      33
    • Dzieje najnowsze
      7
    • XXI wiek
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mój to starożytnośc, efektem tego jest taki pomysł na układ forum. Lubie starożytnośc bo tam sie właściwie wszystko zaczęło do dzisiaj czerpiemy z tamtej epoki, rozwijała się filozofia, nauka, kultura. Co zostało zaprzepaszczone 1000 lat średniowiecza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Oczywiście okres wojenny i międzywojenny :wink: A dokładniej, nic dodać nic ująć - Second World War 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Ja mam dwa okresy ,ktore cenie i interesuje sie nimi ponad inne ; starozytnosc i druga wojna swiatowa .

Pierwszy okres za to samo co Admin a IIWS przede wszystkim za role jaka odegrali nasi rodacy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Starożytność to arcyciekawy okres w dziejach ludzkości. Wciąż odkrywany na nowo. Wykopaliska archeologiczne to jak badania w nowoczesnych instytutach naukowych. Nie wiemy nic, i nagle oczom naszym ukazuje się wspaniały obraz, obraz ludzi, którzy żyli przed wiekami, tworzyli wspaniałe kultury. Odeszli wraz ze swoją cywilizacją. A teraz my ich odkrywamy na nowo.

A w ogóle to w Historii wszystko jest ciekawe, gdyż Historia sama w sobie jest najważniejszą i najciekawszą dziedziną wiedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Mnie interesuje to, co im starsze tym lepsze! :grin: Starożytność, poczatki cywilizacji, to jak ludzie od zarania dziejów zaczynali nabierać umiejętności jak funkcjonować, aby przeżyć. To jest piękne! Nie było prądu, wody z kranu, czy pasty do zębów i gazu... A jednak czasami dawne kultury wywołują na nas większe wrażenie niż postępki współczesnych ludzi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Beowulf   

Ja jednak głosuję za niedocenianym średniowieczem. Zauważyłem ża cały czas pokutuje u nas "Mit ciemnych wieków" (takiej myśli wcale nie prowokuje post Aleksandra ;) ).

Od zawsze byłem zdecydowanym przeciwnikiem kładzeniu na jednaj wadze starożytności i średniowiecza - to są zupełnie inne zagadnienia i nie można mówić o tym że któraś z nich jest lepsza bądź gorsza. One są inne.

To są dwa całkowicie odmienne kręgi - starożytność to obecna Grecja, Włochy i cały Bliski Wschód - natomiast średniowiecze to to bądź co bądź nasza "kochana" ;) Europa. Mieć obiekcje do tego że średniowiecze jest ciemne - to tak jakby mieć pretensje do jabłka ze nie chce za nic wyrosnać na sosnie ;).

Drugi okres na jaki bym postawił to włoski protorenesans - nie wiem jak dla Was ale dla mnie to kamyk który zapoczątkował lawinę ludzkiego umysłu, która wpadła z łoskotem na schematy ustalone przez kościół chwilkę wcześniej (noo, może troche większą chwilkę).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
airman   

Hmmm zdecydowanie cały wiek XX. Nie wiem dlaczego tak jakos sie stało:). Pamiętam, że kiedyś również najbardziej interesowąła mnie starożytność ale w pewnym momencie zupełnie mi to przeszło...może to przez nieudolnośc moich nauczycielki w gimnazjum, sam nie wiem:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe dlaczego większość wybiera starożytność. Ja na przykład bez wahania odpowiadam średniowiecze: nie prawda że był to okres "gorszy" od starożytności - żywioł dionizyjski też może stworzyć wspaniałą kulturę. Faktem jest że średniowiecze zniszczyło prawie cały dorobek starozytnych ale nie zgodzę się z poglądem że nie wnieśli niczego nowego a w końcu to na średniowieczu wyrosło odrodzenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   
w końcu to na średniowieczu wyrosło odrodzenie

Odrodzenie "wyrosło" na Starożytności właśnie, nie na Średniowieczu. Jak myślsz, odrodzenie czego? Śreniowiecza? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że do niedawna pasjonowałem się Starożytnym Rzymem, zwłaszcza Cesarstwem nadal je bardzo lubie, lecz od niedawna pokochałem XVI i XVII wiek oraz w mniejszym stopniu XVIII wg mnie to najciekawszy i najbardziej pasjonujący okres w historii świata i Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.