Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Mój ulubiony okres historyczny to

Mój ulubiony okres historyczny to  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prehistoria
      3
    • Starożytność
      27
    • Średniowiecze
      26
    • Nowożytność
      28
    • Okres wojenny i międzywojenny
      33
    • Dzieje najnowsze
      7
    • XXI wiek
      2


Rekomendowane odpowiedzi

darkelf   

Starożytność to zdecydowanie najciekawszy dla mnie okres, fascynuje mnie Rzym i Grecja. Szczerze mówiąc chciałbym żyć w Rzymie za Oktawiana...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W ankiecie brakuje kilku opcji takich jak z polu "Specjalizacja". Gdyby takowe były to wybrałbym Polskę Piastów, ale cóż... Od średniowiecza wolę nowożytność, bo to niezwykle obfity w wojny okres (np. napoleońskie, trzydziestoletnia, czy wszystkie wojny RON).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja osobiście najbardziej lubię sięgać po pozycje historyczne, szczególnie te poświęcone starożytności, ze wskazaniem na Grecję i Rzym. Bardzo interesuje mnie ten okres historii - podboje Alkeksandra Wielkiego, wojny grecko-perskie, miasta-państwa w Grecji, początki Rzymu, okres rzymskiej ekspansji i władanie większością znanego ówczesnego świata czy wreszcie powolny upadek Imperium Romanum... rzymskie legiony, intrygi, wojny, wybitni mężowie stanu i dowódcy. Coś wspaniałego 8)

Oprócz czasów starożytnych, lubię bliższy nam wszystkim XX wiek, z tym, że bardziej od zagadnień militarnych, interesują mnie doktryny totalitarne - faszyzm i komunizm. Ale to już taki margines. Najbardziej interesujące rzeczy działy się w starożytności w basenie Morza Śródziemnego :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwie i oczywiście średniowiecze - uporządkowanie Europy po zagładzie Imperium Romanum, nieporadne ale na szczęście oparte na solidnych i trwałych fundamentach wnoszące pewien koloryt. Epoka systematycznego i ewolucyjnego wzrostu, stabilności i trwałości. Romantyczny wymiar średniowiecza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie również bardzo ciekawi okres średniowiecza, lubię jednak równiez czasy starożytnego Egiptu. Po prostu fascynuje mnie kultura tego kraju ( piramidy, budowle, itp;). Najbardziej jednak interesują mnie wojny i bitwy na przestrzeni dziejów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie starożytność pasjonuje mnie głównie Rzym i stworzenie takiego imperium z takimi możliwościami jak były wtedy dostępne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Sredniowiecze, a w zasadzie jego pozniejsza czesc [m.in. krucjaty, walka o dominacje pomiedzy cesarstwem i papiestwem, Francja za Filipa Pięknego i jego synow (tu polecam calkiem fajny cykl powiesci historycznych "Krolowie przekleci" - Maurice`a Druona ),etc.]

Poza tym reformacja no i starozytnosc (moze dlatego ze malo o niej wiem bo w ksiazkach natknac sie mozna na Egipt,Rzym - w szczegolnosci,Grecje,Sumer ew Percje,Izrael,Asyrie, Fenicje ale niewiele jest o innych cywilizacjach takich jak Hetyci czy Mitanni)

No i rzady ostatnich carow w Rosji - ale na ten temat wiedzy jeszcze nie mam - planuje zglebic ten fragment historii

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Uwielbiam Polskę Obojga Narodów,kocham wszystko co wiąże się z tematem- broń,militaria,wojsko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.