Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Mój ulubiony okres historyczny to

Mój ulubiony okres historyczny to  

212 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prehistoria
      3
    • Starożytność
      27
    • Średniowiecze
      26
    • Nowożytność
      28
    • Okres wojenny i międzywojenny
      33
    • Dzieje najnowsze
      7
    • XXI wiek
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Vienne   

Zdecydowanie okres wojenny i międzywojenny. Mam świadomość, że jeszcze wiele faktów jest przeze mnie nie poznanych, dlatego tu jestem. Również nie mam zamiaru się ograniczać, więc postanowiłam wgłębiać się w historię zaczynając od początku. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A czy zwierzaki to nie początek historii? :D

Ja tam ciągle lubię II WŚ. Bez zmian.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A czy zwierzaki to nie początek historii?

W szkole mówili, że początek historii to Wielki Wybuch :D Wprawdzie jeden pan ubrany na czarno, miał inny pogląd, ale że go wywalili ze szkoły za to, że przepił uczniów na szkolnej wycieczce, to raczej nie uznaje go za dobre źródło informacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja interesuję się wszystkim, co ciekawe :D . Historię traktuję wybiórczo. Jednak zdecydowanie wolę zaznajamiać się z przeszłością Polski, nie świata. Specjalizacji żadnej sobie nie zaznaczyłam, bo po prostu nie czuję się w niczym mocna. Jeśli chodzi o ulubiony okres, to o średniowieczu w Polsce zawsze chętnie poczytam. Cyklicznie mam też głód wiedzy na Polskę pod zaborami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dzisiaj mógłbym powiedzieć, że najbardziej interesuje mnie średniowieczna (głównie polska) wojskowość i polityczno-wojskowa (z przewagą tego pierwszego) sytuacja RON, głównie za Z3W. No, ale pewnie po jakimś czasie to i tak się zmieni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Okres 1600-1721 w Europie, przede wszystkim kwestie militarne :P ze szczególnym uwzględnieniem Szwecji i Litwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

A ja najbardziej lubię czytać o Polsce pod zaborami, szczególnie od upadku powstania styczniowego. Praca organiczna, u podstaw i te sprawy są dla mnie absolutnie magiczne :P.

Ale ponad wszystko to walka o granice Rzeczpospolitej, ze szczególnym uwzględnieniem wojny polsko-bolszewickiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie widzę nic dziwnego secesjonisto. Ja mam bzika na punkcie II WŚ od 9 lat, czyli w wieku 7 lat się tym zająłem.

Mimo, że moja mama i siostra wciąż mają nadzieję, że zmienią mi się zainteresowania. ;)

PS-Dante, PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o ulubionych okresach... ja uwielbiam wiek XIX. Jest to niezmiernie ciekawy i wciągający okres w dziejach świata. Pełen przemian politycznych, społecznych, w końcu pełen bitew. Okres wielkich przemian z moim ulubionymi - reformami Meiji oraz wojnami jakie toczył ten wyspiarski kraj. Chociaż zajmuje się tym tak naprawdę niedługi czas, bo co to są dwa lata (sic!) to uważam wiek XIX za wdzięczny temat do badań i rozważań, no i w końcu mam tam swoją małą Japonię. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   

Średniowiecze to mój ulubiony okres w historii. Był to okres pięknych ideii, rycerskości, walki w obronie wiary, dóbr doczesnych i wszystkiego co piękne. Niestety większość tych rzeczy średniowiecze zmieszało z błotem. Z dziejów Polski interesuję się głównie XVI i XVII wiekiem. Szczególnie Rzeczpospolitą za czasów Wazów:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joker   

Szkoda że niemożna wybrać dwóch. Najbardziej interesuję się średniowieczem i starożytnościa. Nie ma to jak starożytny Rzym czy krucjaty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.