Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Rajd "Nocnych Wilków" przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy w miarę normalnym państwem. Z w miarę normalnymi procedurami. I mamy odpowiednie organy i osoby, którym płacą za ocenę takich sytuacji.

Jeżeli dobrze pamiętam, to "Nocne wilki" muszą: uzyskać wizy oraz przekroczyć zgodnie z prawem granicę. Poza tym respektować przepisy RP związane z ruchem drogowym, ochroną środowiska, posiadaniem broni, zgromadzeniami publicznymi itp.

Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach Dz.U. 2013 poz. 1650 ze zm.

Art. 28. 1. Cudzoziemcowi odmawia się wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, gdy:

(...)

10) wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub stosunki międzynarodowe Rzeczypospolitej Polskiej lub innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej".

I teraz, ci którym za to płacimy, powinni ocenić:

a) czy to klub motocyklowy, czy gang przestępczy, a może grupa paramilitarna,

b) czy stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i stosunków międzynarodowych (np. jak np. oceniać strzelaninę „Nocnych wilków” z klubem „Три дороги”),

udzielić odpowiedzi, podjąć decyzję i ponosić jej konsekwencje.

W moim, subiektywnym przekonaniu najlepszy sposób - wpuścić i "olać", jak to się brzydko mówi (o ile nie są to ewidentni przestępcy – tego nie wiem, nie znam aż tak historii i składu tego klubu – wówczas zakazać wjazdu). Żadnych kontrdemonstracji, bijatyk, tylko asysta policyjna i duże siły policyjne, gotowe do interwencji w razie zadym, czy prowokacji. Niech sobie jadą, chyba że naruszą polskie prawo. Cisza i spokój, puste ulice na przywitanie, bo im przecież chodzi o rozgłos i wykazanie, jacy to my jesteśmy agresywni. Tyle, że to się nie uda, bo po naszej stronie jest dużo emocji, histerii środków masowego przekazu, sporo gier politycznych itp.

Edytowane przez Bruno Wątpliwy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nasi też tam jeżdżą na motocyklach. Choćby do Katynia i są wpuszczani.

Jeśli spełniają warunki wizowe to nie widzę powodu aby nie wpuszczać.

PS.

"Wpuścić i olać" to chyba najlepszy scenariusz.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Będę nudny - też uważam, że trzeba wpuścić, choć nie do końca olać. Niestety, działania, które należy zaplanować, zorganizować i zrealizować w razie potrzeby, powinny być skierowane bezpośrednio przeciwko obywatelom RP. Trzeba im uniemożliwić utrudnianie przejazdu drogami publicznymi. A jeśli gdzieś staną wzdłuż pobocza z transparentami "precz z Putinem", to już normalna rzecz. Byle nie na jezdni.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Bruno Wątpliwy niewątpliwie (wg mnie oczywiście) napisał mądrze, powołał się na polski porządek prawny. Miałabym tylko jedną uwagę.

Bruno Wątpliwy napisał bowiem cyt. I teraz, ci którym za to płacimy, powinni...

Rozumiem, że my to podatnicy, oni to administracja/wojsko/sądy/policja

Przykro mi bardzo Brunonie W. ale takie rozumienie jest błędne, chociaż logiczne.

Definicja legalna podatku mówi bowiem, że podatkiem jest publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu lub gminy, wynikające z ustawy podatkowej - art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa Dz. U. z 2012 r. poz. 749, ze zm.). I tu wyjaśniam:

nieodpłatność oznacza, że podatnikowi nie przysługuje, po zapłaceniu podatku, żadne roszczenie wzajemnego świadczenia ze strony państwa, czy organizacji samorządowej, na rzecz której uiścił podatek

Nieważne czy jesteśmy podatnikiem czy też nie (np.rolnicy, bezrobotni, studenci, uczniowie etc) mamy prawo żądać od właściwych organów określonego prawem zachowania tylko w oparciu o konkretny przepis prawny, np. ustawę o policji.

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby ich wpuścić i nie drażnić - bo po co? Jak Amerykanie mogli jechać to dlaczego nie oni? Wilki na motocyklach, a Amerykanie sobie jeździli co prawda transporterami, ale jednak sprzętem wojskowym po naszym kraju! Suwerennym zresztą.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby ich wpuścić i nie drażnić - bo po co? Jak Amerykanie mogli jechać to dlaczego nie oni? Wilki na motocyklach, a Amerykanie sobie jeździli co prawda transporterami, ale jednak sprzętem wojskowym po naszym kraju! Suwerennym zresztą.

A co ma suwerenność kraju do zgody na przejazd wojsk sojusznika? Jakby lecieli samolotem to dla Tyberiusza byłoby to pogwałceniem naszej przestrzeni powietrznej?

Proponuję zapoznać się wnikliwiej co kryje się pod terminem: "suwerenność".

Lękliwy? A dlaczego mielibyśmy ich nie wpuszczać? brat'ya idut!

Noo... niektórzy nawet ponoć zawędrowali na Ukrainę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to niech sobie zaczną jeździć czołgami!

(...)

Chodzi oczywiście o rosyjskich motocyklistów?

Na czołgach to ja bym ich już raczej nie wpuścił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołgami nie wjadą ... Nie są tak zieloni.

A tak a propos ich nazwy: nocą będą jechać?

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Secesjonisto napisałeś Na czołgach to ja bym ich już raczej nie wpuścił.

Wyjaśnij mi proszę co przez to rozumiesz?

Chodzi o przejazd 1 czołgu do Berlina na paradę zwycięstwa?

Czy o wjazd czołgów jako akcji zbrojnej naszego sąsiada?

1 czołg jak jaskółka wojny nie uczyni

wiele czołgów - jesteś/jesteśmy w stanie nie wpuścić?

Bo jeśli wjadą czołgi, to chyba 30.000 naszych wojskowych ich nie zatrzyma (pozostałe 70.000 to podobno urzędnicy).

Jeśli wlecą samoloty... to ehhhhhhhh

można poczytać

http://forsal.pl/artykuly/820666,opoznienia-na-calej-linii-oto-jak-przebiega-modernizacja-polskiej-armii.html

Lepiej do wojny przygotowani byliśmy w 1939 r., mieliśmy nawet polskie fabryki broni, a i tak ... wiadomo że wojsko, jak i rząd ... uciekło.

Dlatego wyjasnij mi proszę jak ich nie chcesz wpuścić:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co tu objaśniać??

Dla mnie przejazd wojsk amerykańskich przez nasze terytorium nie narusza naszej suwerenności, dla Tyberiusza jak się zdaje tak.

Zupełnie nie widzę związku pomiędzy tym przejazdem a tytułowym rajdem. Stąd i moja ironiczna uwaga... i zupełnie nie wiem co do tu rzeczy ma porównanie naszego militarnego potencjału z naszym wielkim sąsiadem??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Secesjonisto, nie porównuję potencjałów (nie ma czego) chciałabym tylko wiedzieć co rozumiesz przez Swoje słowa. Tyberiusz jest jeszcze młody, rozumiem jego zapalczywość i to, że irytuje go przemarsz obcego wojska. Kiedyś to była bratnia armia z ZSRR, teraz z USA. Może to w gruncie rzeczy to samo, kto wie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.