Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
KaczkaPain

Zadanie z II Wojny Światowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na wyższą ocenę z historii odpowiedzieć na pytanie "Czy Polska wygrała czy przegrała II Wojnę Światową" ma to być w formie takiego wyliczania za i przeciw no i też swoje zdanie napisać taka trochę rozprawka ale bardziej proszę o podanie powodów za i przeciw biggrin.gif. Z góry dziękuje smile.gif.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę pomyśleć, poza tym zasada jest prosta - nikt za Ciebie nie będzie odrabiał zadań. Pomóc mogę tylko mówiąc, że naród przegrany to taki, który się poddał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie odrabiamy prac za nikogo, ale chętnie pomagamy. Wykaż inicjatywę - napisz, jak Ci się wydaje. Na pewno pojawią się interesujące uwagi do Twoich pomysłów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę aspekt geopolityczny. Tyberiusz nie ma racji - można przegrać wojnę i być wygranym. Patrz Plan niejakiego pana Marschalla. A tak poza tym jakie masz, KaczkoPain, lektury za sobą?

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Adamie chyba źle mnie zrozumiałeś. Mi chodzi o to, żeśmy nie przegrali bośmy się nie poddali. Nawet się rymuje. Przecież mieliśmy partyzantkę itp. Zresztą prawdą też jest, że można przegrać wojnę i być wygranym co zresztą podobne jest do... yyyy... mojej sentencji(!?)

PS.

Co do lektur to zakładam, że jedynie podręcznik szkolny bo inaczej by się głupio nie pytał.

Ja chociaż czytałem jedynie Leksykon uzbrojenia 39 mógłbym napisać ową pracę następująca:

Ups. prawie bym napisał, a to by był gotowiec dla naszego kolegi(oczywiście jeśli bym to dobrze napisał(, a tego byśmy nie chcieli...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie zauważyłem że nie rozwiązuje się zadań za kogoś ale chociaż jakieś pomysły można napisać a nie chamsko odpowiadać bo fakt, jestem początkującym ale liczyłem na pomoc lekką :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Dobra, nie zauważyłem że nie rozwiązuje się zadań za kogoś ale chociaż jakieś pomysły można napisać a nie chamsko odpowiadać bo fakt, jestem początkującym ale liczyłem na pomoc lekką :).

Przecież Furiusz podpowiedział gdzie możesz coś znaleźć:angry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wygrana - odpowiedz sobie na pytania:

gdzie doszli polscy żołnierze idący ze wschodu, zachodu i południa Europy i gdzie wywiesili swoje flagi symbolizujące zwycięstwo;

czy byliśmy formalnie w gronie zwycięzców tej wojny;

co by się stało z nami, jako narodem i państwem, gdyby jednak wygrał Hitler, a nie koalicja antyhitlerowska;

czy po wojnie powstała/pozostała jakaś Polska, jakieś państwo polskie;

czy Polacy mogli żyć i rozwijać swoją kulturę dużo lepiej niż za okupacji;

jakie (i ile warte) mieliśmy po wojnie nabytki terytorialne, jakie korzyści płynęły z nowych granic i składu etnicznego kraju?

Przegrana - czy Polska po wojnie była w pełni suwerenna i decydowała sama o swoim losie;

czy to była taka Polska, takie państwo, o jakich powinno się marzyć;

czy mogliśmy się rozwijać ekonomicznie, tak jak np. Niemcy Zachodnie, które wojnę przegrały;

czy Polacy mogli żyć i rozwijać swoją kulturę całkowicie swobodnie;

jakie mieliśmy w wyniku wojny straty ludzkie, materialne i terytorialne;

jakie zagrożenia wynikały ze zmiany granic po wojnie i co straciliśmy w związku ze zmianą struktury etnicznej kraju?

Edytowane przez Bruno Wątpliwy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zostałem uznany za chama, atoli leserom zadania odrabiać nie przywykłem. Jeśli chcesz gotowce, to nie ten adres. Poza tym Brunon z inicjatywą abyś przedstawił swoje pomysły, lecz widać, że wolisz czekać na podpowiedzi niż sam coś wymyślić. Naprawdę tak trudno uruchomić szare komórki?

Jesteś początkujący? To praca do szkoły czy gdzie? Skoro się nie ma o czymś zielonego pojęcia to po co się za to brać?

Brunonie - dodałbym jeszcze do wygranej

Czy staraliśmy się jakoś wyrwać spod okupacji

Czy staraliśmy się jakoś uprzykrzać życie najeźdźcom

Czy prowadziliśmy jakąś działalność przeciw okupantowi

Czy mieliśmy jakieś podziemie zbrojne, które sprzeciwiało się okupantowi?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.