Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie i kiedy w starożytności chciałbyś mieszkać?

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Chciałbym mieszkać w Nippur w czasach sumeryjskich jako rdzenny Sumer-kapłan. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   
Chciałbym mieszkać w Nippur w czasach sumeryjskich jako rdzenny Sumer-kapłan. :)

Dobre. Kapłan to najlepsza fucha w tamtych czasach :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Rzym, panowanie Oktawiana Augusta, w jego kancelarii ;)

Ewentualnie za panowania Hadriana lub Trajana, czyli złotego okresu Rzymu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Moim marzeniem zawsze było cofnięcie się w czasie, ale tak odległym, że wylądowałbym w starożytności.

Głównie to mam dwa ideały, oba musiałyby się odnosić do wspomnianej okolicy plus czasów pokoju danej cywilizacji.

1. Starożytny Egipt - szczególnie Stare i Średnie Państwo. Chciałbym kiedyś pojechać do tego kraju. Najchętniej położyłbym się tam gdzieś na piaskach pustyni i zasnął... na bardzo długo! Miałbym szczęście gdyby ktoś podczas moich owych spełnieniach marzeń mnie nie okradł. ;)

2. Starożytna Grecja - czasy Peryklesa, bo ponoć były najlepsze. Chciałbym choćby pospacerować sobie w takim dawnym mieście, gdzie kobiety chodziłyby w peplos, a mężczyźni w chtonie przepasanym hemitionem... Byłoby to też coś niezwykłego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał być w starożytnej Sparcie, a gdyby sie tam dostał to zostać spartiatem i walczyc pod Termopilami jako jeden z trzystu najlepszych wojowników, lub walczyć i zostac jednym z dowódców w Macedoni za czasów podbojów Aleksandra :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Chciałbym mieszkać w Nippur w czasach sumeryjskich jako rdzenny Sumer-kapłan. ;)

Dobre. Kapłan to najlepsza fucha w tamtych czasach :D .

Zwłaszcza, jak jest się sobie panem w świątyni i ma się do dyspozycji kapłanki. :> :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
2. Starożytna Grecja - czasy Peryklesa, bo ponoć były najlepsze.

Zwłaszcza końcówka :lmao:

A gdzie ja chciałbym mieszkać? Może w Sparcie, w okresie między wojnami perskimi a wojną peloponeską. Znaleźć się w armii Brazydasa, to byłoby coś. Oczywiście szansa na szybką śmierć byłaby spora, ale co to w porównaniu z okazją oglądania wspaniałego marszu Brazydasa po Chalkidyce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest duży, jednakże gdybym miał wybrać, to chciałbym mieszkać w tych miejscach:

1. Kartagina i jej posiadłości w czasach Hannibala, gdyż miałbym możliwość zaciągnięcia się do armii wielkiego Kartagińczyka i wziąść udział w jego kampaniach.

2. W Galii gdzie byłbym wojownikiem celtyckim albo druidem.

3. Iberia wydaje się również ciekawa, ze względu na swoją różnorodność kulturową i wydarzenia jakie się w niej wydarzyły.

Pozdrawiam!

KD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieszkać w Bablionie w około VI w. p.n.e. W tym czasie było to wielkie miasto, które otaczały mury o długości 21 km. Ulice świetnie rozplanowane, wiszące ogrody, pół miliona mieszkańców, handel na ogromną skale- można tam było spotkać każdego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Grecji za czasów mniej więcej Platona i mieć trochę niewolników. Ogólnie słonko, morze, zwiewna tunika to moje klimaty a dzięki niewolnikom można byłoby się poobijać wcinając winogrona i mieć czas na filozofię, seks z licznymi niewolnicami i imprezki w rodzaju Święto Dionizosa itp. przyjemności wolnego czasu.

Fajnie mieli też ci starożytni władcy w rodzaju jak pamiętam Persów, jako daninę składano im corocznie złote talenty i np. 1000 dziewic czyli codziennie inna na śniadanie, obiad, kolację. Nieźle. Już w starożytności więc wiedziano, że "life is nothing but bitches and money".

Sory za ten frywolny post na szanownym forum ale tak mnie wzięło o 2 w nocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Imperium Rzymskie, II wiek ne.

Mógłbym mieć jakieś średniorozległe nadmorskie latyfundium gdzieś na południu dzisiejszej Francji lub Hiszpanii. Do kompletu jakąś skromną bibliotekę. Oczywiście byłbym obsługiwany przez rzeszę pracowitych niewolników i grupkę miłych dla oka (i w dotyku) niewolnic.

Myślę, że takie warunki pozwalałyby mi na harmonijny rozwój fizyczny oraz intelektualny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.