Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie i kiedy w starożytności chciałbyś mieszkać?

Rekomendowane odpowiedzi

Anders   

łał... a może jakieś ramy czasowe, co Adminie? Bo jak napiszę że w Imperium Rzymskim czasów Trajana to nie będziesz zachwycony...

//JKM Rozszerzę troszkę ten temat, do całej starożytności, a nie tylko do Mezopotamii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieszkać w Atenach. Tam był największy rozwój kultury i sztuki. Powstała tam demokracja. Właśnie tam chciałbym mieszkać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym mieszkac w Sparcie albo Tesalii . Sparta wiadomo chcialoby sie zobaczyc to swietne wyszkolenie Spartiatow , wszyskie szczegoly cwiczen , a Tesalia bo to mila kraina majaca na swoja obrone niezla konnice .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Sparta wiadomo chcialoby sie zobaczyc to swietne wyszkolenie Spartiatow , wszyskie szczegoly cwiczen

Ha, zobaczyć to i ja bym mogła, gorzej z odczuciem na własnej skórze tych wszystkich ćwiczeń :wink:

Jeśli zaś chodzi o mój typ, to nie umiem się zdecydować :oops: Bo ja bym chciała i w Rzymie, i w Grecji, i w Egipcie, i w Persji, i w Chinach, o ramach czasowych nie wpominając... Zazdroszczę panom, że potrafili wybrać, bo ja nie potrafię... Zrzucę to na karb bycia kobietą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zaś chodzi o mój typ, to nie umiem się zdecydować :oops: Bo ja bym chciała i w Rzymie, i w Grecji, i w Egipcie, i w Persji, i w Chinach, o ramach czasowych nie wpominając... Zazdroszczę panom, że potrafili wybrać, bo ja nie potrafię... Zrzucę to na karb bycia kobietą :wink:

Napisz zebys wszedzie mieszkala :) . Ze chcialabys byc podroznikiem . A w tej Sparcie nie bylo znow az tak zle , szlo przezyc :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zaś chodzi o mój typ, to nie umiem się zdecydować :oops: Bo ja bym chciała i w Rzymie, i w Grecji, i w Egipcie, i w Persji, i w Chinach, o ramach czasowych nie wpominając... Zazdroszczę panom, że potrafili wybrać, bo ja nie potrafię... Zrzucę to na karb bycia kobietą :D

Ze chcialabys byc podroznikiem . A w tej Sparcie nie bylo znow az tak zle , szlo przezyc :D

Pomysł z podróżnikiem jest ciekawy, tylko mieć za co zwiedzać kraje ówczesne. Najlepiej to być zarządcą jakiejś prowinicji np. Hiszpanii. Co do Sparty skąd wiesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

W Lilybajon na Sycylii tak gdzieś w latach 250-241 p.n.e. - z wolą Melkarta usiekłbym kilku barbarzyńców :D

Byłaby tez możliwość poznania Archimedesa :!:

Albo tak jak Anders w Kartaginie, mniej wiecej w tych samych czasach - jako nawigator of course :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał mieszkac po prostu w Rzymie,

Najsilniejszej i najwspanialszej krainie.

Kiedy na tronie było pięciu dobrych cesarzy.

Ot, takie życie mi się marzy! :D

P.S: Oczywiście byłbym kupcem, co towarem rozporządza,

Bo nie ma takiego czasu kiedy nie działa magia pieniądza!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co do Sparty skąd wiesz?

Bardzo lubie wojskowosc . Glownie chodzi mi o to ze zawsze chcialem poczuc krok legionow , oddzialow i sprobowac sie w boju . Ot takie marzenia . I wiem ze pewnie pomyslisz ze te marzenia zaraz by zniknely bedac w gimnazjonach . I masz pewnie racje . Duzo czytalem o Sparcie i poprostu zafascynowalo mnie to polis .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Ja bym chciał być bogatym Rzymianinem za czasów Oktawiana Augusta, Imperium w natarciu, powiększa swoje terytorium, ale w Italii spokój... To mnie pociąga...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Żeby być oryginalnym to powiem, że chciałbym być Hunem. Palenie, mordowanie, niszczenie... A mieszkać oczywiście przy wodzu bym chciał, on na długo mieszkanka nie szukał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RoksiSK   

Mimo, że moją ulubioną cywilizacją jest Starożytny Egipt, to za żdane skarby bym się tam nie przeniosłam - chyba, że tylko chwilowo (pozwiedzać i myk do naszych czasów :razz: ). Te potforne upały, atakujące wciąż insekty (komary, wszy), brak higieny. No chyba, że miałabym być faraonem - to warto się zastanowić :) Tylko, że ja mam już 25 lat, czyli trochę więcej niż średnia życia kobiet w tamtych czasach (byłambym baaardzo dojrzała).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Tylko, że ja mam już 25 lat,

I piszesz:

Te potforne upały
:);):(

Przymiotnik "potworne" piszemy przez "w", a nie "f"....

A poza tym:

atakujące wciąż insekty (komary, wszy), brak higieny.

Od Egipcjan niejeden śmierdzący współczesny mógłby się uczyć higieny - szczególnie wyższe warstwy społeczne o nią dbały (że też pozwolę sobie posłużyć się sławetnym przykładem Kleopatry, sprawiającej sobie ponoć kąpiele w mleku - takie egipskie SPA :twisted: ).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.