Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Alex WS

Mniejszość etniczna - Ślązacy

Rekomendowane odpowiedzi

555   

No właśnie imperium. To co z tym Twoim Reichem sprzed owego tworu?

Po owym tworze cywilizowali poprzez chrzest także i Polan razem ze zdobyczami. Niestety Polanom to zwierzchnictwo Rzymu odpowiada. Chyba nawet Bolesław Chrobry był już tylko ręką "namiestnika rzymskiego".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Schleischer viele namen - co to ma do rzeczy? Mówimy o tym, że przed średniowieczem były tylko zwykłe plemiona, a nie Rzesza.

Chrzcili nas Czesi.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Schleischer viele namen - co to ma do rzeczy? Mówimy o tym, że przed średniowieczem były tylko zwykłe plemiona, a nie Rzesza.

Chrzcili nas Czesi.

Zdecydowanie musisz zacząć publikować. A z cynizmem nie jest ci do twarzy, wręcz dziwnie to wygląda biorąc pod uwagę zaangażowanie w obronę LGBT i taki karczemny stosunek do innych użytkowników. Sprawdź sobie co to była I Rzesza a potem historię Cieszyna poczytaj. Kiedyś tam mieszkali Ślązacy, chyba wszyscy ewakuowali się na czeski Śląsk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
potem historię Cieszyna poczytaj. Kiedyś tam mieszkali Ślązacy, chyba wszyscy ewakuowali się na czeski Śląsk.

Wiedziałem, że będzie fajnie po powrocie naszego ulubionego Użytkownika, ale rezultaty są lepsze od oczekiwań. :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Komuna wiecznie żywa w tym kraju. Dyskredytowanie człowieka na sposób z czasów bolszewickich to widać norma. I ja jako Ślązak ma się identyfikować z takimi ludźmi. No f. way.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No cóż kilka uwag odnośnie języka 555:

Rzesza czyli związek był przed średniowieczem

Rzesza to nie związek - Rzesza to imperium zwłaszcza w odniesieniu dla czasów przed średniowieczem jak chce 555. Zawsze oznacza państwo w dość sformalizowanej formie jak np Alte reich czyli Stare państwo egipskie, Perserreich czyli imperium perskie czasem zamiennie z Achämenidenreich czyli imperium achemenidzkim. Podobnie mamy Alexanderreich czyli imperium Aleksandra Wielkiego czy w końcu Römisches Reich a więc Imperium Romanum do którego sami Niemcy się później odwoływali w sferze propagandowej.

Nigdy natomiast słowo Reich nie określa tworów plemiennych tu mamy Bevölkerungsgruppe, Großstämme, stämme tudziez volk etc. Symptomatyczne jest to na przykładzie Franków którzy do czasu ustanowienia dynastii Merowingów byli plemieniem tudzież związkiem plemiennym a wraz z przejściem do formy państwowej z ustaloną (w miarę) strukturą władzy stali się Fränkische Reich.

No i należy się zapytać jaki to Reich istniał na terenie Śląska przed średniowieczem - bo to Ty piszesz Rzesza czyli związek był przed średniowieczem a potem odpowiadasz, że chodzi Ci o Heiliges Römisches Reich czyli twór powstały w 2 połowie X wieku a więc średniowieczny. No ale w sumie czego się spodziewać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

No cóż kilka uwag odnośnie języka 555:

Rzesza to nie związek - Rzesza to imperium zwłaszcza w odniesieniu dla czasów przed średniowieczem jak chce 555. Zawsze oznacza państwo w dość sformalizowanej formie jak np Alte reich czyli Stare państwo egipskie, Perserreich czyli imperium perskie czasem zamiennie z Achämenidenreich czyli imperium achemenidzkim. Podobnie mamy Alexanderreich czyli imperium Aleksandra Wielkiego czy w końcu Römisches Reich a więc Imperium Romanum do którego sami Niemcy się później odwoływali w sferze propagandowej.

Nigdy natomiast słowo Reich nie określa tworów plemiennych tu mamy Bevölkerungsgruppe, Großstämme, stämme tudziez volk etc. Symptomatyczne jest to na przykładzie Franków którzy do czasu ustanowienia dynastii Merowingów byli plemieniem tudzież związkiem plemiennym a wraz z przejściem do formy państwowej z ustaloną (w miarę) strukturą władzy stali się Fränkische Reich.

No i należy się zapytać jaki to Reich istniał na terenie Śląska przed średniowieczem - bo to Ty piszesz Rzesza czyli związek był przed średniowieczem a potem odpowiadasz, że chodzi Ci o Heiliges Römisches Reich czyli twór powstały w 2 połowie X wieku a więc średniowieczny. No ale w sumie czego się spodziewać.

Czyli dowiedziałem, że Reich to nie związek, na terenie Śląska gdzie mówimy o ziemi także lubuskiej z korzeniami raczej z Brandenburgii i Saksonii to zupełna pomyłka. Fryderyk Wielki umarł po raz drugi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A gdzie Reich to związek dla czasów - jak sam piszesz przed średniowieczem - możesz coś podać dla przykładu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

A gdzie Reich to związek dla czasów - jak sam piszesz przed średniowieczem - możesz coś podać dla przykładu?

Wydaje mi się, że podałem. No chyba, że Reich dla Polaków to film z 2001 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A mi się wydaje ze jednak nie podałeś albo niemieckiego nie znasz. Zresztą troluj sobie dalej jak lubisz ja i tak zbyt długo w tym dziale piszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a potem historię Cieszyna poczytaj. Kiedyś tam mieszkali Ślązacy, chyba wszyscy ewakuowali się na czeski Śląsk.
Komuna wiecznie żywa w tym kraju. Dyskredytowanie człowieka na sposób z czasów bolszewickich to widać norma. I ja jako Ślązak ma się identyfikować z takimi ludźmi. No f. way.

Ależ ja nikogo nie dyskredytuję, dyskredytujesz się sam na własny rachunek. Ja tylko doceniam oryginalność, świeżość i humorystyczny aspekt teorii, że Ślązacy kiedyś mieszkali w Cieszynie i wszyscy ewakuowali się stamtąd na Czeski Śląsk.

Identyfikacji ze mną nie oczekuję, nawet uważałbym to za nieco niepokojące (i dające mi wiele do myślenia), gdyby twórca aż tak oryginalnych koncepcji się ze mną identyfikował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

A mi się wydaje ze jednak nie podałeś albo niemieckiego nie znasz. Zresztą troluj sobie dalej jak lubisz ja i tak zbyt długo w tym dziale piszę.

Ja się uczyłem polskiego w szkole. Dla Ślązaków, szczególnie tych biednych to Polska miała być najlepszym krajem jaki może istnieć. Walczyli za nią i dostali zawalający się Bytom. Teraz potomkowie powstańców siedzą w Reichu i mają to wszystko w nosie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja się uczyłem polskiego w szkole.

Gdzie i czego Twoje wcielenia się uczyły, to Twoja słodka tajemnica. Nie nauczyły się jednak solidnie ani języka polskiego, ani niemieckiego, ani historii.

Fryderyk Wielki umarł po raz drugi.

Nie - Fryderyk Wielki żyje i wyjechał razem z Elvisem na Czeski Śląsk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Gdzie i czego Twoje wcielenia się uczyły, to Twoja słodka tajemnica. Nie nauczyły się jednak solidnie ani języka polskiego, ani niemieckiego, ani historii.

Nie - Fryderyk Wielki żyje i wyjechał razem z Elvisem na Czeski Śląsk.

No to jednak z Polakami się nie dogadamy. W sumie to było do przewidzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.