Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Alex WS

Mniejszość etniczna - Ślązacy

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
Nie nazywajcie tego trolla Ślązakiem, bo obrażacie Tomasza, Lancastera mnie i innych Ślązaków na tym forum i ogólnie cały Śląsk, o przodkach już nie mówiąc.

Racja!

Dlatego za sugestią Lancastera (którą otrzymałem na PW) Proponuję przechścic naszego kolegę na "Schlesier wielu imion".

Nie wiem jak to będzie po niemiecku ale jeśli ktos to przetłumaczy to deklaruję, ze się nauczę (mimo, że jak twierdzi mój syn: "To piękny język, wyznanie miłości brzmi tak samo jak rozkaz rozstrzelania).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Jego wiedza historyczna to Kościuszko pod Grunwaldem.

Nie do końca. Zależy jak daleko patrzeć. Germanie byli tu przed Słowianami. Ale czy to była już Rzesza ?

Ale raj to tu podobno przetrwał jabłko, stąd takie wspomnienia.

Abstrahuję od historii bardzo dalekiej. Nie bez powodu podałeś te print screeny. Mnie to bardzo ciekawi a spłyca się do mianownika czy polski i niemiecki Ślązak mają więcej wspólnego niż 50% części wspólnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie bez powodu podałeś te print screeny.

Widać nie znasz mnie. Ja nie lubię za kogoś wyciągać wniosków, natomiast chętnie podaję wszelkie fakty i okoliczności to ułatwiające jakie mi się pod oczy nasuną.

Mnie to bardzo ciekawi a spłyca się do mianownika czy polski i niemiecki Ślązak mają więcej wspólnego niż 50% części wspólnej.

Obowiązkiem ludności pogranicza jest trwać. Widać miałem mądrzejszych przodków, choć niby dupowatych.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Racja!

Dlatego za sugestią Lancastera (którą otrzymałem na PW) Proponuję przechścic naszego kolegę na "Schlesier wielu imion".

Nie wiem jak to będzie po niemiecku ale jeśli ktos to przetłumaczy to deklaruję, ze się nauczę (mimo, że jak twierdzi mój syn: "To piękny język, wyznanie miłości brzmi tak samo jak rozkaz rozstrzelania).

Zu Befehl. Można i zum powiedzieć ale ja poczekam na to co mnie interesuje.

Nie wiem co tam sobie piszesz prywatnie ale przyznaję się tylko do jednego zablokowanego konta.

Interesuje mnie głównie odniesienie się do artykułu w Fabryka Silesia. Nikogo tu nie obrażam ( tak mi się wydaje ) i nie mam zamiaru tego robić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Nie bez powodu podałeś te print screeny.

Widać nie znasz mnie. Ja nie lubię za kogoś wyciągać wniosków, natomiast chętnie podaję wszelkie fakty i okoliczności to ułatwiające jakie mi się pod oczy nasuną.

Mnie to bardzo ciekawi a spłyca się do mianownika czy polski i niemiecki Ślązak mają więcej wspólnego niż 50% części wspólnej.

Obowiązkiem ludności pogranicza jest trwać. Widać miałem mądrzejszych przodków, choć niby dupowatych.

Dziękuję. Chyba rozumiem. Jednak nie do końca się zgadzam. To "trwać" w definicji chyba się wyczerpało. Pozdrawiam Tomaszu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Racja!

Dlatego za sugestią Lancastera (którą otrzymałem na PW) Proponuję przechścic naszego kolegę na "Schlesier wielu imion".

Nie wiem jak to będzie po niemiecku ale jeśli ktos to przetłumaczy to deklaruję, ze się nauczę (mimo, że jak twierdzi mój syn: "To piękny język, wyznanie miłości brzmi tak samo jak rozkaz rozstrzelania).

Zadałem proste pytanie odnoszące się do screenów podanych przez Tomasz N. Może ty się do tego odniesiesz ? Jakoś nikt nie potrafi a na mnie "psy wieszane" są chyba wszystkie. Ktoś tu ma chyba problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To "trwać" w definicji chyba się wyczerpało.

Nie do końca. Bo jeszcze trzeba pozostać porządnym człowiekiem.

Ślązoków dzieli się na pnioki, krzoki i ptoki. Do jakiej kategorii się zaliczysz ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

To "trwać" w definicji chyba się wyczerpało.

Nie do końca. Bo jeszcze trzeba pozostać porządnym człowiekiem.

Ślązoków dzieli się na pnioki, krzoki i ptoki. Do jakiej kategorii się zaliczysz ?

Mam nadzieję, że jestem w miarę porządnym człowiekiem. Chyba musisz rozszerzyć zakres bo ja jestem czasowo w polskiej administracji a zdecydowanie jestem Oberschlesier. Uczciwie to uczciwie. Jedno konto mi tutaj zablokowano, na forum Dziennik Zachodni napisałem kilka komentarzy i to cała moja twórczość internetowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Doprawdy? A jaki związek był przed średniowieczem?

Zdecydowanie dalej to był związek. W przeciwieństwie do ludów zamieszkujących obecną centralną Europę, które raczej walczyły ze sobą. Ja naprawdę przepraszam jeżeli faux pas popełniłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro był to: "dalej" związek, to mamy do czynienia z kontynuacją. Zatem proszę podać nazwę tego związku istniejącego w okresie przed średniowieczem i jego nazwę w okresie kontynuacji - oczywiście wciąż przed epoką średniowieczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No i chyba nie trzeba zwracać uwagi na to, że w starożytnictwie niemieckim słowo Reich odnosi sie wylacznie do imperiów - rzymskiego, perskiego czy Aleksandra Wielkiego ale nie do żadnych związków plemiennych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zu Befehl. Można i zum powiedzieć ale ja poczekam na to co mnie interesuje.

Nie wiem co tam sobie piszesz prywatnie ale przyznaję się tylko do jednego zablokowanego konta.

(...)

Dokładniej: którego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

No i chyba nie trzeba zwracać uwagi na to, że w starożytnictwie niemieckim słowo Reich odnosi sie wylacznie do imperiów - rzymskiego, perskiego czy Aleksandra Wielkiego ale nie do żadnych związków plemiennych.

Heiliges Römisches Reich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No właśnie imperium. To co z tym Twoim Reichem sprzed owego tworu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.