Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Alex WS

Mniejszość etniczna - Ślązacy

Rekomendowane odpowiedzi

poldas   

Widzisz Jacek;

Mnie się tak wydaje, że dobrze zrobiono iż do Katowic przywieziono wojewodę w teczce.

Gdyby nim został miejscowy, to by się pieróny pożarły ze sobą nawzajem.

Jedni Ślązacy opowiadali się jako Niemcy, a inni jako Polacy.

Nominacja Grażyńskiego była słusznym posunięciem.

Aktualnie już ten problem przynależności narodowej nie jest tak drażliwy.

Choć nadal trafiają się przypadki Niemców z polskim obywatelstwem, co to psioczą na Naszą Najjaśniejszą, ale do Heimatu nie mają zamiaru się ewakuować.

Klasycznym przykładem forumowym jest tutaj Michał Jarczyk.

On to wie jak się jego postrzega.

Koleś jest konsekwentny w tym, co czyni.

Za to - Szacun.

Niedawno temu właśnie Domen mnie "prostował" aby Michała nie traktować jako Ślązaka, lecz jako Niemca, bo sam się za takiego podaje.

Dawniej był dylemat - Reich oder Polen.

Teraz jest łagodniej - Polak czy Ślązak.

Jeszcze jedno Jacku;

a zresztą Ch... , D.... , i kamieni kupa ;)
Naucz się pisać;

Powinno być - "Ch.j ci w d..e i kamieni kupe. A najlepiej koło d..y, co byś nie miał za dobrze."

Nie wiem po co był ten wulgaryzm zawarty w wątku, aczkolwiek operowanie takim arsenałem również wymaga umiejętności, tudzież wiedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mnie się tak wydaje, że dobrze zrobiono iż do Katowic przywieziono wojewodę w teczce. (...)

Nominacja Grażyńskiego była słusznym posunięciem.

Była manifestacją polityczną sanacji i nie była dobra, bo doprowadziła do upolitycznienia administracji.

Poza tym jest wątek o nim, więc może tam kontynuować ten wątek dyskusji ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Mam rozumieć że wcześniej administracja była apolityczna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Co najmniej utrzymywała pozory.

a wracając do tego:

Mnie się tak wydaje, że dobrze zrobiono iż do Katowic przywieziono wojewodę w teczce.

Gdyby nim został miejscowy, to by się pieróny pożarły ze sobą nawzajem.

Czy to nie nadmiar troski ? Nie żebym się skarżył, ale jest w tym jakiś neokolonializm. Wstawić Bantu zamiast Ślązaków i też będzie dobrze brzmiało.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mkv88   

Mamy już 80.000 bez pieniędzy, bez reklamy.

Jak tam obrażający mnie lancaster ? Zdziwiony ? Owczarków to sobie w swoim otoczeniu poszukaj. Mam alzackiego na placu, przy Parku Śląskim, zapraszam, może ci to wytłumaczy. Chociaż chamstwo to przywara nie narodowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mkv88   

Widziałem , typowe szlagiery w stylu Heimatmelodie , co tu strasznego :)

:) :) :)

Me gusta

To może wystraszyć , Tych co HM nie lubią

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DuVTQ1qFm_mw&ei=eH6cU-uTK4LnygPr7oCICg&usg=AFQjCNEfPjo-zH4Drr354dn-EmIEV635DA&sig2=rZUffDriBVXwklKvdUwGdg&bvm=bv.68911936,d.ZWU

und ( jak prawdziwy Schlesier ;) )

No jaki piękny dowód za polskością slunskiej godki , ze osoba którą niesposob podejrzewać o znajomość pięknej slunkiej mowy , złośliwości a a inwektywy w niej zrozumiała :B):

EDIT :

Co by Secesjonista nie mial watpliwosci , oni (Oberschlesien spiewojon - Polska chcemy wygrać mycz )

O Ślonsku to może opowieści babki usłyszałeś. Taki z ciebie Ślonzok co ze mnie Chińczyk. Tyla we tymacie [... ciach]

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mkv88   

Na razie to proponuję powstrzymać personalne wycieczki

No tak, gdy ja byłem wyzywany od owczarków to było ok ?

[... ciach]

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mkv88   

A z czystej ciekawości.

Czy górno i dolnoślązacy to ta sama nacja?

Nie.Dolnoślązacy to byli Niemcy, obecni to Kresowiacy. Ciekawy jestem co będzie za 20 lat.

[... ciach]

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Taki jak ja podoficer WP. Wojsko miałem po powrocie z Anglii.Na RP ręki nie podniosę bo wiąże mnie przysięga. Tylko z tego powodu. My Ślązacy doświadczyliśmy już tyle krzywd ze strony Polaków, nudne będzie przytaczanie.

Ale inni Ślązacy (np jak tamci) są Twoim zdaniem usprawiedliwieni za zdradę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O Ślonsku to może opowieści babki usłyszałeś. Taki z ciebie Ślonzok co ze mnie Chińczyk. Tyla we tymacie

No proszę , tydzień kynologa nie było już nieco goda , bo wcześniej nic a nic , studiowałeś słowniczek Chińczyku :B):

Mamy już 80.000 bez pieniędzy, bez reklamy.

Jak tam obrażający mnie lancaster ? Zdziwiony ? Owczarków to sobie w swoim otoczeniu poszukaj. Mam alzackiego na placu

tak z czystej ciekawości , czego to "wy" macie osiemdziesiąt , genów aryjskich [... ciach}

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich interesujących się tym tematem informuje, że: wtręty o: mendach, zdrajcach, nawiązywaniu do posiadania genów pewnego owczarka, "Hymnów" itp. nie będą tolerowane. Tak już z funkcji regulatora: coś takiego jak owczarek alzacki obecnie nie istnieje ( i nigdy nie istniał), zatem mkv88 powinien wystąpić do sądu, bo został oszukany przez sprzedawcę.

A jak nie będzie pozytywnych odzewów na me uwagi - temat zamknę.

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mkv88   

Poniższe dwa wpisy zostały dodatkowo przekopiowane na prośbę Tomasza N, by inni wiedzieli o co chodzi.

Jeszcze lepszy był jego namiestnik Grażyński - Kurzydło.

Grażyński nie był dowódcą wojskowym, więc nie wiem jak się to ma do tematu i Twego zagajenia.

Tak btw to było wielu znamienitych żołnierzy, jednak Piłsudski jako niemiecką kolonię się ich obawiał.

Obawy Marszałka nie były bezpodstawne. W takim Rybniku był sobie schron bojowy przy obecnym rondzie Lievin, obstawiający wiadukt kolejowy. Załoga tego schronu - Ślązacy - 1 września rano nie tylko wraz z większością kompanii (też Ślązacy) przeszła na stronę niemiecką, ale zastrzeliła (lub pozwoliła zastrzelić) saperów mających wysadzić wiadukt, co skończyło się szybkim zdobyciem miasta, bo czołgi właśnie po tym wiadukcie wjechały do Rybnika.

Taki jak ja podoficer WP. Wojsko miałem po powrocie z Anglii.Na RP ręki nie podniosę bo wiąże mnie przysięga. Tylko z tego powodu. My Ślązacy doświadczyliśmy już tyle krzywd ze strony Polaków, nudne będzie przytaczanie.

Taki jak ja podoficer WP. Wojsko miałem po powrocie z Anglii.Na RP ręki nie podniosę bo wiąże mnie przysięga. Tylko z tego powodu. My Ślązacy doświadczyliśmy już tyle krzywd ze strony Polaków, nudne będzie przytaczanie.

Ale inni Ślązacy (np jak tamci) są Twoim zdaniem usprawiedliwieni za zdradę ?

Tomaszu, za jaką zdradę ? Czują się tylko Ślązakami, to ma być ta zdrada ?

Edytowane przez secesjonista
Ten i cztery poniższe wpisy przeniesiono z tematu " Fortyfikacje i schrony ... próba przygotowania się do wojny".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.