Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Proszę o podanie kosztów...

Rekomendowane odpowiedzi

(proszę połączyć)

Przepraszam, że zapytam, tak z ciekawości po co dorosłemu mężczyźnie miecz? O ile nie jest członkiem jakiegoś bractwa rycerskiego?

Od soboty należę do Drużyny Słowian w grupie rekonstrukcyjnej. To tak w gwoli wyjaśnienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

O to fajnie. Mam pytanie, które mnie od dawna nurtuje. Przystępując do takiej grupy możesz zostać kim chcesz? Np.w zależności od rekonstruowanego okresu generałem lub wojem, czy tez musisz zaczynać od bycia giermkiem lub ciurą obozowym?

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u innych, ale u nas jest tak:

Gdy już Cię przyjmą jesteś zależny. Wybierasz sobie opiekuna (broń Boże opiekun nie jest niańką), którego się radzisz co do wszelkich zakupów sprzętu itp. Wybierasz sobie zawód. Możesz wstąpić do drużyny Słowian/Wikingów łuczników/wojów lub też być mieszkańcem i zajmować się jakimś rzemiosłem np. być kowalem. Każdy musi coś robić. Gdy opiekun/wódz zdecyduje, że możesz być już niezależnym... no to się nim stajesz ;) i możesz brać udział w wiecu. Ja jestem u Słowian w sekcji łuczniczej jako zależny. Nie wiem jeszcze kogo sobie na opiekuna wybiorę. Moje nowe imię to Ostrobod (Ten, którego ciosy są dotkliwe) i w tym tygodniu będę miał pierwszy trening. Na razie na szczęście nie będę mógł uczestniczyć w bitwie, z racji niepełnoletności, ale to dobrze bo jak już będę mógł walczyć to będę miał większe doświadczenie, umiejętności etc.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

No to zostając wojem możesz być od razu dowódcą drużyny, jeśli sobie ją zbierzesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, wiem, że głównodowodzącym jest wódz, a jest jeszcze Radomiła od sekcji łuczniczej i ona chyba nią dowodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Ona zbierała chętnych do łuczników więc chyba ona tam przewodzi...

Czy nam się to podoba czy nie - parytety są wszędzie, lecz chwilowo nie mogę jeszcze jej oceniać ze względu na krótką znajomość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ówczesnych czasach (które odtwarzacie) parytetów nie znano.

Zatem stwierdzenie: "Czy nam się to podoba czy nie - parytety są wszędzie" nie dość, że jest nieprawdziwym - dziś, to jeszcze jest nieprawdziwym co do realiów które chcecie odtwarzać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ówczesnych czasach (które odtwarzacie) parytetów nie znano.

Zatem stwierdzenie: "Czy nam się to podoba czy nie - parytety są wszędzie" nie dość, że jest nieprawdziwym - dziś, to jeszcze jest nieprawdziwym co do realiów które chcecie odtwarzać.

Tylko że ten argument jest o tyle nietrafiony, że o ile reszta rekonstrukcji nie jest 100% (a nie jest) to o tyle czepianie się akurat kobiet w rekonstrukcji (które jeśli walczą to w męskim stroju i tego naprawdę nie widać) jest trochę bezzasadne, bo tak można znaleźć dużo bardziej rażące błędy jak rycerz bez konia ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.