Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Proszę o podanie kosztów...

Rekomendowane odpowiedzi

Ile może kosztować wykucie miecza i hełmu dla Słowianina coś około IX X XI, tak z ciekawości...?

Pytałem na Fresze, ale tam nie można się niczego doczekać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A gdzie miałbym ją zrobić? Na balkonie?

PS.

Czy mieczami za ok. 100 zł da się walczyć? Czy po silniejszym uderzeniu można wyrzucić?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyberiuszu - Ty chyba na głupotę zapadłeś... może poczekaj do soboty i zapoznaj się z cenami wyrobów, bo do wykuwania miecza to ty się nie nadajesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to akurat prawda, że do własnoręcznego wykuwania się nie nadaję... A co do kupna. Pytam się tak bo czytałem, że 100 zł to najgorszy gatunek, ale może by dało się coś podziałać... Podobno wyrób, który można nazwać mieczem rozpoczyna się 300 zł, a najlepsze powyżej 1300. No na 3 stówy to może by się dało, ale 1300 to abstrakcja... Tak sobie myślę, że jak tam wstąpimy, a mają jakiegoś płatnerza, to mógłby dla swojego spuścić cenę o te 100 zł...? A jak z toporami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to akurat prawda, że do własnoręcznego wykuwania się nie nadaję... A co do kupna. Pytam się tak bo czytałem, że 100 zł to najgorszy gatunek, ale może by dało się coś podziałać... Podobno wyrób, który można nazwać mieczem rozpoczyna się 300 zł, a najlepsze powyżej 1300. No na 3 stówy to może by się dało, ale 1300 to abstrakcja... Tak sobie myślę, że jak tam wstąpimy, a mają jakiegoś płatnerza, to mógłby dla swojego spuścić cenę o te 100 zł...? A jak z toporami?

A przecież jesteś uciśnionym lewicowcem, którego rodzina ledwie wiąże koniec z końcem, to skąd taka niefrasobliwość względem wydawania pieniędzy?

Kłamiesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No cóż to nie jest chyba tania zabawa. Im bardziej rekonstrukcyjne tym pewnie droższe. Najtańszy sprzęt do zabawy w rekonstrukcje to sprzęt do tkania, tylko kto by się chciał w to bawić. Poczekaj do jutra i pamiętaj nie od razu Kraków zbudowano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że jesteśmy ubodzy, ale znowu nuworyszami też nie jesteśmy. 300 zł to tak dużo? Jeśli taki oręż będzie długo mi służył to będzie to dobra inwestycja.

Furiuszu - nie najtańsza - to prawda, ale to kontakt z żywą historią i to nie jako widz, lecz jako uczestnik! BEZCENNE

Już nie mówiąc, że sponsor - znaczy tata też jest na to napalony więc będzie można go skłonić do pewnych nieplanowanych wydaktów :thumbup: :rolleyes:

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Przepraszam, że zapytam, tak z ciekawości po co dorosłemu mężczyźnie miecz? O ile nie jest członkiem jakiegoś bractwa rycerskiego?

Mogę zaoferować bezpłatnie świetlny z Gwiezdnych Wojen i drewniany rycerski. Syn się już nie bawi, kończy podstawówkę i woli inne rozrywki :lol:

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panie Tyberiuszu nie dziwi Pana fakt, że Pańskie fanaberie są nieco nie... lewicowe?

Czy Pańskie serduszko nir zadrży czytając taki o to wpis:

Ja nie mówię, że wszyscy kapitaliści tacy są, ale na przykład ojciec i babcia mego kolegi żeby mieć co do gara włożyć muszą sprzątać parking codziennie za marne 300zł, a wspomniany ojciec któryś miesiąc na wypłatę czeka... Cóż tu więcej dodawać?

To nie lepiej przeznaczyć zgodnie z ideą te 300 pln na wspomożenie znajomych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

No dobra, Tyberiuszu, ale zastanów się, do czego Ci ten miecz?

No bo jeżeli naprawdę chcesz nom z kimś walczyć (oczywiście myślę o ćwiczeniach szermierczych, nie biorę pod uwagę, że chcesz nim kogoś ukatrupić), no to może warto inwestować w ten za 1300 zł. Ale jeśli chcesz tylko nim wymachiwać, żeby fajnie wyglądało, to chyba wystarczy taki za 130 zł. 30 zł dodałem, żeby nie było, że masz najtańszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować wykucie miecza i hełmu dla Słowianina coś około IX X XI, tak z ciekawości...?

Pytałem na Fresze, ale tam nie można się niczego doczekać...

Zastanawia mnie czy ty czasem wykonujesz chociaż trochę własnego wkładu przed zadawaniem głupich pytań, wpisując w google od razu można znaleźć rzemieślników, tak samo przeszukując hallę czy Freha.

Do tego zaczynanie od hełmu i miecza to głupota, bo na żadną imprezę nie pojedziesz, a do treningu nie potrzeba ani miecza ani hełmu.

A co do cen, hełm od około 200zł, miecz zależnie od 300 można mieć sztabę, dobre miecze to tak od 1000 złotych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości aby potem nie dostać zawału widząc cenę.

Przepraszam, że zapytam, tak z ciekawości po co dorosłemu mężczyźnie miecz? O ile nie jest członkiem jakiegoś bractwa rycerskiego?

Mogę zaoferować bezpłatnie świetlny z Gwiezdnych Wojen i drewniany rycerski. Syn się już nie bawi, kończy podstawówkę i woli inne rozrywki :lol:

Na razie dorosły nie jestem. Jeszcze 4 lata... no 3,5 mi do do dorosłości brakują... Za owe miecze, które mi zaproponowałaś dziękuję, bo będzie mi potrzebny do poważniejszej zabawy... Inne rozrywki? O herr Got! Wolę nie wiedzieć jakie :P

Dzięki Świętosławie za małe wytyczne, ale jak na razie pożyjemy, zobaczymy...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

No dobra, Tyberiuszu, ale zastanów się, do czego Ci ten miecz?

No bo jeżeli naprawdę chcesz nom z kimś walczyć (oczywiście myślę o ćwiczeniach szermierczych, nie biorę pod uwagę, że chcesz nim kogoś ukatrupić), no to może warto inwestować w ten za 1300 zł. Ale jeśli chcesz tylko nim wymachiwać, żeby fajnie wyglądało, to chyba wystarczy taki za 130 zł. 30 zł dodałem, żeby nie było, że masz najtańszy.

Do takich ćwiczebnych walk to można sobie chyba sprawić samemu coś takiego za grosze. Na złomie poszukać płaskownik ze stali resorowej, po czym obrobić go na szlifierce do potrzebnego kształtu i naostrzyć, bez żadnej obróbki cieplnej. Głowy się tym nikomu nie utnie ale taki miecz jest dosyć solidny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Tyberiusu Claudiusu - przepraszam, zrobiłam niesłuszne jak widać założenie, że jesteś dorosły.

Udanego tygodnia Ci życzę:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.