Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego wynika, bo trochę nie pojmuję?

Nazwa dóbr (: skaryszewskie) wyprzedziła pojawienie się kanonika o takim nazwisku?

To, by pociągnąć klasykiem serialowym: antycypowano?

No i co z tym wiekiem XIV, dokładnie - kiedy?

"W pobliżu ulicy Siennickiej ( w 1913 roku) urosła fabryka gazów technicznych „Perun”. Jest to francuska spółka akcyjna mająca pierwotnie siedzibę w Rosji".

A przedstawiciele tejże firmy całkiem to inaczej widzą... dla nich początek firmy "Perun" w Polsce to powstanie zakładów na ulicy... Leszno 138, to chyba nie są "pobliża" ulicy Siennickiej.

"Z map wynika iż przed rokiem 1939 Siennicza sięgała tylko do chrzanowskiego".

Czy Siennicza jest tożsama z Siennicką, bo trochę się pogubiłem? "Chrzanowskiego" z małej litery - to celowy zabieg?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"W pobliżu ulicy Siennickiej ( w 1913 roku) urosła fabryka gazów technicznych „Perun”. Jest to francuska spółka akcyjna mająca pierwotnie siedzibę w Rosji".

A przedstawiciele tejże firmy całkiem to inaczej widzą... dla nich początek firmy "Perun" w Polsce to powstanie zakładów na ulicy... Leszno 138, to chyba nie są "pobliża" ulicy Siennickiej.

A czy ja napisałem że to początki firmy? Początki to Rosja carska. Dla jasności dopisze wyjaśnienie.

"Z map wynika iż przed rokiem 1939 Siennicza sięgała tylko do chrzanowskiego".

Czy Siennicza jest tożsama z Siennicką, bo trochę się pogubiłem? "Chrzanowskiego" z małej litery - to celowy zabieg?

Literówki.

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że Leszno to nie Grochowska (i nie leży ta ulica w pobliżu Siennickiej), Grochowska to miejsce gdzie firma się przeniosła.

A co z tym przekazaniem "dóbr skaryszewskich" i dlaczego się tak nazywały (i od kiedy?)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"W latach 70. w Polsce zaczęto budować z wielkiej płyty".

Znacznie wcześniej, Jelonki to rok 1957, również wcześniej bo w latach 1961-1963 wzniesiono prototypy z wielkiej płyty na osiedlu Służew.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, tylko z wpisu: "W latach 70. w Polsce zaczęto budować z wielkiej płyty" to nie wynika. Ewentualnie prawdziwym byłoby stwierdzenie: "w latach 70. zbudowano pierwsze osiedle w całości w technologii wielkiej płyty".

Ja mam taką uwagę, już kilka razy zdarzyło się, że adamhistoryk powołuje się na czyjeś opracowanie, choć wie, że zdarzają się w nim błędy. A wiedząc to powinien to weryfikować, tymczasem tego nie robi. Warto czasem informacje sprawdzić w kilku źródłach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.