Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Semper

Acta Poloniae Historica t. 110

Recommended Posts

Semper   

Ukazał się nowy tom 110 prestiżowego półrocznika ACTA POLONIAE HISTORICA.

Główne tematy tomu dotyczą problemów społeczeństwa PRL, takich jak zatrudnienie (bezrobocie) kobiet w latach 1945-1970 (Natalia Jarska), sytuacja ludzi starych (Dariusz Jarosz) czy mało znany temat obcokrajowców mieszkających w Warszawie w latach 1945-1956 (Jerzy Kochanowski). Z problemów metodologicznych warto odnotować studium Krystyny Kersten o kłopotach ze stosowaniem samych pojęć i aporii lewica-prawica w odniesieniu do opisu rzeczywistości społeczno-poltycznej pod panowaniem komunistów, np. w PRL. Polecam też dwie rozprawy autorów zagranicznych. Pierwsza opisuje narracje i dyskurs komunistów po 1948 roku o sytuacji i życiu codziennym w międzywojennej Czechosłowacji (Stanislav Holubec). Druga analizuje wpływ reform patriarchy Nikona na unifikację Ukraińców i Rosjan (Tatyana Tairova-Yakovleva). W numerze jak zwykle można znaleźć bogaty dział recenzji i not bibliograficznych. Liczący 245 stron tom zamyka wspomnienie o Prof. Jacku Kochanowiczu (1946-2014).

aph_110_m.jpg

Zachęcam do zapoznania się z dokładniejszym opisem publikacji, jak również oczywiście do lektury zawartości. APH to periodyk wydawany w języku angielskim.

Edited by Semper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.