Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

O roli Ministerstwa Kultury

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

Uważna analiza wszystkich decyzji dowodzi, że z powodu złej organizacji systemu dotacji państwowy mecenat nad kulturą przekształcił się w narzędzie paraliżujące część inicjatyw oraz zniekształcające spektrum opinii reprezentowanych na polskim rynku wydawniczym

List do czytelników i sympatyków Teologii Politycznej

Czują się, co zrozumiałe, w tej sytuacji pokrzywdzeni. Pytanie jak jest i jak powinno być? czy Min. Kultury powinno kreować i co za tym idzie kierować rozwojem kulturowy czy też właściwych środowisk czy też raczej starać się wyważać dysponowane środki pomiędzy wszystkie możliwości i opcje?

Innymi słowy sytuacja, że KP dostaje a TP nie jest dobra czy też zła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Od kiedy zaistniały ministerstwa kultury?

Ktoś to sprawdzał?

Bo taka się mi konkluzja nasuwa, że kiedyś ministerstw tego rodzaju nie było, a kultura istniała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Polska jest państwem centralnie sterowanym więc chyba jest to normalne, że fundusze ( w dużej mierze europejskie ) trafiają głównie do kwatery głównej. Kogo interesują niemieckie zabytki na Dolnym Śląsku ? Kraków jest przecież ważniejszy już w tej drugiej lidze a poniemieckimi niech najlepiej zajmą się Niemcy. Już nawet obecni mieszkańcy Wrocławia są zainteresowani podtrzymaniem i pociągnięciem tej linii, która była od stuleci i jak czytam trochę przestawili swój punkt widzenia ale nie wiem czy to mieści się w pojęciu państwa NARODOWEGO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   
Polska jest państwem centralnie sterowanym...
Skoro tak, to całą tę reformę samorządową z 1999 roku można o kant tyłka potłuc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Polska jest państwem centralnie sterowanym

W takim samym stopniu prawda co stwierdzenie, że RFN jest centralnie sterowane

chyba jest to normalne, że fundusze ( w dużej mierze europejskie ) trafiają głównie do kwatery głównej

bzdura - sprawdź jak działają fundusze unijne, one nie zasilają budżetu Min. Kultury

Kogo interesują niemieckie zabytki na Dolnym Śląsku ?

Bzdura. Sporo akcji mających zdobyć pieniądze na renowacje i utrzymanie zabytków dolnośląskich wychodzi z centralnej polski. Sam też kiedyś wpłaciłem pieniądze na renowacje i utrzymanie zabytków z Brzegu opolskiego mimo, ze jestem z Mazowsza.

Cały zaś post jest nieco na uboczu tematu który chciałem poruszyć - a chodzi o to czy to dobrze, ze ministerstwo kultury promuje, hoduje i wręcz wytwarza środowiska które za cel swojego działania stawiają zmianę i ukształtowanie na nowo człowieka? Czy rolą ministerstwa powinno być wspieranie całego możliwego spektrum poglądów czy też dofinansowywanie tylko wybranych i świadome prowadzenie w tym zakresie polityki a może coś jeszcze innego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dylemat nierozwiązywalny, mecenat państwowy (bo w sumie o to chodzi) istnieje od wieków. Zawsze któreś środowisko będzie niezadowolone z rozdziału funduszy. I zawsze będą kontrowersje czy ministerstwo poprzez wspieranie tej a nie innej inicjatywy prowadzi złą politykę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

BRD z uwagi na federacyjność tylko poniekąd jest sterowane z Berlina. Środki unijne, widocznie błędnie uważałem, że są także wydatkowane na sprawy związane z kulturą.

Inżynierowie dusz kształtują czy chcieliby kształtować poglądy, rodzina i takie bardziej odśrodkowe poglądy kształtują świadomość ale czy zmieniające się polityczne nurty nie próbują na to wpływać ? Świadomy człowiek się będzie buntował, osobie koniunkturalnej będzie wszystko jedno. Polityka i jako jej ramię kultura zawsze szło razem i nie wiem czy jest możliwe aby to zmienić. Polska nie jest w tym zakresie ewenementem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Skoro tak, to całą tę reformę samorządową z 1999 roku można o kant tyłka potłuc.

Akurat ta to zmierzała ku lepszemu i w pewnych gminach dosyć dobrze się ma tak patrząc na województwo opolskie. Problem powstaje gdy gmina wychodzi z bilansem na minus ale chyba nie o tym wątek więc lepiej dajmy sobie spokój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Środki unijne, widocznie błędnie uważałem, że są także wydatkowane na sprawy związane z kulturą.

Jak najbardziej są przy czym rola ministerstwa jest żadna - środki mają to do siebie, że ubiegają się o nie konkretne projekty a nie rozdziela je ministerstwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Moje zdanie jest takie, co by to ministerstwo zlikwidować.

Tylko co My możemy konkretnie zrobić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.