Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
radekrafi0x0

Losy pradziadka, 1. Pułk Artylerii Lekkiej - co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

To po co coś piszesz skoro nie można tego sprawdzić?

Ja bym się zastanowił przed poszukiwaniami w niemieckich archiwach - jak oni wtedy zapisywali jego imię i nazwisko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wcześniej napisał poldas wynikała dość jednoznaczna odpowiedź: nie posiadał.

Jak rozumiem wykonał względem sprawdzenia tego faktu pewne zasoby, zatem już wykonał pewną krecią robotę.

Na dość proste pytanie: jakie konkretnie zasoby w Bundesarchiv przejrzał, poldas nie podaje konkretniejszej odpowiedzi.

To po co było pisać, że: nie był odznaczony?

wystarczy napisać: sprawdziłem w Bundesarchiv takie a nie inne dostępne zasoby i nic tam nie znalazłem.

A w Bundesarchiv nie ma pełnej listy odznaczonych - zatem na podstawie tego źródła nie da się stwierdzić autorytatywnie, że ktoś tego odznaczania nie posiadał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Owszem, ale kombinowałem na różne sposoby, również w innych zasobach i mam tego dość.

Mam np. stworzoną listę odznaczonych Krzyżem Rycerskim o polsko brzmiących nazwiskach.

I nawet to wrzuciłem na innym forum, to mnie wyśmiali. Że po co ja to robię.

Nie mam złudzeń, że mi ktoś zafunduje okulary.

A oczy pomału wysiadają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę powodów do obśmiania jest to często przydatne dla młodych osób co to dopiero zabierają się za badanie przeszłości swej rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie by wrzucić te wyniki i na tym forum.

Bo teraz trochę rozmawiamy trochę o Żelaznym Wilku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na Doktusie to guzik znajdziesz.

Nie do końca. Np. w publikacji przeze mnie wskazanej - Die Ritter des Eisernen Kreuzes in alphabetischer Reihenfolge w spisie odznaczonych (na s. 121) występuje jak najbardziej Kozłowski. To znaczy dokładnie von Koslowski z okrętu podwodnego S.M.S. "U.9". Nie podano imienia. Ale sądząc po "von" i fakcie, że to marynarz - to nie ten.

Gdyby ktoś wiedział o istnieniu dalszych tomów tej publikacji, a w szczególności o tym, czy są dostępne w internecie (ja nie znalazłem) ułatwiłoby to naszemu Koledze poszukiwania.

Bo teraz trochę rozmawiamy trochę o Żelaznym Wilku.

Przyłączam się do powyższych głosów. Poldasie, czy to tak trudno napisać - wchodziłem mniej więcej na te strony, sprawdziłem mniej więcej to i to? Myślę, że radekrafi0x0 będzie wdzięczny nawet za ogólną wskazówkę gdzie może szukać, czy istnieją osobne archiwa z danymi odznaczonych, bo nie przypuszczam, aby wcześniej często zaglądał do Bundesarchiv. Ja też tam codziennie nie siedzę i orientację w zakresie - gdzie tam szukać odznaczonych EK? - mam nader niewielką.

Chyba, że tylko wpisałeś w ogólną wyszukiwarkę Kozłowski, Kozlowski, czy Koslowski i Eiserne Kreuz? Albo nic nie zrobiłeś? ;) Wówczas nic dziwnego, że szanse znalezienia konkretnej osoby były niewielkie.

to mnie wyśmiali. Że po co ja to robię

Tu Cię nikt nie wyśmieje, jeżeli pomożesz w ciekawym dziele odtwarzania losów przodka.

Dopisek: trop z U-9 jest pewnie fałszywy, bo Władysław Kozłowski miał dostać order za Verdun i raczej nie był marynarzem, ale to głośny okręt (Weddigen i zatopione trzy krążowniki brytyjskie), zatem jest w internecie nawet zdjęcie załogi. Można sprawdzić.

http://de.wikipedia.org/wiki/SM_U_9

Edytowane przez Bruno Wątpliwy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podrzucenie linków i źródeł. Chodziło mi tylko o nie, nikomu przecież nie kazałem szukać tego za mnie i poświęcać dodatkowego czasu. Mimo wszystko bardzo miło z waszej strony, że zaangażowaliście się. Pozdrawiam ! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Jeżeli Komuś faktycznie zależy, to proponuję skontaktować się z;

Benutzungsort:

Berlin-Wilmersdorf

Freiburg

Bundesarchiv

Wiesentalstraße 10

79115 Freiburg

Telefon: 0761/47817-0

Fax: 0761/47817-900

E-Mail: militaerarchiv@bundesarchiv.de

Archivfachlicher Dienst

Telefon: 0761/47817-864

Podejrzewam iż Oni to mają skatalogowane, ale nie w wersji elektronicznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ad. Secesjonista;

A konkretniej: co przeszukał podas wskutek czego stwierdził o braku danej osoby odznaczonej danym Kryżem?
Ja też jestem zmęczony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.