Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

Kolega Fejszter kibicujący - rodzinna tradycja FC Köln - twierdzi, że na zachodzie nie ma burd i walk między kibicami ani chuliganów.

To proszę:

Tu obrazek z Włoch - tam też sobie poradzili:

Tu z kolei Francja

Co teraz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się piłką nożną, ale mnie zmobilizowaliście do poszukiwań. ;)

Cytaty z Fejsztera, z https://forum.historia.org.pl/topic/15664-czy-pomoc-unijna-naprawde-pomaga/:

Dużo wody jeszcze upłynie zanim Polacy zrozumieją na czym polega Europa.
Polacy każdą głupowatą rozgrywkę sportową traktują jako kolejną wojnę, nie da się tego nie zauważyć.
Nie, zdecydowanie nie (chodzi o to, że Włosi, Hiszpanie, Brytyjczycy, Niemcy nie traktują tak rozgrywek - przyp. Bruno W.). Gdy jadę na mecz mojej drużyny to nie jadę jak na wojnę ale zobaczyć dobry mecz. Nie boję się, że z uwagi na rejestracje z innego landu mi samochód zniszczą. Uważasz, że zwykły bandytyzm to normalność i do tego trzeba równać ?

Zwracam zatem uwagę na europejskość bijącą z lic na trzecim (czwartym) zdjęciu od góry i losy samochodu:

http://www.dw.de/hooligan-anti-islamist-rally-in-cologne-turns-violent/a-18022366

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   
fejszter   

Skoro tak w temacie niemieckich kibiców to akurat nie moi są najgorsi. Hertha Berlin i FC St. Pauli mają zdecydowanie gorszą opinię. Jednak jeszcze wiele się muszą nauczyć aby dorównać popisom waszych kibiców, zamykanie przez UEFA stadionów to fakty. Sensu tej wstawki Tomasz N. nie rozumiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Skoro tak w temacie niemieckich kibiców to akurat nie moi są najgorsi. Hertha Berlin i FC St. Pauli mają zdecydowanie gorszą opinię.

Proszę, proszę i oto nagle "przypomniałeś" sobie, że jednak i w Niemczech funkcjonują chuligani piłkarscy. Ba nawet wiesz którzy są najgorsi. A chwile temu twierdziłeś, że takowych w Niemczech nie ma.

Jednak jeszcze wiele się muszą nauczyć aby dorównać popisom waszych kibiców, zamykanie przez UEFA stadionów to fakty.

OO jakie to piękne - gdy pada z wielkich hukiem koronny argument na rzecz tego jak to Polska i Polacy nie dorośli do Europy, pozostaje zachowanie rodem z piaskownicy - ale on uderzył mnie mocniej mamo!

Swoją drogą patrząc na te obrazki z Koloni to wcale nie jestem pewien czy tak wiele brakuje niemieckim pseudokibicom do polskich chuliganów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Można sobie porównywać, który bandytyzm jest gorszy jednak nikt mi w Dortmund czy Gelsenkirchen samochodu nie uszkodził jednak nie mam porównania do Polski gdyż wasza piłka mnie nie interesuje. Jednak zamykanie stadionów w Polsce to fakt niezaprzeczalny.

Proponuję sobie Furiusz taki test zrobić. Na polskim portalu napisz o pogodzie podpisując się jako Deutsch, zrób to samo nawet po angielsku na niemieckim portalu podpisując się jako Polak. Potem porozmawiamy o tej polskiej europejskości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Polskim pseudokibicom nic nie brakuje do Europy. U nas zamykają stadiony; w Hiszpanii członkowie Boixos Nois, grupy ultrasów FC Barcelony, w 2014 r. zabili dwóch kibiców PSG; we Włoszech przed finałem Pucharu Włoch w 2014 doszło do starć aż czterech grup pseudokibiców (Romy, Lazio, Fiorentiny i Napoli), w czasie których używano także broni palnej; w 2013 r. przed meczem Sportingu z Porto, aktualnie dwóch z trzech najlepszych drużyn w Portugalii, doszło do starć, w wyniku których blisko 50 osób trafiło do szpitali, a około 100 do więzienia; na Wyspach mogą pochwalić się największą w całej Europie liczbą aktywnych "firm", z ciągle działającymi legendami w postaci Headhunters, Millwall Bushwackers, Inter City Firm, The Muckers czy też Suicide Squad; w Niemczech z kolei jeszcze siedem lat temu po spotkaniu w jednej z niższych lig 800 pseudokibiców zaatakowało 300 policjantów. Może i w Niemczech teraz się poprawiło, ale jeśli Niemcy takie porządne stały się tak stosunkowo niedawno, to i dla Polski widzę szansę.

Swoją drogą to z lekka smutne, kiedy ktoś ma tak kiepskie zdanie o sobie, że co chwila musi poprawiać sobie humor pokazując sąsiadowi, jaki to on w gruncie rzeczy koszmarny jest. Nie ważne że w Niemczech są chuligani stadionowi, i to jak widać całkiem aktywni - istotne, że w Polsce zamykają stadiony. No ręce opadają na taką europejskość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
samochodu nie uszkodził jednak nie mam porównania do Polski gdyż wasza piłka mnie nie interesuje.

Czyli nie wiesz jak jest ale i tak będziesz wmawiał swoje wydumane teorie. Ciekawy sposób.

Proponuję sobie Furiusz taki test zrobić. Na polskim portalu napisz o pogodzie podpisując się jako Deutsch, zrób to samo nawet po angielsku na niemieckim portalu podpisując się jako Polak. Potem porozmawiamy o tej polskiej europejskości.

Ok - zrobię to ale pod jednym warunkiem - zarejestruj się na francuskim forum historycznym, podpisz się Niemiec, obraź francuskie kobiety i zacznij im udowadniać jak to Francuzi nie dorośli do Europy a potem zrób to samo na brytyjskim forum historycznym. Ciekawe jaka będzie reakcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Z tego co pamiętam to w Rzymie kilka drużyn gra na tym samym stadionie i jakoś jeszcze się nie pozabijali. Ultras to dla ten kto wykonuje oprawę a nie bywa uczestnikiem sparingów pomeczowych. Nie poprawiam sobie humoru, nie ja ten wątek założyłem ale jednak proszę o przeprowadzenie testu o którym wspominałem. Bardzo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Europejskość aż uszami wychodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Z tego co pamiętam to w Rzymie kilka drużyn gra na tym samym stadionie i jakoś jeszcze się nie pozabijali.

Jak fakty nie zgadzają się z Twoimi wyobrażeniami to tym gorzej dla faktów?

ale jednak proszę o przeprowadzenie testu o którym wspominałem.

Proś o co chcesz - jak efekty Twoich testów na brytyjskich i francuskich forach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Czyli nie wiesz jak jest ale i tak będziesz wmawiał swoje wydumane teorie. Ciekawy sposób

Ok - zrobie to ale pod jednym warunkiem - zarejestruj się na francuskim forum historycznym, podpisz się Niemiec, obraź francuskie kobiety i zacznij im udowadniać jak to Francuzi nie dorośli do Europy a potem zrób to samo na brytyjskim forum historycznym. Ciekawe jaka będzie reakcja.

Nie znam francuskiego, na angielskich czy raczej amerykańskich forach pisuję nie ukrywając miejsca urodzenia, poglądów et cetera. Po raz kolejny piszę, że w neutralnym temacie podpisując się jako Deutsch Oberschlesier zostałem zwyzywany o potomków krasnoarmiejców, gestapowców. Jeżeli to uważacie za normalnie i traktujcie jako normę to dziękuję bardzo. Przecież nawet tutaj napisałem jako odpowiedź, że rodzicie nie urodzili się w 1946 roku. Pod koniec 1945 zresztą także. Powód do żartów w obrzydliwym temacie przemocy wobec kobiet. Jakoś nikt wtedy się nie oburzał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Nie znam francuskiego, na angielskich czy raczej amerykańskich forach pisuję nie ukrywając miejsca urodzenia, poglądów et cetera.

Jeszcze raz - brytyjskie forum, obrażasz Brytyjki tak jak obraziłeś Polki i tłumaczysz Brytyjczykom, że nie dorośli do Europy bo piłkarscy chuligani to ich wynalazek. czujesz różnice?

Przecież nawet tutaj napisałem jako odpowiedź, że rodzicie nie urodzili się w 1946 roku. Pod koniec 1945 zresztą także.

Jakbyś nie zauważył - to jest temat zatytułowany Niemcy a chuligani piłkarscy w którym chodzi o to czy w Niemczech chuligani piłkarscy są czy ich nie ma. Proszę wytłumacz mi jak ma się do tego to kiedy urodzili się twoi rodzice?

Jakoś nikt wtedy się nie oburzał.

Ja Cię obraziłem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Zaraz, gdzie ja obraziłem Polki ?! Nie odnoszę tego do Ciebie Furiusz, to chyba poldas sobie takie wycieczki urządzał. Nikt wtedy się nie oburzał, nikt nie zwrócił mu uwagi czyli rozumiem, że można to uznać jako normę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Zaraz, gdzie ja obraziłem Polki ?!

W temacie o sposobach zapobiegania ciąży w średniowieczu, nie pamiętasz? zwracałem Ci uwagę poprzez PW.

Nikt wtedy się nie oburzał, nikt nie zwrócił mu uwagi czyli rozumiem, że można to uznać jako normę.

Stawiam mój jutrzejszy obiad, że te niesmaczne wstawki Poldasa administrator skwitował odpowiednią wiadomością poprzez Prywatną Wiadomość i ostrzeżeniem. Tyle, że Ty o tym nie wiesz bo i skąd.

Przy okazji ta cała dyskusja nie ma nic wspólnego z tematem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Mój komentarz o tłumaczeniu był głupi, został słusznie usunięty a jak słusznie ukarany przez administratora.

A wracając do tematu. W Niemczech spore animozje występują między BVB a Schalke 04, nikt nie lubi Bayern a wszyscy z zachodniej części się jednoczą przeciwko Rostock i Leipzig. Pewnie także sobie poza stadionami poprawiają urodę, jednak mnie to osobiście nie interesuje. Od takich spraw jest Dojo. Coraz mocniej sprawy islamu zaczynają się i na stadionach przewijać, było to nie do uniknięcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.