Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Bruno Wątpliwy

Postawy oficerów Kriegsmarine

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Do czego zmierzam chyba zauważyłeś. Nie każda osoba z terenu Rzeszy była urodzonym mordercą, jak wyszło nie każda została wysiedlona. Chyba mam prawo bronić mojego dziadka bo znam go i z czystej statystyki wynika jakim mógł być człowiekiem wcześniej. Nie chodzi o to, że chcę się tłumaczyć bo nie mam z czego ale.

Jednak coś Cię dziubie w boku, bo nie pisałbyś takich ekspiacji. Bo to ryzykowana linia obrony. Jeżeli go zostawili (i nie zgwałcili) to był nowej władzy do czegoś potrzebny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Szok tlenowy.

Hihihi.

Że mu dziadka nie zgwałcili?

Ale jak długo można się śmiać?

Damy rady wrócić do meritum?

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

No jakoś nie zgwałcili mojego dziadka pewnie dlatego, że był w innym miejscu, ale zabili męża mojej ciotki. Mam nadzieję, że jej nie zgwałcili, dzieci nie miała.

Skoro lubisz takie tematy to nadmienię iż mój ojciec urodził się 1948 a matka 1949. Ja w 1979 roku. Gdy Sowieci zdobyli Gleiwitz i rozprawili się z mieszkańcami to następowały rabunki. Kolejna fala nastąpiła po zmianie granic.

Edytowane przez fejszter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

O Boże Boże Bożenko;

Paulus - Dobrze postąpił?

Józef Dietrich (Sepp) - Dobrze postąpił?

A pier... wyżej wytworzone to se piszta na onecie.

Zadałem konkretne pytania i nie widzę merytorycznej odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Do czego zmierzam chyba zauważyłeś. Nie każda osoba z terenu Rzeszy była urodzonym mordercą, jak wyszło nie każda została wysiedlona. Chyba mam prawo bronić mojego dziadka bo znam go i z czystej statystyki wynika jakim mógł być człowiekiem wcześniej. Nie chodzi o to, że chcę się tłumaczyć bo nie mam z czego ale.

Jednak coś Cię dziubie w boku, bo nie pisałbyś takich ekspiacji. Bo to ryzykowana linia obrony. Jeżeli go zostawili (i nie zgwałcili) to był nowej władzy do czegoś potrzebny.

Tak, był potrzebny i raczej nie chodziło o seks. Blisko były zakłady azotowe gdzie jako chemik pracował przed wojną. Pole także zostało ale najgorsze wspomnienia zostały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

O Boże Boże Bożenko;

Paulus - Dobrze postąpił?

Józef Dietrich (Sepp) - Dobrze postąpił?

A pier... wyżej wytworzone to se piszta na onecie.

Zadałem konkretne pytania i nie widzę merytorycznej odpowiedzi.

Paul'ek to richtig mój opa, Paulus to zaocznie skazany generał VI Armii. Nie przejmuj się, jemu i mi w konsekwencji zmieniono nazwisko, chodzi o dziadka oczywiście. Paulus postąpił jak postąpił i nie mi go oceniać. Proszę wybaczyć ale większość wynurzeń czy szukanie jego kumpli robię na nie polskim forum więc pewnych spraw osobistych wolałbym nie upubliczniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Te: wspomnienia:

"najgorsze wspomnienia zostały".

tyczą się oficera Wermachtu bądź Kriegsmarine?

A jaka to różnica jeżeli są złe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w merytoryce tematu.

To był oficerem czy nie?

Te wspomnienia: "e" tyczą się lat: 1933-1939 czy lat kiedy armia niemiecka zaczęła przegrywać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Różnica jest w merytoryce tematu.

To był oficerem czy nie?

Te wspomnienia: "e" tyczą się lat: 1933-1939 czy lat kiedy armia niemiecka zaczęła przegrywać?

To tak po polsku zapytam się. Po ch.. odpowiadać na pytania, na które odpowiedź została udzielona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Dziadek w którym roku stwierdził, że nazistowska ideologia nie jest mu po drodze i czy był oficerem?

Pewnie gdy Hitler przestał się pokazywać. Jak wiadomo każdy żołnierz Wehrmacht to był urodzony morderca, szczególnie szukający krwi na swoich sąsiadach. Brylowały w tym osoby, które zarządzały tym towarzystwem jako oficerowie.

Muszę go chyba strasznie kochać skoro tak go bronię. Macie takiego dziadka ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Przeczytałem w życiu kilka książek - pamiętników żołnierzy i oficerów niemieckich. Żaden nie był zwolennikiem nazistów. Mało tego, niemalże kontestowali system.

Kurde, tak się zastanawiam jak ten Hitler doszedł i utrzymał się u władzy z tak nikłym poparciem?

Odpowiedź jest bardzo prosta - pamiętnik czy wspomnienia zwolennika nazizmu nie ma szans się ukazać, bo byłoby to krzewieniem zakazanej ideologii.

Ja nie wiem, czy ten zakaz jest słuszny, czy nie. Z jednej strony jego istnienie powoduje, że nie mogę poznać postaw i motywów zwolenników Hitlera, zatem nie mogę poznać mechanizmu, który doprowadził Niemców do akceptacji i poddania się nazistowskiej ideologii.

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że istnieje nie tak mało osób, które w takich publikacjach znajdowałyby wzorce do naśladowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

jancet, to chyba nie chodzi o to aby każdemu zrobić dobrze a tak generalnie czekać na dobrą emeryturę. Ja szanuję poglądy każdego tylko nie z każdym się zgadzam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.