Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Pierwsza w Polsce blogosfera historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretniej?

Może tak w punktach...

Logowanie na stronie jest? I inen rzeczy o których była mowa w tym wątku, jak ostatnie wpisy itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sorry koledzy - ale Adamhistoryk ma pytanie co do pieniędzy. Bo pomyślałem że miło byłoby mieć tantiemy, nie? Są przewidziane dla Autorów blogów, zwłaszcza że "najlepsze, najbardziej interesujące i wartościowe teksty są zamieszczane w formie przekierowania do bloga na stronie głównej portalu, promowane w naszym profilu na facebooku i w newsletterze" - jak pisze piterzx.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Myślę, że z tego typu pytaniem lepiej mailowo kontaktować się z redakcją portalu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy są przewidziane, ale mam kilka uwag...

adamhistoryk pod wpływem mych wpisów modyfikuje i dodaje wpisy, niby swe: np. na blogu...

"Chociaż w „Kronice Kosmasa”* mowa o tym jak to synowie Lubomira: Dzirżykraj i Nosisław roznieśli na kopiach Zdereda".

To nie jest wpis z Kroniki, to jest zerżnięte - ze mnie, zatem żądam tantiem za wpis, mam pretensję, że nie jest uwzględnione to źródło w bibliografii.

Żądam też tanitem za wpis:

"Ale to nie pierwsza lokalizacja tej firmy w Warszawie. W roku 1910 „Perun” mieścił się przy Lesznie 138".

Bo to nie odkrycie adamhistoryk - tylko moje, zresztą - żadne odkrycie, wystarczy czytać i szukać, zatem żądam umieszczenia gwiazdki i podania źródła skąd informacje o Lesznie zawarł na swym blogu adamhistoryk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem: nic nie pisałem "o kolei".

Sprawa jest prosta, adamhistoryk przymierza się do napisania czegoś o pewnej ulicy w Warszawie. Zadaje zatem pytania na forum - znajduje odpowiedzi - które wykorzystał, choć nie umieszcza o tym informacji - skąd skorzystał. Za to opiera się "vikipedii"? Co to jest? Bibliotekarz nie znający: "Wikipedii"? To jest kompendium co do "Vikingów"?

Potrafi adamhistoryk (szybko) zmienić swój wpis a nie potrafi zmienić bibliografii?

No i co z prawami autorskimi i tantiemami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam - najpierw piszę potem publikuje wpis na naszym forum dając linka. A jeśli mam wątpliwość - rzeczywiście zadaje pytania, ostatnio o dwa imiona. Ale staram się być samodzielny, czego dowodem może być bogata bibliografia. Co do viki - to moje ostatnie zródło, jest tam bardzo dużo niejasności, dziur, przekłamań. Kronikę Kosmasa przeczytałem, nie zerżnąłem od Secesjonisty. Perun - "Ale to nie pierwsza lokalizacja tej firmy w Warszawie. W roku 1910 „Perun” mieścił się przy Lesznie 138". Zgoda, Secesjonista zwrócił uwagę że pierwszą lokalizacją "Peruna" była ulica Leszno, a dopiero potem okolice Sienickiej. A wiadomość wziąłem z katalogu firmy 2007, tylko zle przepisałem. Co mi się zdarza, a co Secesjonista powinien wiedzieć. A Secesjonista tylko zwrócił na to uwagę.

Ale żeby nie było - postawię Secesjoniście piwo jak lubi, albo inny trunek. Pomógł mi, nie tylko w ramach blogu. Tylko gdzie możemy się spotkać?

Wiadomości o tantiemach nie dostałem jeszcze.

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zalogować się i zamieścić nowy wpis?

Kompletnie tego nie ogarniam.

EDIT: Już znalazłem. Idę sobie już.

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.