Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

W księgarni czy przez internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Aktualnie za pomocą internetu można załatwić praktycznie wszystko, włącznie z zakupieniem książek. A jak to wygląda u Was. Czy zamawiacie je przez internet, czy może raczej sami wolicie wybrać się do księgarni i tam przejrzeć interesujące pozycje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie do Jarpena, zależy jak jest korzystniej i gdzie dana pozycja jest dostępna. A w jakich księgarniach kupujecie najczęściej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Najwięcej książek kupuję na allegro :roll: . Dochodziło już do tego, że nabywalem 3 - 4 publikacje tygodniowo - teraz nieco zbastowalem; szukam tylk otego, co mnie interesuję, i jest mi naprawdę potrzebne.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zależy… Kilka książek kupiłam przesz internet. Ostatnio wypatrzyłam książkę w internecie a kupiłam w księgarni. Jestem bardzo niecierpliwa i jak coś wymyślę to musze mieć to natychmiast.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

W moim przypadku jest tak, że przy wyborze sposobu zakupu książki przede wszystkim kieruję się rachunkiem ekonomicznym. Zawsze jak mam ochotę na jakąś książkę (zwłaszcza nowość), to biorę pod uwagę kilka wariantów jej zakupu: księgarnię, stronę wydawnictwa, Allegro i Empik.com :lol: Wybieram zawsze najtańszą opcję. Dla niezorientowanych powiem, ze często kupuję na empik.com, gdyż ksiązki bardzo często są przynajmniej 5 zł tańsze, a przy zakupie na stronie można ją potem odebrać w wybranym przez siebie salonie Empiku. Na pewno jest to korzystne 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Przymierzam się ostatnio i pewnie coś kupię w połowie września, zrobiłem sobie listę księgarń internetowych. Mieszkam na tzw. "zadu***" gdzie do najbliższej księgarni trzeba jechać 13 km, a najbliższa biblioteka jest jakiś 1 km ode mnie, ale co to za biblioteka (jakieś lektury dla podstawówki)? Pozostaje tylko net - i jak będą się do mnie kleiły pieniądze to chętnie coś zakupię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dla niezorientowanych powiem, ze często kupuję na empik.com, gdyż ksiązki bardzo często są przynajmniej 5 zł tańsze, a przy zakupie na stronie można ją potem odebrać w wybranym przez siebie salonie Empiku. Na pewno jest to korzystne 8)

Zdecydowanie polecam ów sposób. Jednak tak na dobrą sprawę jest on dobry li tylko dla tych, którzy mogą odebrać zamówioną pozycję w sklepie, inaczej koszty przesyłki sprawiają, że mimo iż książka jest te kilka złoty tańsza to płacimy praktycznie tyle co za książkę kupioną normalnie.

Ostatnio coraz więcej pozycji zacząłem zamawiać przez internet, głównie Empic.com i allegro (tak a propo, okazja jakich mało: http://www.allegro.pl/item229664349_zestaw..._swiatowej.html ). Nawet przy tych 900 zł wychodzi 6 zł za książkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

okazja jakich mało: http://www.allegro.pl/ite..._swiatowej.html ). Nawet przy tych 900 zł wychodzi 6 zł za książkę.

Mam parę pozycji z tej oferty (minn. "W WBP-M" Zalewskiego, czy "Cieniom Września " Sosnkowskiego) - sa niezłe. a oferta - faktycznie kusząca - każdy miłośnik II WŚ może cos dla siebie wybrać...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Jakoś tak nie jestem przekonany do zakupu przez internet, chociaż Trylogię Konstantego Górskiego zakupiłem w sieci bez zastanowienia, dość długo szukałem tych książek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Jak czytam to raczej klasykę, w moim przypadku trudno dostępną - tylko w Internecie mam możliwość zakupu owych książek. Przelazłem całe miasto, każdą księgarnię, ani jednej chcianej przeze mnie pozycji nie znalazłem. Dlatego cieszę się, że funkcjonuje merlin.pl, empik.com i allegro, tam zawsze znajdę to, co chcę nabyć. Czasem, kiedy zamawia się większą ilość towaru, czekają na nas całkiem wysokie zniżki (dotyczy dwóch pierwszych opcji). ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej kupuje przez internet. Mało kiedy w księgarni- bo zawsze muszą zamawiać i czeka sie 2 razy dłużej niż przez internet więc nie opłaca mi się to ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ziewak   

Najczęściej przez internet - allegro, choć gdy tylko jest to możliwe, odbieram osobiście. Księgarnie mają ten minus, że jak już tam wejdę to bardzo rzadko wyjdę z pustymi rękami - tak ostatnio było z "Czerwonym Blitzkriegiem" ;). Wchodzę, oglądam nowości (jest kilka księgarni w Warszawie, które mają niskonakładowe perełki) i mówię sobie, że to i to bym przeczytał, a ta jest ładna i dobrze wyglądałaby na półce. No i z czymś wyszedłem, żeby mieć co czytać w autobusie. :) Straszne hobby, te książki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kupuję od 4 lat w Merlinie i oczywiście obserwuję zmiany. Jedne mi się podobają, inne nie.

Staram się też śledzić pojawiające się, poważniejsze sklepy online'owe z podobną ofertą. I uważam, że mimo niedociągnięć, Merlin zdecydowanie jest najlepiej przeze mnie oceniany i właściwie po kilku eksperymentach korzystam tylko z niego. Oczywiście, nie oferuje wszystkiego co chcę kupić ale ok. 80%. Resztę załatwia Allegro.

Co do minusów - nie mają wszystkiego co chciałbym, z terminami i dostępnością bywa różnie, ceny mogłyby być niższe, ale nie podejmuję się oceniać ile z tych rzeczy można naprawić lepszą oranizacją itp., a ile jest wpisana w tego typu działalność i można ją tylko minimalizować.

Kupuję głównie u nich, bo:

- mimo pewnych braków w ofercie stanowią i tak najbardziej kompletny wybór w sieci, jeśli chodzi o książki, płyty i filmy.

- zamawiam zwykle raz czy dwa w miesiącu i kwota jest taka, że o kosztach przesyłki moge zapomnieć.

- mam zniżkę klubowicza na wszystko i specjalne ceny na wybrane produkty, co w połączeniu z promocjami i cierpliwością daje ceny, które przy zamówieniach za 150-200 zł daje najniższe lub porównywalne ceny, do tych, które potrafię znaleźć w Internecie czy księgarni, włączając w to Allegro (mówię o nieużywanych przedmiotach).

- mogę, korzystając z promocji, złożyć kilka zamówień i rozłożyć ich odbiór (i płatności) na 3 miesiące do przodu, ciągle z cenami promocyjnymi!

- pracuję, niedługo będę miał żonę, sporo obowiązków i zainteresowań i dość daleko najbliższą dużą księgarnię - nie mam czasu ani ochoty na ciągłe odwiedzanie jej w nadziei, że jest już coś nowego albo właśnie uzupełnili towar (i przywieźli 1 egzemplarz książki, którą szukam i jak zdążę to jej nie wykupi nikt inny).

Podsumowujac powyższe - może nie jestem "zwykłym" klientem, zgodnie z definicją większości, ale dla moich potrzeb Merlin to obecnie najlepszy wybór.

Według mnie jedynym rzeczywistym konkurentem Merlina jest Empik, którego internetowej wersji nie lubię. Wolałbym żeby skupili się na dopracowaniu księgarń tradycyjnych wzorem zachodnim (czytanie dzieciom, spotkania z pisarzami, tematyczne wystawy, wspieranie nowych, nieznanych autorów, profesjonalna, merytoryczna obsługa), a nie przekształcali w supermarket z książkami i tworzyli wtórny i nieprzyjazny (dla mnie) sklep internetowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Według mnie jedynym rzeczywistym konkurentem Merlina jest Empik

Tak. Ja zamawiam na empik.com tylko dlatego, że mogę odebrać niezbyt drogą przesyłkę za darmo w salonie mojego miasta.

Na Merlina mnie nie stać. Nie zarabiam, żyję (książkowo) tylko z moich oszczędności.

Wadą empik.com jest mały zasób towarowy. W porównaniu z Merlinem jest lichym knypkiem z czapeczką z wiatrakiem na głowie... W tym drugim są dość drogie koszta przesyłki, co mnie na początku zniechęca - nie kupuję jednorazowo powyżej 150 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.