Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

W księgarni czy przez internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
patrząc jedynie po tytułach, nie zwracając uwagi na bibliografię, autora, czy indeks.

M. in. dlatego cenię sobie choćby takiego Wanaxa, który podaje dokładne informacje o każdej zamieszczonej u siebie książce, łącznie z ich spisem treści.

Za to strasznie nie lubię, gdy księgarnia kieruje się właściwie chyba tylko samym tytułem - kiedyś w dziale książek historycznych pewnej strony www znalazłem np. "Zawiszę Czarnego" S. M. Kuczyńskiego, a to przecież zwykła powieść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No to mamy podobnie... z tym, że ja ogromną wagę przywiązuję jeszcze do tony przypisów:P

Zapomniałem o przypisach, jednakże tona to dla mnie za dużo :)

M. in. dlatego cenię sobie choćby takiego Wanaxa, który podaje dokładne informacje o każdej zamieszczonej u siebie książce, łącznie z ich spisem treści.

Większość swoich książek kupuję na allegro, jednak wcześniej zazwyczaj szukam opinii na ich temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Schodząc na temat antykwariatów... Jakiś czas temu spotkałem się z opinią, że powoli coraz mniej osób do nich zagląda, nawet starzy klienci coraz rzadziej, gdyż zwyczajnie mają tego w domach tyle, że więcej nie są w stanie zmieścić. Faktycznie tak jest? Jak to u Was wygląda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

różnie - jak gdzieś chodzę to zaglądnę do księgarni ale najczęściej kupuję on-line i na targach. Czas.. co goni nas. Z drugiej strony wiele razy zdarzalo się że antywariaty mialy znaczną część swej oferty "wklepaną" w internet...

Znam także takie miejsca, gdzie i tygodnia by bylo malo o pieniądzach nie wspominając... Ja z racji czasu i wygody najczęściej kupuję elektronicznie i dlugo się to nie zmieni. Zaś opisy na aukcjach - każdy opisuje jak umie, a że nie zawsze jest w tym najlepszy...

W kwestiach ilości - na razie miejsce jest i zawsze będzie [choć nie zdziwie się jak za kilka lat będę musial kupić male mieszkanie na książki... :) ]. Tak bardziej na poważnie, obecnie wymiera pokolenie które szanowalo książkę, coraz mniej ludzi [nawet w moim / naszym wieku] uważa, że dobra książka to idealny prezent pod choinkę, wystarczy tylko zapytać [i dowiedzieć się że Kod Leonarda da Vinci nie jest książką historyczną, choć w dziale historia Empiku się znajduje...]. Książka nie zginie - z boku - za moich szczenięcych lat klocki Lego bylo marzeniem każdego, od niedawna znów następuje ich renesans. Wystarczy tylko dobrze wychować swoje dzieci - wrócą do książki i docenią je, że można spokojnie czytać, siedząc wygodnie w fotelu sluchając muzyki, popijając gorącą herbatę...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W kwestiach ilości - na razie miejsce jest i zawsze będzie [choć nie zdziwie się jak za kilka lat będę musial kupić male mieszkanie na książki... wink.gif ].

Jest u mnie w instytucie pewien profesor. Bardzo miły choć lekko zakręcony. Jednym z jego ulubionych zajęć jest wymyślanie nowych rodzajów półek. A ma je dosłownie wszędzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Schodząc na temat antykwariatów... Jakiś czas temu spotkałem się z opinią, że powoli coraz mniej osób do nich zagląda, nawet starzy klienci coraz rzadziej, gdyż zwyczajnie mają tego w domach tyle, że więcej nie są w stanie zmieścić. Faktycznie tak jest? Jak to u Was wygląda?

U mnie zawsze miejsce na książki się znajdzie, zwłaszcza że przyjeżdżając do Szkocji musiałem zostawiać w Polsce całkiem pokaźną kolekcję - zastawiła cały pokój w domu moich rodziców, którzy się z tego nabijają, nazywając ów pokój 'biblioteką' :) W obecnym mieszkaniu dwa pokaźne regały z książkami (niech żyje IKEA!), w planach kolejny więc miejsca nie zabraknie.

Odpowiadając na pytanie w temacie- ja zawsze wolę kupić w księgarni, obejrzeć książkę, przewertować zawartość. Przez internet kupuję tylko takich autorów, których biorę w 'ciemno' (z historyków np. Michael Roberts) ewentualnie książki które już przejrzałem, w necie są po prostu tańsze (amazon chociażby).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Wystarczy tylko dobrze wychować swoje dzieci - wrócą do książki i docenią je, że można spokojnie czytać, siedząc wygodnie w fotelu sluchając muzyki, popijając gorącą herbatę...

pozdr

Ta wypowiedź chyba dotyczą moją osobę. Kiedyś nawet nie wiedziałem, gdzie znajdują sie drzwi do biblioteki szkolnej. Po prostu nikt mnie nie zmuszał do czytania. Ale zaczęło się od lektur w szkole średniej, później literatura piękna, a od tamtego roku [o ile pamiętam od książki Daviesa] zacząłem interesować się literaturą faktu i historią- choć już od najmłodszych lat lubiłem działania wojenne. Więc tutaj wiele czynniku ma na to wpływ- rodzicę też, w sumie mój tato był dla mnie przykładem bo zawsze wieczorem coś czytał.

Ja w sumie wole kupować przez internet, zawsze można kupić kilka książek- nawet kilka złotych taniej. Do księgarnii rzadko zaglądam, a moja "biblioteczka" jest skromna, może z 20 pozycji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów przez internet, na allegro kilka razy trafiłem na okazje, jednakże sumując koszt książki+wysyłkę w efekcie wychodzi często drożej niż w księgarni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Co do zakupów przez internet, na allegro kilka razy trafiłem na okazje, jednakże sumując koszt książki+wysyłkę w efekcie wychodzi często drożej niż w księgarni.

Częstokroć książki pojawiające się na allegro nie pojawiają się w księgarniach i antykwariatach. Miałem tak w dwu przypadkach, jeśli jednak znajdę jakąś książkę w antykwariacie/księgarni to odstawiam aukcje na bok, bo w sklepie można jeszcze coś innego dokupić, a na allegro to zależy od kogo kupujemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

kalki: u mnie bylo to wcześniej inaczej i z przytupem godnym niemal Hitchcocka [albo jakoś tak] - ale to O.T.

Jarpen: -zalezy - części ksiązek / wydawnictw nie da się dostać inaczej jak przez internet, poza tym co ciekawe wydania dawne i obecne wspomnień niemieckich [cześciej], radzieckich [rzadziej] różnią się od tego co bylo wcześniej glównie ceną i czasem komentarzem. Wrażenia moje z targów książki - coraz więcej ciekawych rzeczy wydawanych jest na uniwersytetach a te wydawnictwa najlepiej dostać wlasnie via internet. Zaś koszt wysylki bywa mniejszy od wycieczki nawet superoszczędnym wlasnym samochodem kiedy czasu brak.

Tofik: masz rację - tak kupilem wiele pozycji m.in kodyfikacje międzywojenne ]:) [cel wiadomy]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest możliwość, to zawsze kupuję w księgarni. Po prostu lubię ten klimat;) No chyba, że czegoś nie mogę dostać albo przez Internet jest coś znacznie taniej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Samuel   

Ze mną bywa różnie, raz nabywam książki przez internet, raz w księgarni, a innym razem w antykwariacie.

Chyba jednak najbardziej wolę nabywać je w sposób bezpośredni (nawe nie chodzi mi tutaj o koszty przesyłki,

chociaż muszę przyznać że grają one coraz większą rolę w sposobie kupowania) bo wtedy mogę sobie taką książkę przewertować, trochę poczytać, poprzeglądać spis treści itp. Oczywiście już teraz zaczyna mi

brakować miejsca w domu (nawet w tym roku musiałem wstawic sobie nowy regał) i też myślałem swego czasu

o osobnym mieszkaniu na książki ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gabor   

Ja kupuję przeważnie w księgarni, chyba że coś jest niedostępne to przez internet. Odtatnio jednak dla dziecka kupiłem książkę, bo w ksiegoswiat.com była akurat tańsza.

Jedna reklamówka wystarczy, pozostałe wpisy o ksiegoswiat zostały usunięte.

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.