Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Jeniec, daleko gdzie oczy poniosą

Rekomendowane odpowiedzi

Czy we wspomnianym wyżej, wczoraj wyemitowanym filmie nie uraziło Was to, że z Niemców robią strasznych męczenników? Wypadało by zapytać co oni wcześniej robili z Rosjanami, Polakami, Ukraińcami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Mnie się spodobała końcowa scena, gdy scigający zbiega oficer NKWD na moście granicznym odpuścił mu, chociaż nie musiał.

To, kto był bardziej pokrzywdzony, to mam w tyłku.

Ale determinacja do ucieczki i udowodnienie tego, iż dało rady dać dyla z Syberii jest rzeczą interesującą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

No to na czym Ty bazujesz?

Bo to jest temat o kinematografii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcę poznać Waszą opinię co do tego o czym pisałem wyżej... A sam powinieneś wiedzieć, że fabuła wyssana z palca nie może być dowodem. Jeśli by ktoś nakręcił film o tym, że poldas przeszedł Saharę w 1 dzień to też byłby to dowód?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Film zwał się Jeniec - jak daleko nogi poniosą z niemieckiego So weit die Fusse tragen.

Ucieczki sie ponoć zdarzały, ja słyszałem o przypadku Witolda Glińskiego ale ten ponoć nazmyślał sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A to ciekawe, to skąd ta twoja fabuła wyssana z palca? Cornelius Rost to akurat postać historyczna i ponoć rzeczywiście zwiał z łagru, choć ludzie powątpiewają w jej pełną autentyczność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Tyberiusz - Edukacji ciąg dalszy;

Wypadało by zapytać co oni wcześniej robili z Rosjanami, Polakami, Ukraińcami...

No cóż - Do pewnego momentu dziejowego - płk. Szandruk był Polakiem.

To jest popieprzona sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

No cóż, przyznam, że filmu nie obejrzałem, ale z recenzji i opisów, oraz tzw. "zajawek" wiem, o czym jest. Kiedyś go z pewnością obejrzę. Więc reszta wypowiedzi ma charakter... hmmm... warunkowy.

Czy we wspomnianym wyżej, wczoraj wyemitowanym filmie nie uraziło Was to, że z Niemców robią strasznych męczenników?

Nie, nie sadzę, żeby to mnie uraziło. Że Niemcy w łagrach słodko nie mieli - to fakt. Choć prawdą jest, że Rosjanie, Polacy albo np. Tatarzy też tam nie mieli słodko. No ale film nawet nie jest o Niemcach, tylko o zupełnie konkretnym Niemcu.

Wypadało by zapytać co oni wcześniej robili z Rosjanami, Polakami, Ukraińcami...

Znów - może się mylę, ale chyba ten film jest jednym Niemcu, a nie o Niemcach w ogóle. Ogół jeńców niemieckich grzecznie zdychał w łagrach.

Mnie znacznie bardziej zdumiewa reakcja tzw. "porządnych ludzi", takich którzy prawa nie łamią, dzieci dobrze wychowują, o starych rodziców się troszczą i jeszcze na wybory chodzą, na filmy gangsterskie. Np. taki klasyk "Bonnie and Clyde". Toć to para wielokrotnych, okrutnych morderców, przy czym mordowali kompletnie niewinnych ludzi. A jednak akceptujemy filmy, w których ta para zbrodniarzy budzi sympatię i tacy "porządni ludzie" (w tym ja) aż do końca filmu życzą bohaterom, aby znów się im udało. I chyba dość często mają problem z powrotem do realiów, że jednak mordercy powinni trafić na szafot, a przynajmniej gnić w więzieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

W tym filmie nic nie było o jakijeś "parze zbrodniarzy".

Choć prawdą jest, że Rosjanie, Polacy albo np. Tatarzy też tam nie mieli słodko.
Oraz Czeczeni, Ukraińcy, łotysze, Litwini, Słowacy.

Włochów traktowano w ciekawy spób - Wyziębienie do wykończenia.

Rumunów traktowano również brutalnie.

Pomijając polski szowinizm - Czy Ktoś skłonił się nad Węgierskimi stratami nad Donem w 1942 roku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   
Mnie znacznie bardziej zdumiewa reakcja tzw. "porządnych ludzi"...
Pomalutku... jeszcze chwilka;
Znów - może się mylę, ale chyba ten film jest O jednym Niemcu,
.

I o to się w aspekcie rozchodzi iż Niemcy nie byli źli.

Ale wsie palono i pola też.

Jednak rozpętano niepotrzebną wojnę.

Jednak innego wyboru nie było.

Zgadnijcie;

Kto był pierwszy w tej materii z obu stron konfliktu.

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.