Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Furiusz

Łowiectwo kaukaskie

Recommended Posts

Furiusz   
Furiuszu, skoro już wspomniałeś, że byłeś w tym muzeum, to przy okazji spytam, czy nie natrafiłeś tam przypadkiem na jakieś eksponaty związane z łowiectwem na Kaukazie?

To zależy o co pytasz, jeśli idzie o epokę kamienia to akurat w Batumi była średnio reprezentowana ale kilka zabytków było. Jeśli idzie o czasy bliższe antykowi czyli epokę brązu to niespecjalnie - poza bronią raczej nic nie było. Ciekawiej było pod tym względem w Muzeum Narodowym w Tbilisi, choćby ze względu na gruzińską dumę z czaszki z Dmanisi, w regionalnych muzeach też było trochę eksponatów z tej epoki związanych z łowiectwem i trochę etnograficznych ale poza Kutaisi nie był to temat jakoś podkreślany przez miejscowych. A interesuje Cię coś konkretniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A interesuje Cię coś konkretniej?

Przepraszam za zwłokę i dziękuję za zainteresowanie.

Interesowałyby mnie ewentualne zbiory poświęcone tematyce sokolniczej tudzież jastrzębiarskiej lub psów myśliwskich. Gdybyś mógł powiedzieć, czy coś na wspomniany temat udało Ci się tam zauważyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

zarówno w Batumi jak i Kutaisi nie. W Muzeum Narodowym tez sobie nie przypominam, chyba jedynie Akhaltsikhe w tamtejszym Twierdzy=parku-muzeum, ale głowy sobie nie dam uciąć, stawiali tam głównie na archeologie i elementy etnografii ale różnych ludów - w założeniu muzeum miało stanowić symbol jedności wielokulturowej Gruzji. Wiem, że w tym roku studia doktoranckie na IA UW zacznie jedna dziewczyna z Uniwersytetu w Batumi która z nami pracowała, magisterkę pisała o rybołówstwie, może i o tym coc będzie wiedziała, spytam sie jej jak spotkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.