Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Najlepsza armia II Wojny Światowej

Najlepsza armia II WŚ to...  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Niemcy
      53
    • ZSRR
      10
    • Francja
      2
    • Wielka Brytania
      4
    • USA
      20
    • Polska
      24
    • Włochy
      1
    • Japonia
      2
    • Finlandia
      4
    • Inna (jaka?)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

ercha   

Ja sie nie unosze tylko widze że duża cześć osOb uważa USA za wielkich wyzwolicieli świata a tak naprawde oni pokonali tylko japonie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja sie nie unosze tylko widze że duża cześć osOb uważa USA za wielkich wyzwolicieli świata a tak naprawde oni pokonali tylko japonie

Japonia pisze się z wielkiej litery:) Co do USA. Według Ciebie każdy powinien głosować na Niemcy, a może ktoś ma inne zdanie? Czy Amerykanie pokonali tylko Japonię to nie powiedziałbym, pokonanie III Rzeszy to w dużej mierze zasługa także Stanów Zjednoczonych. Bez ich wojsk Brytyjczycy niewiele mieliby do powiedzenia na froncie zachodnim. Takie deprecjonowanie dokonań amerykańskich jest moim zdaniem nieuczciwe, bo wcale nie byli jakoś znacznie gorsi od Niemców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
pokonanie III Rzeszy to w dużej mierze zasługa także Stanów Zjednoczonych. Bez ich wojsk Brytyjczycy niewiele mieliby do powiedzenia na froncie zachodnim.

Bez ich pomocy to Brytole siedzieliby na wyspach. A i ZSRR miałby kłopoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   
Według Ciebie każdy powinien głosować na Niemcy

Nie oczywiście każdy ma własne zdanie i może głosować na kogo chce ale niech nie pisze że ameryka sama wygrała wojne bo wcale tak dużo nie wnieśli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie oczywiście każdy ma własne zdanie i może głosować na kogo chce ale niech nie pisze że ameryka sama wygrała wojne bo wcale tak dużo nie wnieśli

Ameryka też pisze się z wielkiej litery, za trzecim razem się wkurzę :x A dlaczego uważasz, że Ameryka wcale nie wniosła dużo do wojny? Jakieś konkrety proszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   

sorry za błędy ort. ale mam dyslekcje

A jakie ty masz argumenty że wniosła dużo do wojny??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

No przestań.

Uzbroili praktycznie wszystkie alianckie armie, pokonali Japonie miedzy innymi topiac jej lotniskowce pod Midway i zrzucajac na nią bomby atomowe, wystawili jedna z najwiekszych armii, która dość skutecznie walczyła, choc nie wiem czy nazwiska takie jak Abrams czy Patton coś Ci mówią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
sorry za błędy ort. ale mam dyslekcje

To wrzucaj to sobie do worda, albo zacznij używać nowej wersji Firefoxa. Zresztą aby pisać nazwy państw i nacji wystarczy trochę uwagi. Nie wiem czy naprawdę masz dysleksję, tak może napisać każdy. Zasady są i trzeba się do nich stosować. Zdania zaczynamy z wielkiej litery, nazwy nacji i państw także, proste.

Jakie mam argumenty. A takie np. że udzielali Rosjanom i Brytyjczykom, a także pozostałym sojusznikom, pomocy w ramach LL. Pomogli w wyrzuceniu Niemców z Afryki (operacja Torch). Z każdym miesiącem do Europy przybywało coraz więcej żołnierzy amerykańskich. Dzięki Amerykanom mogły odbyć się operacje desantowe w Afryce, na Sycylii, we Włoszech, w Normandii. Brytyjczycy nie byliby w stanie sami ich przeprowadzić. Dostarczali ogromne ilości sprzętu, paliwa etc, do Europy. Wiesz ile Armii amerykańskich stało na linii frontu na przełomie marca i kwietnia w Europie? Podpowiem Ci, 4 (1, 3, 7 i 9), przy jednej francuskiej (1), jednej brytyjskiej (2) i jednej kanadyjskiej (1). Uważasz, że bez tych wszystkich żołnierzy alianci zdołali by zepchnąć Niemców aż do granic Reichu, pomijam już kwestię lądowania w Normandii. Wielu doskonałych czy choćby dobrych dowódców takich jak Patton, Bradley, Simpson, Eisenhower, Gavin, Rose i wielu innych. Wiele świetnych jednostek jak Rangersi, trzy dywizje powietrznodesantowe, kilka równie dobrych pancernych i piechoty. O tym jak dużym wsparciem dla aliantów był USAAF nawet nie będę pisał. No i oczywiście walka z Japonią, która kosztowała USA naprawdę wiele. Rozpisać się dokładniej, czy taka wyliczanka starczy?

Teraz prosiłbym o Twoje argumenty:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie, napisz dlaczego uważasz, że USA niewiele wniosło do wojny. Co do Niemiec to ja także uważam, że Wehrmacht był zdecydowanie najlepszą armią, ale nie mogę się zgodzić, co do Twojej opinii w sprawie Amerykanów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   

No dobra wnieśli ale według mnie jedynym konfliktem który leżał w ich interesie była wojna z Japonią ponieważ to z ich strony istniało największe prawdopodobieństwo ataku na kontynent amerykański a desanty w Afryce i w europie wspomagali tylko po to aby WB ,ZSRR oraz Francja nie czepiali sie ze nic nie robią na teatrze działań afrykańskich i europejskich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
No dobra wnieśli ale według mnie jedynym konfliktem który leżał w ich interesie była wojna z Japonią ponieważ to z ich strony istniało największe prawdopodobieństwo ataku na kontynent amerykański

Japonia miała niby urządzić bezpośredni atak na USA? A w jaki sposób? Do tego były by potrzebne ogromne ilości sprzętu oraz zniszczenie, albo przynajmniej potężne osłabienie amerykańskiej Marynarki Wojennej. Japonia była za słaba na to.

a desanty w Afryce i w europie wspomagali tylko po to aby WB ,ZSRR oraz Francja nie czepiali sie ze nic nie robią na teatrze działań afrykańskich i europejskich

Czepiać to się nie mieli co czepiać, bo USA jakoś do końca '41 w ogóle nie brała udziału w wojnie, poza pomocą dla państw walczących z III Rzeszą w ramach Land-Lease. Zresztą dla Ameryki pokonanie III Rzeszy miało duże znaczenie. Dzięki temu mogli zwiększyć swoje strefy wpływów, a pozostawiając Brytyjczyków samych w Europie nie dawali im szans na otworzenie drugiego frontu co z kolei wiązało się z szansą na to, że Rosja skorzysta najwięcej na pokonaniu Niemiec, bo mało prawdopodobne wydaje się aby Niemcy zdołały pokonać Rosję. A poza tym raczej ciężko mieć pretensje do kogoś kto cię cały czas wspomaga sprzętem, tak się po prostu nie robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   

Po pierwsze nie napisałem ze mieli zrobić desant ale że tylko oni mogli

i w ogóle zakończny tą dyskusje bo to nie ma sensu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Po pierwsze nie napisałem ze mieli zrobić desant ale że tylko oni mogli

Jednak napisałeś, że Japonia jako jedyna mogła przeprowadzić desant, więc ja odpisałem, że nie mogła:P

i w ogóle zakończny tą dyskusje bo to nie ma sensu

Dlaczego, forum jest po to aby dyskutować:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.